637362-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – Kompleksowa usługa wynajmu i serwisu odzieży roboczej oraz służbowej z przeznaczeniem do prania przemysłowego wraz z wynajmem szafek odzieżowych i szaf wrzutowych na odzież używaną dla pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa wynajmu i serwisu odzieży roboczej oraz służbowej z przeznaczeniem do prania przemysłowego wraz z wynajmem szafek odzieżowych i szaf wrzutowych na odzież używaną dla pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej usługi wynajmu i serwisu odzieży roboczej oraz służbowej z przeznaczeniem do prania przemysłowego wraz z wynajmem szafek odzieżowych i szaf wrzutowych na odzież używaną dla pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach. 2. Zakres usług świadczonych przez Wykonawcę w ramach przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) przeprowadzenie pomiarów pracowników i dobór właściwych rozmiarów odzieży; 2) wyposażenie pracowników w odzież roboczą oraz służbową z przeznaczeniem do prania przemysłowego zgodnie ze specyfikacją określoną w załączniku nr 1a do SWZ; 3) indywidualne oznakowanie i ewidencjonowanie odzieży w systemie identyfikacji; 4) odbiór, pranie przemysłowe, sortowanie i dostarczanie wypranej odzieży zgodnie z harmonogramem określonym w załączniku nr 1a do SWZ własnym transportem na koszt i ryzyko Wykonawcy; 5) bieżące naprawy, przeróbki krawieckie oraz wymiana odzieży; 6) wynajem i obsługa szafek odzieżowych (serwisowych); 7) wynajem i obsługa szaf wrzutowych przeznaczonych do gromadzenia odzieży używanej (tzw. brudowników); 8) rozmieszczanie czystej odzieży w indywidualnych szafkach pracowników; 9) zapewnienie systemu informatycznego do ewidencji i zarządzania obiegiem odzieży oraz bieżąca obsługa zmian dotycząca pracowników objętych usługą. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym miejsce oraz warunki realizacji usług zawiera: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej ,,OPZ’’) - załącznik nr 1 do SWZ; 2) Szczegółowa specyfikacja odzieży oraz wymagania dotyczące cyklu serwisowego - załącznik nr 1a do SWZ; 3) Lokalizacje ustawienia szafek serwisowych i szaf wrzutowych (mapa) - załącznik nr 1b do SWZ; 4) Rzuty pomieszczeń przeznaczonych do ustawienia szafek serwisowych i szaf wrzutowych wraz z wymiarami - załącznik nr 1c do SWZ; 5) Szczegółowe zestawienie składników przewidzianych do przejęcia w ramach dotychczasowej usługi rentalu - załącznik nr 1d do SWZ.
Interne Kennung: 02/08/2026/TM/SW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż w postępowaniu zostanie zastosowana tzw. procedura odwrócona uregulowana w art. 139 Pzp, zgodnie z którą Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Odwrócona kolejność ofert nastąpi w wariancie, zgodnie z którym JEDZ są składane wraz z ofertą przez wszystkich Wykonawców, a badany jest jedynie JEDZ Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 2. POZOSTAŁE INFORMACJE PROCEDURALNE: 2.1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 2.2. Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania Wykonawców. 2.3. Zamawiający nie wymaga dokonania wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 Pzp. Wizja lokalna jest wyłącznie fakultatywna. Wykonawcy zainteresowani odbyciem wizji lokalnej mogą jej dokonać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 13:00, po uprzednim uzgodnieniu terminu z osobami wskazanymi poniżej. Osobami uprawnionymi do kontaktu w sprawie wizji lokalnej są: Sylwia Więckowska – Kierownik Biura ds. Magazynowych, tel. 512-020-095 lub Kinga Pierścińska – Specjalista ds. Magazynowych – Lider, tel. 797-609-703. 2.4. Zgodnie z art. 93 ust. 1 pkt 3 Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość dołączenia do oferty katalogu elektronicznego, tj. Formularza cenowego stanowiącego załącznik nr 2a do SWZ, sporządzonego w postaci sformatowanego arkusza kalkulacyjnego (.xlsx), podpisanego lub tożsamego z załącznikiem podpisanym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, służącego zautomatyzowanemu przetwarzaniu danych, który pozwoli Zamawiającemu na dalszą i szybszą agregację danych oraz porównanie poszczególnych pozycji asortymentowych z danymi z innych ofert. 2.5. Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Szczegółowe informacje dotyczące aukcji elektronicznej zawiera rozdz. XXIV SWZ. 2.6. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 2.7. