637875-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antibiotika zur systemischen Anwendung – acord cadru de furnizare medicamente din grupa - antibacterieni pentru uz sistemic 19 loturi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: acord cadru de furnizare medicamente din grupa - antibacterieni pentru uz sistemic 19 loturi
Beschreibung: acord cadru de furnizare medicamente din grupa -antibacterieni pentru uz sistemic 19 loturi, detaliat in caietul de sarcini si in sectiunea loturi. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 13 -a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor- 20.
Interne Kennung: 224014380_2026_PAAPD1604923;Pozitia 22/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CLARITHROMYCINUM 500mg compr.film
Beschreibung: CLARITHROMYCINUM 500mg compr.film AC - min 1500 comp max -5000 comp CSS min 160 max 450 comp VAL AC: MIN 3771- MAX - 12570 val css 1131.30 LEI Garantie de participare : 11.31LEI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: MOXIFLOXACINUM 400mg compr.film
Beschreibung: MOXIFLOXACINUM 400mg compr.film AC - min 150 comp max -700 comp CSS min 20 max 60 comp VAL AC: MIN 1015.80- MAX - 4740.40 val css 406.32 LEI Garantie de participare : 4.06LEI
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM 4G/0.5G pulb.pt.sol.perf.
Beschreibung: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM 4G/0.5G pulb.pt.sol.perf. AC - min 2400 fl max -8000 fl CSS min 250 max 750 fl VAL AC: MIN 74318.40- MAX - 247728 val css 23224.50 LEI Garantie de participare : 232.24LEI
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: CIPROFLOXACINUM 750mg compr.film
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM 750mg compr.film AC - min 3000 comp max -8000 comp CSS min 250 max 750 comp VAL AC: MIN 10689- MAX - 28504 val css 2672.25 LEI Garantie de participare : 26.72LEI
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CEFTAROLINA FOSAMIL 600mg pulb.pt.sol.perf
Beschreibung: CEFTAROLINA FOSAMIL 600mg pulb.pt.sol.perf AC - min 10 max -300 fl CSS min 10 max 30 fl VAL AC: MIN 2340.14- MAX - 70204.20 val css 7020.42 LEI Garantie de participare : 70.20LEI
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: AMIKACINUM 500mg/2ml.sol.inject.
Beschreibung: AMIKACINUM 500mg/2ml.sol.inject. AC - min 720 max -14000 fl CSS min 450 max 1000 fl VAL AC: MIN 39844.80- MAX - 774760 val css 55340 LEI Garantie de participare : 553.4LEI
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CLINDAMYCINUM 300MG cpr
Beschreibung: CLINDAMYCINUM 300MG cpr AC - min 1000 comp max -3500 comp CSS min 100 max 300 comp VAL AC: MIN 1133.13- MAX - 3965.94 val css 339.94 LEI Garantie de participare : 3.39LEI
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: SULFAMETOXAZOLUM+ TRIMETHROPRIMUM 400mg/80mg
Beschreibung: SULFAMETOXAZOLUM+ TRIMETHROPRIMUM 400mg/80mg AC - min 12000comp max -30000 comp CSS min 1000 max 3000 comp VAL AC: MIN 4554- MAX - 11385 val css 1138.50 LEI Garantie de participare : 11.38LEI
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: METRONIDAZOLUM 250mg copr.
Beschreibung: METRONIDAZOLUM 250mg copr. AC - min 3000 comp max -30000 comp CSS min 1000 max 3000 comp VAL AC: MIN 4290- MAX - 42900 val css 4290 LEI Garantie de participare : 42.9LEI
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: CEFIXIMUM 400 mg.comp.
Beschreibung: CEFIXIMUM 400 mg.comp. AC - min 1500 comp max -50000 comp CSS min 160 max 450 comp VAL AC: MIN 13839- MAX - 46130 val css 4151.70 LEI Garantie de participare : 41.51LEI
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: CEFIXIMUM 200 MG CPR
Beschreibung: CEFIXIMUM 200 MG CPR AC - min 1500 comp max -8000 comp CSS min 250 max 750 comp VAL AC: MIN 6270- MAX - 33440 val css 3135 LEI Garantie de participare : 31.35LEI
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: COMBINAŢII CEFTAZIDIMUM + AVIBACTAMUM 2g/0.5g pulb.pt.sol.perf.
Beschreibung: COMBINAŢII CEFTAZIDIMUM + AVIBACTAMUM 2g/0.5g pulb.pt.sol.perf. AC - min 150 max -600 fl CSS min 20 max 60 cfl VAL AC: MIN 75311.70- MAX - 301246.80 val css 30124.68 LEI Garantie de participare : 301.24LEI
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: VANCOMYCINUM 500mg pulb.pt.conc.pt.sol.perf.flac
Beschreibung: VANCOMYCINUM 500mg pulb.pt.conc.pt.sol.perf.flac AC - min 1250 fl max -15000 fl CSS min 500 max 1500 fl VAL AC: MIN 54200- MAX - 650400 val css 65040 LEI Garantie de participare : 650.4LEI
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: AZTREONAM 10000 mg.pulb.pe.sol.inj.flac.
Beschreibung: AZTREONAM 10000 mg.pulb.pe.sol.inj.flac. AC - min 1500 fl max -6000 fl CSS min 200 max 600 fl VAL AC: MIN 86895- MAX - 347580 val css 34758 LEI Garantie de participare : 347.58LEI
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CARBETOCINUM 100 mcg/ml sol.inject.flac 1ml
Beschreibung: CARBETOCINUM 100 mcg/ml sol.inject.flac 1ml AC - min 360 fl max -1000 fl CSS min 30 max 90 fl VAL AC: MIN 26928- MAX - 74800 val css 6732 LEI Garantie de participare : 67.32LEI
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM - PULB. SUSP. - 156.25mg/5ml- 100ML
Beschreibung: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM - PULB. SUSP. - 156.25mg/5ml- 100ML AC - min 60 max 300 fl CSS min 10 max 30 fl VAL AC: MIN 616.80- MAX - 3084 val css 308.40 LEI Garantie de participare : 3.08LEI
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM - PULB. SUSP. - 457mg/5ml 70 ML SOL
Beschreibung: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM - PULB. SUSP. - 457mg/5ml 70 ML SOL AC - min 120 fl max -400 fl CSS min 10 max 30 fl VAL AC: MIN 2188- MAX - 7060 val css 529.50 LEI Garantie de participare : 5.29LEI
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: CIPROFLOXACINUM.sol perf. 2mg/ml- 100 ml sol perf
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM.sol perf. 2mg/ml- 100 ml sol perf AC - min 1250 punga max -4750 punga CSS min 150 max 450 punga VAL AC: MIN 11771.25- MAX - 44730.75 val css 4237.65 LEI Garantie de participare : 42.37LEI
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LINEZOLIDUM Sol perf 2mg/ml
Beschreibung: LINEZOLIDUM Sol perf 2mg/ml AC - min 1200 fl max -3850 fl CSS min 120 max 300 fl VAL AC: MIN 259092- MAX - 831253.50 val css 64773 LEI Garantie de participare : 647.73LEI
Interne Kennung: 19