See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Senaatti-kiinteistöjen Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset Etelä-Suomen ja Itä-Suomen alue
Beschreibung: Hankinta kattaa Senaatti-kiinteistöjen jäähdytys-, ilmastointi- ja lämpöpumppulaitteiden lakisääteiset huolto-, korjaustyöt ja määräaikaistarkastukset sekä mahdolliset pienet asennustyöt. Liitteenä tiedoksi laitteiden kokonaismäärät kilpailutusalueittain. Hankintaan sisältyy tilaajan oikeus palveluihin liittyvien uusien laitteiden hankintaan toimittajalta sekä niiden asennukset että vanhojen laitteiden saneeraukset. Hankinta ei sisällä määräostovelvoitetta, eli tilaajalla on myös oikeus hankkia hankinnan kohde kokonaan tai osittain jollain muulla tavalla. Edelliseen perustuen tilaaja voi esimerkiksi halutessaan kilpailuttaa erikseen uusien laitteiden hankinnat ja laitteiden saneeraukset.
Interne Kennung: SK/633/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset Etelä-Suomi osa-alue 1.
Beschreibung: Hankinta kattaa Etelä-Suomen alueen jäähdytys-, ilmastointi- ja lämpöpumppulaitteiden lakisääteiset huolto-, korjaustyöt ja määräaikaistarkastukset sekä mahdolliset pienet asennustyöt.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset, Itä-Suomi osa-alue 1. Kuopio
Beschreibung: Hankinta kattaa Itä-Suomen alueen jäähdytys-, ilmastointi- ja lämpöpumppulaitteiden lakisääteiset huolto-, korjaustyöt ja määräaikaistarkastukset sekä mahdolliset pienet asennustyöt.
Interne Kennung: 2.1 Kuopio-1
Los: LOT-0003
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset Etelä-Suomi osa-alue 4.
Interne Kennung: Etelä-Suomi osa-alue 4.-2
Los: LOT-0004
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset Etelä-Suomi osa-alue 2.
Interne Kennung: Etelä-Suomi osa-alue 2.-3
Los: LOT-0005
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset Etelä-Suomi osa-alue 3.
Interne Kennung: Etelä-Suomi osa-alue 3.-4
Los: LOT-0006
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset, Itä-Suomi osa-alue 2. Mikkeli
Interne Kennung: 2.2 Mikkeli-5
Los: LOT-0007
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset, Itä-Suomi osa-alue 3. Joensuu
Interne Kennung: 2.3 Joensuu-6
Los: LOT-0008
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset, Itä-Suomi osa-alue 5. Lappeenranta
Interne Kennung: 2.5 Lappeenranta-7
Los: LOT-0009
Titel: Kylmälaitteiden huollot ja korjaukset, Itä-Suomi osa-alue 4. Kotka
Interne Kennung: 2.4 Kotka-8
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: SK/633/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50730000 Repair and maintenance services of cooler groups
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1-0
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2.1 Kuopio-1
Lot: LOT-0003
Internal identifier: Etelä-Suomi osa-alue 4.-2
Lot: LOT-0004
Internal identifier: Etelä-Suomi osa-alue 2.-3
Lot: LOT-0005
Internal identifier: Etelä-Suomi osa-alue 3.-4
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 2.2 Mikkeli-5
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 2.3 Joensuu-6
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 2.5 Lappeenranta-7
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 2.4 Kotka-8