See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Consumabile medicale și materiale sanitare pentru cardiologie (dilatare percutană și implant dispozitive cardiace)
Beschreibung: ACORD CADRU - Consumabile medicale și materiale sanitare pentru cardiologie (dilatare percutană și implant dispozitive cardiace) Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor cf OUG 107/2017 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Interne Kennung: 5002142_2026_PAAPD1638144
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Seturi introductoare abord femural
Beschreibung: Natura si cantitatea produselor se regasesc in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator, 33182210 Herzschrittmacher
Los: LOT-0002
Titel: Seturi introductoare abord radial
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Teci armate metalic pentru proceduri intervenționale
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ghid diagnostic lung teflonat cu vârful drept sau în J
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ghid super stiff
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ghid diagnostic lung hidrofilic cu vârf drept sau în J
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Catetere de diagnostic angiografic
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Catetere de diagnostic angiografic pentru proceduri speciale
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Set diagnostic angiografic prin abord femural
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Set diagnostic angiografic prin abord radial
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Set pentru proceduri prin abord radial
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Ac punctie femurala
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Cateter cu balon flotație tip Swan Ganz pentru cateterismul inimii drepte
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Tub conexiune scurt
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Tub conexiune lung, rezistent la presiuni inalte, pentru injectarea globala
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Sistem de compresie pentru hemostaza
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Sistem de compresie radiala
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Sistem închidere percutanată a orificiului de puncție femurală
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Cateter ghid pentru angioplastie coronariană
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Catetere ghid suport pentru proceduri speciale
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Catetere extensie pentru proceduri coronariene
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Set manometru și accesorii pentru angioplastie
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Ghid angioplastie 0,014" pentru proceduri standard
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Ghid angioplastie 0,014" pentru proceduri speciale
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Ghid angioplastie "duo-core " 0,014" pentru proceduri intervenționale
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Ghid hidrofilic 0,014" pentru proceduri intervenționale
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Ghid angioplastie pentru ocluzii cronice
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Cateter balon pentru angioplastie coronariană tip monorail
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Cateter balon pentru angioplastie coronariana tip coaxial (over the wire)
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Cateter balon tip "cutting"
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Cateter balon tip "scoring"
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Baloane acoperite cu substanta activa paclitaxel
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Baloane acoperite cu substanță activă sirolimus
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Stenturi coronariene (DES) cobalt crom eliberatoare de substanță activă everolimus
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Stenturi coronariene (DES) eliberatoare de substanță activă zotarolimus
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Stenturi coronariene (DES) eliberatoare de substantă activă pentru vase mari
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Stenturi acoperite cu substanță activă pentru ocluzii coronariene cronice
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Stenturi coronariene (DES) eliberatoare de substanță activă sirolimus
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Stenturi coronariene (DES) eliberatoare de sirolimus, fără polimer
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Stenturi coronariene (DES) eliberatoare de sirolimus, cu diametru mare post-dilatare
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Stenturi graft coronariene
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Cateter aspirație trombi intraluminali
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Microcateter suport pentru ocluzii coronariene cronice
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Microcateter coronarian cu dublu lumen
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Sondă de stimulare temporară
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Ghid angioplastie periferică 0,014”, 0,018"
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Cateter balon pentru dilatare periferica compatibil cu ghid 0,035"
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Cateter balon monorail pentru dilatare periferică
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Stent periferic balon-expandabil compatibil cu ghid 0,035"
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Stent periferic balon-exapandabil pentru intervenții la nivelul arterelor iliace
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Stenturi periferice autoexpandabile pentru proceduri standard
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Stenturi periferice autoexpandabile pentru proceduri speciale
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Stent graft periferic
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Stenturi pentru proceduri la nivelul arterelor renale
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Stenturi pentru proceduri la nivelul arterelor carotide
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Set câmpuri angiografie
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Filtru protecție proceduri intervenționale
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Sistem recuperare corp străin tip snare
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Cateter de imagistică intravasculară prin coerență optică (OCT)
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Ghid pentru măsurarea FFR
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Set câmpuri angiografie de unică folosință
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Sistem preconectat cu freză și dispozitiv de înaintare pentru rotablație
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Ghid pentru rotablație