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.8. Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 Pzp. Zamawiający nie określa także dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp. 2.9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 2.10. Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie w walucie polskiej (PLN). Jeżeli w załączonych do oferty dokumentach potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu będą podane wartości w walucie innej niż PLN, będą one przeliczane na PLN według kursu średniego publikowanego przez Narodowy Bank Polski, tabela A, z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, o którym mowa w art. 138 ust. 1 Pzp. Jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, do przedmiotowego przeliczenia zastosowany będzie ostatni ogłoszony kurs przed tym dniem. 2.11. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. c Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o łącznej wartości nieprzekraczającej 30% wartości zamówienia podstawowego, w zakresie i na warunkach określonych w rozdziale III pkt 8 SWZ (wartość szacunkowa zamówienia podana w ogłoszeniu uwzględnia te zamówienia w wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego). 2.12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o których mowa w art. 60 pkt 2 i art. 121 pkt 2 Pzp. 2.13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp. 3. INFORMACJA O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNYCH - W postępowaniu komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji innych niż oferta Wykonawcy, odbywa się przy użyciu platformy zakupowej Zamawiającego https://pkmtychy-pzp.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html. Link do prowadzonego postępowania znajduje się w rozdziale I pkt 2 SWZ. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdz. XV SWZ. 4. Ofertę wraz z załącznikami, przygotowaną w języku polskim, składa się pod rygorem nieważności wyłącznie w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne – podpis elektroniczny spełniający wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1725), zgodnie zasadami określonymi w rozdz. XX SWZ. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdz. XXIX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18100000 Arbeitskleidung, besondere Arbeitsbekleidungen und Zubehör, 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke, 98311000 Abholdienst für Wäsche, 98393000 Dienstleistungen in der Maßschneiderei, 50830000 Reparatur von Bekleidungsartikeln und Textilien, 98315000 Bügeln
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Z uwagi na charakter i specyfikę zamówienia, w szczególności możliwość zmian liczby pracowników Zamawiającego objętych przedmiotem zamówienia, rotację zatrudnienia, zmiany stanowisk pracy oraz wynikające z nich zmiany zapotrzebowania na poszczególne rodzaje i ilości odzieży, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu lub ograniczeniu zakresu zamówienia w stosunku do zakresu określonego w Formularzu cenowym - załącznik nr 2a do SWZ. 2. W ramach prawa opcji Zamawiający jest uprawniony do: a) zmniejszenia zakresu usługi, w tym liczby pracowników objętych przedmiotem zamówienia oraz liczby lub rodzaju sztuk odzieży oddanych w najem (opcja ujemna), z zastrzeżeniem ppkt 3; b) zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia, w tym liczby pracowników objętych usługą oraz liczby lub rodzaju sztuk odzieży oddanych w najem (opcja dodatnia), przy czym łączna wartość brutto świadczeń realizowanych w ramach prawa opcji dodatniej nie może przekroczyć 50% wartości brutto zamówienia podstawowego. Skorzystanie z opcji dodatniej może następować jednokrotnie lub wielokrotnie, aż do wyczerpania wskazanego limitu. 3. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie nie niższym niż 80% wartości brutto zamówienia podstawowego. Zmniejszenie zakresu przedmiotu zamówienia nie może prowadzić do obniżenia wartości świadczeń poniżej wskazanego poziomu. Wykonawcy nie przysługują z tytułu niewykorzystania zakresu zamówienia ponad poziom gwarantowany żadne roszczenia, a w szczególności roszczenie o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część zamówienia ani roszczenie odszkodowawcze. 4. Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdz. III pkt 6 SWZ. W wartości szacunkowej zamówienia wskazanej w ogłoszeniu uwzględniono największy możliwy zakres tego zamówienia z uwzględnieniem ww. prawa opcji.