2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ogłoszenie wstępne - Wykonanie usług gospodarki leśnej w 2026 r. w Nadleśnictwie Herby
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Herby w roku 2026. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Herby. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: S.270.8.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie usług gospodarki leśnej leśnictwa: Blachownia, Aleksandria, Hutki z wyłączeniem usług mechanicznego rozdrobnienia pozostałości drzewnych i mechanicznego przygotowania gleby.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Blachownia, Aleksandria i Hutki w roku 2026. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Herby. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw Leśnictw Blachownia, Aleksandria i Hutki. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli lasu i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: Pakiet I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie usług gospodarki leśnej leśnictwa: Jezioro, Kuleje, Łebki, Połamaniec z wyłączeniem usług mechanicznego rozdrobnienia pozostałości drzewnych i mechanicznego przygotowania gleby.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Jezioro, Kuleje, Łebki i Połamaniec w roku 2026. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Herby. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze Nadleśnictwa Herby. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli lasu i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Wykonanie usług gospodarki leśnej leśnictwa: Herby, Lisów, Lubockie, Kochanowice z wyłączeniem usług: mechanicznego rozdrobnienia pozostałości drzewnych i mechanicznego przygotowania gleby.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Leśnictw Herby, Lisów, Lubockie, Kochanowice w roku 2026. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Herby. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze Nadleśnictwa Herby. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli lasu i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Wykonanie usług gospodarki leśnej leśnictwa: Blachownia, Jezioro, Herby, Aleksandria, Hutki, Kuleje, Łebki, Połamaniec, Lisów, Lubockie, Kochanowice - usługi mechanicznego rozdrobnienia pozostałości drzewnych i mechanicznego przygotowania gleby.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli do wykonania na terenie Leśnictw Blachownia, Jezioro, Herby, Aleksandria, Hutki, Kuleje, Łebki, Połamaniec, Lisów, Lubockie, Kochanowice w roku 2026. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie obszar administracyjny Nadleśnictwa Herby. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze Nadleśnictwa Herby. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli lasu.
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Wykonanie usług z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasu - Obsługa systemu przeciwpożarowego lasu w Nadleśnictwie Herby w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są prace ochrony przeciwpożarowej lasu związane z dyżurowaniem w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym Nadleśnictwia Herby w 2026 r.
Interne Kennung: Pakiet V
Haupteinstufung (cpv): 75251120 Waldbrandbekämpfung