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Cateter pentru litotriție intracoronariană ,,shockwave”
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Dispozitiv de preluare a funcției ventriculare
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Sistem de închidere puncție femurală prin sutură
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Sistem de aterectomie orbitală pentru artere coronare
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Soluție lubrifiantă pentru aterectomie orbitală
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Cateter balon noncompliant pentru dilatare la presiuni foarte înalte
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Set manometru pentru inflații la presiuni înalte
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Valvă aortică implantabilă transcateter expandabilă cu balon
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Cateter intravascular de imagistică cu ultrasunete
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Dispozitive cardiace bazale și accesorii
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Dispozitive cardiace avansate și accesorii
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Dispozitive cardiace cu dimensiuni reduse și accesorii
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Defibrilatoare cardiace avansate și accesorii
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Dispozitive cardiace cu programabilitate RMN automată și accesorii
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Cateter pentru ablație în câmp pulsat
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Set câmpuri sterile de unică folosință pentru proceduri de implant cardiac – tip I
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Set câmpuri sterile de unică folosință pentru proceduri de implant cardiac – tip II
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Set câmpuri sterile de unică folosință pentru proceduri de implant cardiac – tip III
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Pansamente pentru implant
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Cateter de ablatie cu electroporatie ( ablatie cu camp de puls electric) si cu radiofrecventa cu varf tip plasa de nithinol cu noua mini electrozi și accesorii
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Cateter de ecografie intra-cardiacă integrabil în sistemul electroanatomic 3 D
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Cateter de ablatie irigat in camp pulsat de tip Lasso
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Teaca bidirectionala deflectabila navigationala
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Sonda de ablatie irigata cu senzor de contact si microelectrozi
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Set punctie transseptala tip C
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Cateter hexapolar tip A
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Cateter decapolar deflectabil
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Cateter cu energie duala focal
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: Introducător peel-away cu valvă hemostatică și port lateral cu robinet
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Teaca peel-away tip I, multiple dimensiuni (5–18 F)
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Teacă introducătoare peel-away tip II
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Cateter balon pentru vase tortuoase
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Stenturi periferice autoexpandabile cu flexibilitate înaltă
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Valvă aortică autoexpandabilă din pericard bovin implantabilă transcateter în poziție intraanulară
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Valvă aortică autoexpandabilă din pericard porcin implantabilă transcateter în poziție supraaanulară
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Cateter de denervare renală cu radiofrecvență
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Sistem de închidere pentru defect de sept interatrial
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Sistem de închidere pentru foramen ovale patent
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Sistem de închidere pentru defect de sept interventricular
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Dispozitiv de închidere leak paraprotetic
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Sistem de închidere pentru duct arterial persistent
Interne Kennung: 104
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 5002142_2026_PAAPD1638144
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33182100 Defibrillator, 33182210 Pacemaker
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Ghid super stiff
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Ac punctie femurala
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Tub conexiune scurt
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Sistem de compresie radiala
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Cateter balon tip "cutting"
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Cateter balon tip "scoring"
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Stenturi graft coronariene
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: Sondă de stimulare temporară
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: Stent graft periferic
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: Set câmpuri angiografie
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: Ghid pentru măsurarea FFR
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: Ghid pentru rotablație
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Internal identifier: 73
Lot: LOT-0074
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Internal identifier: 75
Lot: LOT-0076
Internal identifier: 76
Lot: LOT-0077
Internal identifier: 77
Lot: LOT-0078
Internal identifier: 78
Lot: LOT-0079
Internal identifier: 79
Lot: LOT-0080
Internal identifier: 80
Lot: LOT-0081
Internal identifier: 81
Lot: LOT-0082
Title: Pansamente pentru implant
Internal identifier: 82
Lot: LOT-0083
Internal identifier: 83
Lot: LOT-0084
Internal identifier: 84
Lot: LOT-0085
Internal identifier: 85
Lot: LOT-0086
Internal identifier: 86
Lot: LOT-0087
Internal identifier: 87
Lot: LOT-0088
Title: Set punctie transseptala tip C
Internal identifier: 88
Lot: LOT-0089
Title: Cateter hexapolar tip A
Internal identifier: 89
Lot: LOT-0090
Title: Cateter decapolar deflectabil
Internal identifier: 90
Lot: LOT-0091
Title: Cateter cu energie duala focal
Internal identifier: 91
Lot: LOT-0092
Internal identifier: 92
Lot: LOT-0093
Internal identifier: 93
Lot: LOT-0094
Internal identifier: 94
Lot: LOT-0095
Internal identifier: 95
Lot: LOT-0096
Internal identifier: 96
Lot: LOT-0097
Internal identifier: 97
Lot: LOT-0098
Internal identifier: 98
Lot: LOT-0099
Internal identifier: 99
Lot: LOT-0100
Internal identifier: 100
Lot: LOT-0101
Internal identifier: 101
Lot: LOT-0102
Internal identifier: 102
Lot: LOT-0103
Internal identifier: 103
Lot: LOT-0104
Internal identifier: 104