637594-2026 - Ergebnis
Schweden – Werbe- und Marketingdienstleistungen – Kommunikationsbyrå
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kommunikationsbyrå
Beschreibung: Brottsförebyggande rådet (Brå)* bjuder in leverantörer till att lämna anbud till upphandling av Kommunikationsbyrå. Brå avser att teckna Avtal med en (1) leverantör.
Interne Kennung: 0157/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79341200 Werbeverwaltung, 79342000 Marketing, 79415000 Beratung in der Produktionsleitung, 79416000 Öffentlichkeitsarbeit, 79416100 Verwaltung von Öffentlichkeitsarbeit, 79416200 Beratung im Bereich Öffentlichkeitsarbeit, 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Generell del
Beschreibung: Brottsförebyggande rådet (Brå) bjuder in leverantörer till att lämna anbud till upphandling av Kommunikationsbyrå. Brå avser att teckna Avtal med en (1) leverantör.
Interne Kennung: 1881588-0
Los: LOT-0002
Titel: Alternativ 1 (Kapitel 4) - KRAV PÅ LEVERANTÖREN
Beschreibung: Alternativ 1 (Kapitel 4) - Denna del väljer anbudsgivare när denne vill inkomma med samtliga efterfrågade uppgifter och bevis direkt i upphandlingen. Se information om val i kapitel 3.
Interne Kennung: 1881590-1
637594-2026 - Resultat
Sverige – Reklam och marknadsföring – Kommunikationsbyrå
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 0157/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1881588-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1881590-1