637623-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 z Z/I Bełchatów i SP Wola Kruszyńska /2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01 z Z/I Bełchatów i SP Wola Kruszyńska /2026
Beschreibung1. Przedmiotem umowy jest odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 02 01, zwany dalej „przedmiotem umowy”. 2. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania to 6 500 Mg przez okres trwania umowy. 3. Odpady będące przedmiotem umowy zostaną odebrane a następnie zagospodarowane w jeden z poniższych sposobów: a) poddane przetworzeniu w procesie recyklingu R3 prowadzącego do utraty statusu odpadu na podstawie szczegółowych warunków utraty statusu odpadu, o których mowa w art. 14 ust. 1 pkt 2 z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, przy czym powstały produkt musi być wprowadzony do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia ministra właściwego do spraw rolnictwa; b) lub poddane procesom odzysku, o których mowa w Rozporządzeniu MŚ z dnia 11 maja 2015 roku w sprawie odzysku odpadów poza instalacjami i urządzeniami, przy czym powstały produkt musi być wprowadzony do obrotu jako nawóz lub środek poprawiający właściwości gleby na podstawie pozwolenia ministra właściwego do spraw rolnictwa; 4. W ramach przedmiotu umowy zakłada się szacunkowe ilości odpadów do odbioru i zagospodarowania z podziałem na następujące zadania*: Zadanie nr 1 Z/I Bełchatów, ul. Przemysłowa 14 i 16 - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 500, Zadanie nr 2 SP Wola Kruszyńska, gm. Bełchatów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, Zadanie nr 3 SP Wola Kruszyńska, gm. Bełchatów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000, Zadanie nr 4 SP Wola Kruszyńska, gm. Bełchatów - Łączna ilość odpadów do odbioru w okresie obowiązywania umowy [Mg] 2 000. 5. Odbiór odpadów odbywał się będzie z terenu Zakładu/Instalacji (dalej Z/I): Z/I w Bełchatowie, ul. Przemysłowa 14 i 16 oraz Stacji Przeładunkowej (dalej: SP) Wola Kruszyńska, gm. Bełchatów. 6. Ze względu na trudną do przewidzenia ilość odpadów, szacunkowa ilość określona w ust. 5 może ulec zmianie. W związku z tym Zamawiający, w toku realizacji umowy, zastrzega sobie prawo ograniczenia tej ilości o maksimum 90%. Zmniejszenie ilości odpadów w tym zakresie nie będzie rodziło żadnych roszczeń po stronie Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego, w szczególności o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowaną część umowy oraz o zapłatę odszkodowania w związku ze zmniejszeniem ilości szacunkowej. W niniejszej sytuacji nie wymaga się sporządzenia aneksu. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy minimum 10% szacunkowych ilości odpadów do odbioru w okresie trwania umowy. 7. Do wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca użyje środków transportu na swój koszt. 8. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego. 9. Wykonawca zapewni nadzór nad czynnościami załadunkowymi oraz zobowiązany jest zapewnić odpowiednie zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Wykonawca zobowiązuje się do transportu odpadów do miejsca docelowego nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdów lub przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi. 10. Wagi zainstalowane w Zakładach zarządzanych przez Zamawiającego posiadają aktualne Świadectwo Legalizacji. 11. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu kopii decyzji, udzielającej zezwolenia na przetwarzanie odpadów (dotyczy, decyzji która została zmieniona w trakcie trwania umowy) niezwłocznie po jej otrzymaniu nie później niż w terminie 7 dni od dnia otrzymania zmienionej decyzji. Dotyczy to również decyzji ewentualnych podwykonawców. 12. W przypadku utraty przez Wykonawcę niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zezwoleń, pozwoleń, koncesji lub innych decyzji administracyjnych, niezwłocznie powiadomi on Zamawiającego, który w takiej sytuacji ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym. 13. Usługa będzie świadczona zgodnie z nw. przepisami: a. ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach; b. ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo Ochrony Środowiska ; c. ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; d. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 11 maja 2015 roku w sprawie odzysku odpadów poza instalacjami i urządzeniami; e. oraz innych aktów prawnych mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia. 14. Odpady będące przedmiotem umowy stanowią strumień bioodpadów selektywnie odebranych pochodzących z gospodarstw domowych oraz z PSZOK (zadanie nr 1). Uwaga! W dniu podpisania umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu podpisane oświadczenie: załącznik nr 4 do umowy dotyczący aktualności decyzji na przetwarzanie odpadów.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 - ZI Bełchatów
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 - SP Wola Kruszyńska
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 - SP Wola Kruszyńska
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 - SP Wola Kruszyńska