637960-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Bauarbeiten – DEK-1504 DE Elméleti Tömb energetikai fejlesztés
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DEK-1504 DE Elméleti Tömb energetikai fejlesztés
Beschreibung: DEK-1504 Debreceni Egyetem Elméleti Tömb energetikai fejlesztés
Interne Kennung: EKR000465072025
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Külső energetikai fejlesztés
Beschreibung: A Debreceni Egyetem Nagyerdei Campus, Klinikai Központ 1. számú klinikatelepén lévő épület az 1970-es években épült Mikolás Tibor tervei alapján. A 2 szintes lepényépületből, valamint az abból induló 10 emelet magasságú toronyépületből álló többfunkciós épületben főként kémiai, élettani és orvostudományi területekhez kapcsolódó kísérleti gyakorlati, elméleti oktatás folyik. Az épületben laborok oktatási termek, irodák, étterem, és 24 órás portaszolgálat találhatók. A Debreceni Egyetem szándéka az épület határoló szerkezetinek felújítása, fejlesztése, mellyel az üzemeltetési költségek nagymértékben csökkenthetők. A tervezett beavatkozás csak az épület külső homlokzatát célozza, lehetőségekhez képest az eredeti tervek szerinti megjelenést megtartva, visszaállítva. Elvárt, hogy a fejlesztési beruházás során az épület, a hatályos vonatkozó szabványoknak és jogszabályoknak megfelelően kialakított és a későbbiekben gazdaságosan fenntartható legyen. Lehetőleg törekedni kell a műszakilag megfelelő minőségű, de költséghatékony anyag és szerkezethasználatra. Tervezett munkálatok: Jelen projekt fő célja és elvárása az épület energetikai szintjének javítása, a 7/2006. (V.24.) TNM Korm. rendelet-ben meghatározott minimális elvárásokra tekintettel. Az elvárt energetikai szintet a nyílászáró cserékkel és a belső pince mennyezet, valamint külső homlokzati felületek 15 cm bazaltgyapottal való hőszigeteléssel kívánjuk elérni. A kiugró betonszerkezetek minden esetben hőhídként viselkednek, melyek elsődlegesen körbe lesznek szigetelve, ahol nem megoldható, ott belső szigetelés, vagy szerkezet fűtés került betervezésre. Az alsó fűtetlen tér fölötti födém alsó síkjának szigetelés van tervezve. Lapostető csapadékvíz elleni és hőszigetelése szigetelése megmaradó szerkezetekre. A földszinti és első emeleti függönyfalak, és egyéb nyílászárók mindenhol acél szerkezetűek és betonszürke színűek. A jelenlegi függőleges tengelyű nyitást lecseréljük kifelé, lefelé bukó motoros nyitásra. A keleti oldalon lévő függönyfal eltér a többitől, mivel belülről válaszfalak kapcsolódnak hozzá, és a maximális lehetséges bukó üveg szélesség 1,60 méter lehet, míg jelenleg 1,70 méter széles osztások vannak. Ebből kifolyólag a szellőztetést másképp kell megoldani itt. 17 cm keskeny függőleges befelé nyíló ablakokat raktunk be. A födém síkjában a függönyfalban alumínium kompozit lemezt rakunk a nyílászárókkal megegyező szürkés színben. Minden új nyílászáró beépítése hőhídmentesen tervezett, ezért kihozzuk a nyílászárót a hőszigetelés síkjába, és körbe 5 cm vastagságú hőszigetelés tervezett. A hőszigetelés miatt módosulnak a meglévőhöz képesti nyílászáró méretek. A toronyablakok 7 légkamrás hőhídmentes bukó-nyíló műanyag nyílászárók. Három rétegű üvegezésű ablak, a tok, szárny szerkezetek mindkét oldalt fehér megjelenéssel. Toronyépület ablakaihoz fix árnyékolók kerülnek felhelyezésre. A gondosan körbeszigetelt homlokzati és vízszintes felületek mellett a lábazati részeken 1 méter mélyen