637674-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bauarbeiten – Sähkötöiden tuntityötarjous 2026-2028-Kiuruveden kaupunki
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sähkötöiden tuntityötarjous 2026-2028-Kiuruveden kaupunki
Beschreibung: Kiuruveden kaupungin tekninen palvelukeskus ja Kiinteistö Oy Kiuruveden Kiurunkulma pyytää yksikköhintatarjouksia tuntiveloituksella tehtävistä sähkötöistä toimituskaudelle 2026-2028. Tarjouksen voi antaa kaikista tarjouslomakkeen osa-alueista tai vaihtoehtoisesti vain tietyistä töistä. Sama toimija voi tulla valituksi useammalle kuin yhdelle osa-alueelle. Toteutettavien työkohteiden koko on vaihteleva ja kaikista kohteista ei välttämättä ole erillistä suunnitelmaa. Laajemmat kohteet tilaaja voi kilpailuttaa erikseen tai pyytää yksikköhintoihin perustuvan kokonaishinnan, joka sisältää työnjohtokustannukset. Yksikköhintoihin tulee sisällyttää työntekijän työpalkat, sosiaalikustannukset, lomakorvaukset, päivä- ja ruokarahat, laskutuskustannukset, matkakustannukset lähtöpisteestä Kiuruveden taajamaan ja siirtymiset Kiuruveden taajamassa. Asentajilla tulee olla lain mukaiset pätevyydet työn suorittamiseen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kiuruveden kaupungin tekninen palvelukeskus ja Kiinteistö Oy Kiuruveden Kiurunkulma pyytää yksikköhintatarjouksia tuntiveloituksella tehtävistä sähkötöistä toimituskaudelle 2026-2028
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-056861-LOT-0001
637674-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-056861-LOT-0001