See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ELABORARE D.T.A.C., P.T., ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA EXECUTARII LUCRARILOR SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII: LOT 1: ”CONSTRUIRE/PRELUNGIRE STRADA SIMION BĂRNUȚIU ÎNTRE B-DUL DECEBAL ȘI STRADA ONEȘTILOR”, LOT 2: ”AMENAJARE LOCURI DE PARCARE ȘI SPAȚII VERZI ÎN ZONA STRĂZII THURZÓ SÁNDOR, MUNICIPIUL ORADEA, JUDEȚUL BIHOR”
Beschreibung: Scopul procedurii de achiziție îl reprezintă ELABORARE DOCUMENTATIE TEHNICA PENTRU OBTINEREA AUTORIZATIEI DE CONSTRUIRE (DTAC), PROIECT TEHNIC PENTRU EXECUTIA LUCRARILOR (PT), ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA EXECUTARII LUCRARILOR SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII: LOT 1: ”CONSTRUIRE/PRELUNGIRE STRADA SIMION BĂRNUȚIU ÎNTRE B-DUL DECEBAL ȘI STRADA ONEȘTILOR”, LOT 2: ”AMENAJARE LOCURI DE PARCARE ȘI SPAȚII VERZI ÎN ZONA STRĂZII THURZÓ SÁNDOR, MUNICIPIUL ORADEA, JUDEȚUL BIHOR
Interne Kennung: 4230487/2024/176
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0005
Titel: LOT 1: ”CONSTRUIRE/PRELUNGIRE STRADA SIMION BĂRNUȚIU ÎNTRE B-DUL DECEBAL ȘI STRADA ONEȘTILOR”,
Beschreibung: Achizitia publica a serviciilor de ELABORARE DOCUMENTATIE TEHNICA PENTRU OBTINEREA AUTORIZATIEI DE CONSTRUIRE (DTAC), PROIECT TEHNIC PENTRU EXECUTIA LUCRARILOR (PT), ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA EXECUTARII LUCRARILOR SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII: LOT 1: ”CONSTRUIRE/PRELUNGIRE STRADA SIMION BĂRNUȚIU ÎNTRE B-DUL DECEBAL ȘI STRADA ONEȘTILOR”, Tipurile de lucrari sunt cele descrise in tema de proiectare /caietul de sarcini nr. 433987 din 06.11.2024/ studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. A. PROIECTARE, din care: 1. Elaborare proiect pentru autorizarea executării lucrărilor și proiect tehnic de execuţie: 1.1. proiect pentru autorizarea executării PAC; 1.2. proiect tehnic PT. 2. Asistență tehnică din partea proiectantului: 2.1. Pe perioada de execuție a lucrărilor; 2.2. Pentru participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcții. B. EXECUȚIE: 1. Cheltuieli pentru obtinerea si amenajare terenului 1.1 Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor 2. CONSTRUCTII SI INSTALATII: 2.1. Lucrări de dumuri 2.2. Canalizare pluvială 2.3. Iluminat public 3. ORGANIZARE DE ȘANTIER 3.1. Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier Valoarea totală (proiectare + execuție) de 3.685.644,87 LEI fără TVA, conform Devizului general al studiului de fezabilitate, elaborat de proiectantul S.C. EDILDRUM CONSTRUCT S.R.L. este defalcat astfel: a) Valoare PROIECTARE: 102.524,80LEI fără TVA; b) Valoare EXECUTIE LUCRĂRI : 3.583.120,07 LEI fără TVA Ofertanții nu vor avea nici o obligație în raport cu valorile componentelor, acestea fiind orientative, oferta comparându-se în ansamblul său cu valoarea estimată a contractului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Los: LOT-0006
Titel: LOT 2: ”AMENAJARE LOCURI DE PARCARE ȘI SPAȚII VERZI ÎN ZONA STRĂZII THURZÓ SÁNDOR, MUNICIPIUL ORADEA, JUDEȚUL BIHOR”
Beschreibung: Achizitia publica a serviciilor de ELABORARE DOCUMENTATIE TEHNICA PENTRU OBTINEREA AUTORIZATIEI DE CONSTRUIRE (DTAC), PROIECT TEHNIC PENTRU EXECUTIA LUCRARILOR (PT), ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE PERIOADA EXECUTARII LUCRARILOR SI EXECUTIE LUCRARI PENTRU OBIECTIVUL DE INVESTITII: LOT 2: ”AMENAJARE LOCURI DE PARCARE ȘI SPAȚII VERZI ÎN ZONA STRĂZII THURZÓ SÁNDOR, MUNICIPIUL ORADEA, JUDEȚUL BIHOR” Tipurile de lucrari sunt cele descrise in tema de proiectare /caietul de sarcini nr. 433993 din 06.11.2024/ studiul de fezabilitate, puse la dispozitie. A. PROIECTARE, din care: 1. Elaborare proiect pentru autorizarea executării lucrărilor și proiect tehnic de execuţie: 1.1. proiect pentru autorizarea executării PAC; 1.2. proiect tehnic PT. 2. Asistență tehnică din partea proiectantului: 2.1. Pe perioada de execuție a lucrărilor; 2.2. Pentru participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrărilor de execuție, avizat de către Inspectoratul de Stat în Construcții. B. EXECUȚIE: 1. CONSTRUCTII SI INSTALATII: 1.1. Lucrări de dumuri 1.2. Canalizare pluvială 1.3. Instalatii electrice 2. ORGANIZARE DE ȘANTIER 2.1. Lucrări de construcții și instalații aferente organizării de șantier Valoarea totală (proiectare + execuție) de 1.984.831,60 LEI fără TVA, conform Devizului general al studiului de fezabilitate, elaborat de proiectantul S.C. PROEXCO S.R.L. este defalcat astfel: a) Valoare PROIECTARE: 48.519,21 LEI fără TVA; b) Valoare EXECUTIE LUCRĂRI : 1.936.312,39 LEI fără TVA Ofertanții nu vor avea nici o obligație în raport cu valorile componentelor, acestea fiind orientative, oferta comparându-se în ansamblul său cu valoarea estimată a contractului.
Interne Kennung: 2