637956-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dieselkraftstoff – Furnizarea de carburanți pentru autovehiculele ce deservesc parcul auto al Judetului Ialomita, al Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Barbu Catargiu" Ialomița și al Centrul Militar Județean Ialomița
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea de carburanți pentru autovehiculele ce deservesc parcul auto al Judetului Ialomita, al Inspectoratului pentru Situații de Urgență ”Barbu Catargiu" Ialomița și al Centrul Militar Județean Ialomița
Beschreibung: Prin prezenta achiziție se urmărește încheierea unui acord-cadru care să asigure furnizarea de carburanţi auto (benzină şi motorină) pe bază de bonuri valorice pentru autovehiculelele ce deservesc parcul auto al Judetului Ialomita, a Inspectoratului pentru Situații de Urgență” Barbu Catargiu" Ialomița și a Centrului Militar Județean Ialomița. Acordul cadru se încheie pentru o perioada de 4 ani, respectiv 2026-2030 și va cuprinde cel puțin un contract subsecvent anual. Obiectul acordului -cadru îl constituie furnizarea și livrarea de carburanți auto se face pe baza de bonuri valorice cu valoare nominală fixă de 50 lei/filă, cu care se vor achiziționa produsele de la stațiile de distribuție ale furnizorului sau de la partenerii acestuia. Carburanții auto care fac obiectul prezentei proceduri de achiziție sunt motorină standard cifra cetanică minimum 51 si benzină standard cifra octanică minimum 95. Valoarea totală minima estimate fără TVA: 1.540.000,00 lei, echivalentul a 30.800 file bonuri valorice de 50 lei/filă; Valoarea totala maximă estimată fără TVA: 4.791.600,00 lei, echivalentul a 95.832 file bonuri valorice de 50 lei/filă, din care: -Benzină – minim 441.212,00 lei fără TVA, maxim 1.372.800,00 lei fără TVA; -Motorină – minim 1.098.788,00 lei fără TVA, maxim 3.418.800,00 lei fără TVA; Detalierea cantităților totale minime și maxime pe toată durata acordului-cadru pe categorii de carburanti se regăsește în Anexa 1 a Caietului de sarcini. Valoarea estimată fără TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 385.000 Lei, echivalentul a 7.700 file bonuri valorice de 50 lei/filă; Valoarea estimată fără TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 1.197.900 Lei, echivalentul a 23.958 file bonuri valorice de 50 lei/filă, din care: -Benzină – maxim 343.200,00 lei fără TVA; -Motorină – maxim 854.700,00 lei fără TVA; Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea ofertelor până când ofertanții pot solicita clarificări: 18 zile. Numărul de zile calendaristice înaintea termenului-limită de primire a ofertelor la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări și/sau informații suplimentare primite de la operatorii economici interesați: 11 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 4231776_2026_PAAPD1617200
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prin prezenta achiziție se urmărește încheierea unui acord-cadru care să asigure furnizarea de carburanţi auto (benzină şi motorină) pe bază de bonuri valorice pentru autovehiculelele ce deservesc parcul auto al Judetului Ialomita, a Inspectoratului pentru Situații de Urgență” Barbu Catargiu" Ialomița și a Centrului Militar Județean Ialomița. Acordul cadru se încheie pentru o perioada de 4 ani, respectiv 2026-2030 și va cuprinde cel puțin un contract subsecvent anual. Obiectul acordului -cadru îl constituie furnizarea și livrarea de carburanți auto se face pe baza de bonuri valorice cu valoare nominală fixă, cu care se vor achiziționa produsele de la stațiile de distribuție ale furnizorului sau de la partenerii acestuia. Carburanții auto care fac obiectul prezentei proceduri de achiziție sunt motorină standard cifra cetanică minimum 51 si benzină standard cifra octanică minimum 95. Obiectul acordului -cadru îl constituie furnizarea și livrarea de carburanți auto se face pe baza de bonuri valorice cu valoare nominală fixă de 50 lei/filă, cu care se vor achiziționa produsele de la stațiile de distribuție ale furnizorului sau de la partenerii acestuia. Carburanții auto care fac obiectul prezentei proceduri de achiziție sunt motorină standard cifra cetanică minimum 51 si benzină standard cifra octanică minimum 95. Valoarea totală minima estimate fără TVA: 1.540.000,00 lei, echivalentul a 30.800 file bonuri valorice de 50 lei/filă; Valoarea totala maximă estimată fără TVA: 4.791.600,00 lei, echivalentul a 95.832 file bonuri valorice de 50 lei/filă, din care: -Benzină – minim 441.212,00 lei fără TVA, maxim 1.372.800,00 lei fără TVA; -Motorină – minim 1.098.788,00 lei fără TVA, maxim 3.418.800,00 lei fără TVA; Detalierea cantităților totale minime și maxime pe toată durata acordului-cadru pe categorii de carburanti se regăsește în Anexa 1 a Caietului de sarcini. Valoarea estimată fără TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 385.000 Lei, echivalentul a 7.700 file bonuri valorice de 50 lei/filă; Valoarea estimată fără TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 1.197.900 Lei, echivalentul a 23.958 file bonuri valorice de 50 lei/filă, din care: -Benzină – maxim 343.200,00 lei fără TVA; -Motorină – maxim 854.700,00 lei fără TVA;
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin, 22458000 Spezial-Druckerzeugnisse