637937-2026 - Ergebnis
Schweden – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Tekniska konsulter inom exploatering & planutredning, mark & infrastruktur samt byggnad
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tekniska konsulter inom exploatering & planutredning, mark & infrastruktur samt byggnad
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för Tekniska konsulter inom områdena: - exploatering & planutredning - mark & infrastruktur - byggnad Beställaren har för avsikt att, för respektive konsultområde, teckna ramavtal med samtliga kvalificerade konsulter. Tilldelning kommer ske efter sommaren, tidigast i slutet av augusti 2026.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Skellefteå kommun: Tekniska konsulter inom exploatering & planutredning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
Los: LOT-0002
Titel: Skellefteå kommun: Tekniska konsulter inom mark & infrastruktur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Skellefteå kommun: Tekniska konsulter inom byggnad
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Norsjö kommun: Tekniska konsulter inom exploatering & planutredning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Norsjö kommun: Tekniska konsulter inom mark & infrastruktur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Norsjö kommun: Tekniska konsulter inom byggnad
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Malå kommun: Tekniska konsulter inom exploatering & planutredning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:7
Los: LOT-0008
Titel: Malå kommun: Tekniska konsulter inom mark & infrastruktur
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:8
Los: LOT-0009
Titel: Malå kommun: Tekniska konsulter inom byggnad
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103650:Lot:9