See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftaler vedr. indkøb af fældningskemikalier, produkter til svovlbrintebekæmpelse, sprit, brændt kalk og natronlud
Beschreibung: Nærværende udbudsbetingelser gælder for udbud om indkøb af fældningskemikalier til renseanlæg og relaterede produkter til renseanlæg, pumpestationer og øvrige lokaliteter efter Lov nr. 1564 af 15. december 2015 om offentlige udbud (herefter udbudsloven) i henhold til udbudsbekendtgørelse afsendt den 17. november 2023. Udbuddet gennemføres som offentligt udbud med tildelingskriteriet bedste forhold mellem pris og kvalitet. Alle interesserede firmaer har adgang til det komplette udbudsmateriale og til at afgive tilbud. Der indhentes tilbud på en række produkter til forskellige forsyningsselskaber fordelt på 25 delaftaler, herunder: • Fældningskemikalier • Produkter til svovlbrintebekæmpelse • Sprit • Brændt kalk • Natronlud Tilbudsgiver kan afgive tilbud på en, flere eller alle delaftaler, og delaftalerne bliver evalueret og tildelt hver for sig. De udbudte delaftaler forventes at træde i kraft 1. februar 2024 og udløber efter to år med option på at forlænge delaftalen i yderligere 2*tolv (12) måneder. Den maksimale varighed af Delaftalerne er derved fire år. <br>
Vorherige Bekanntmachung: 711610-2023
Interne Kennung: 163583
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24310000 Anorganische Grundchemikalien
5. Los
Los: LOT-0020
Titel: Delaftale B5: Indkøb af produkter til svovlbrintebekæmpelse (calciumnitrat) til Vestforsyning Spildevand A/S
Beschreibung: Indkøb af produkter til svovlbrintebekæmpelse (calciumnitrat) til Vestforsyning Spildevand A/S
Interne Kennung: 164109
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
Los: LOT-0023
Titel: Delaftale D2: Indkøb af brændt kalk til Vestforsyning Spildevand A/S
Beschreibung: Indkøb af brændt kalk til Vestforsyning Spildevand A/S
Interne Kennung: 164112
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44921200 Kalk