levisszük a hőszigetelést, ez a meglévő járdák feltörésével fog járni. A beruházás során létrejövő létesítménnyel kapcsolatos fő fizikai paraméterek: Elméleti Tömb épület bruttó (beépített) alapterülete: 4140 m2 Elméleti Tömb épületének nettó (hasznos) alapterülete: 10530 m2 A beruházáshoz kapcsolható főbb tételek és mennyiségek: Homlokzati keretállványok, fém keretvázból, szintenkénti palló terítéssel: 6700 m2 Vezetékek, védőcsövek elhelyezése homlokzaton: 3000 m Mennyezet, alulról hűlő födém kőzetgyapot hőszigetelése és felületképzése: 1459 m2 Homlokzati nyílászárók cseréje: 564 db Felülvilágító ablak cseréje: 12 db Külső fal, függőleges homlokzati kőzetgyapot hőszigetelés: 5060 m2 Lapostető víz, hő és hangszigetelése egyenes rétegrendben: 3400 m2 Vékonyvakolat alapozás, és színvakolat felhordás: 5658 m2 Lábazat felület képzés, színvakolat felhordás: 4820 m2 A megvalósítandó beruházás további részletezését a közbeszerzési dokumentumok (műszaki leírás, tervek és árazatlan költségvetések) tartalmazzák. A közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen nevesített típusnév, márkanév stb. csupán a pontos behatárolást szolgálja. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdésében foglalt rendelkezések alapján az azzal egyenértékű teljesítést elfogadja.
Interne Kennung: EKR000465072025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45214400 Bauarbeiten für Universitätsgebäude, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45261310 Blechverwahrungsarbeiten, 45261400 Verschalungsarbeiten, 45261410 Dachabdichtungs- und -dämmarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262370 Betonummantelungsarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45442110 Anstricharbeiten in Gebäuden
Los: LOT-0002
Titel: Belső energetikai fejlesztés
Beschreibung: A Debreceni Egyetem Nagyerdei Campus, Klinikai Központ 1. számú klinikatelepén lévő épület az 1970-es években épült Mikolás Tibor tervei alapján. A 2 szintes lepényépületből, valamint az abból induló 10 emelet magasságú toronyépületből álló többfunkciós épületben főként kémiai, élettani és orvostudományi területekhez kapcsolódó kísérleti gyakorlati, elméleti oktatás folyik. Az épületben laborok oktatási termek, irodák, étterem, és 24 órás portaszolgálat találhatók. Elvárt, hogy a fejlesztési beruházás során, a hatályos vonatkozó szabványoknak és jogszabályoknak megfelelően kialakított gépészeti rendszer működtetése hosszú távon fenntartható legyen. Lehetőleg törekedni kell a műszakilag megfelelő minőségű, de költséghatékony anyag és szerkezethasználatra. Tervezett energetikai fejlesztés: Az épületet új hőtermelő egységgel látjuk el. Az új hőellátó rendszer 2 db víz-víz üzemű hőszivattyúból és a hozzákapcsolódó 110 darab szondából álló geotermikus kútszonda rendszerből épül fel. A készülékek propán hűtőközeggel töltöttek, ezért a gépeket vész szellőzéssel kell ellátni. A készülékekhez 1-1 robbanásbiztos ventilátort kell telepíteni a szabadba, amely a gépészeti tér oldalán található. Az épület hőleadója 4 csöves fan-coil készülék, illetve az alárendelt helyiségekben radiátorok. Az energetikai felújítás során a meglévő fűtési rendszer részben megmarad, az aulában található padlófűtés meglévő, megmaradó. A hőszivattyú és a fűtési rendszer főbb berendezései a földszinten található hőközpontba, kerülnek letelepítésre. A hőszivattyú komplett vezérléssel rendelkezik, de nem tartalmazza a vízoldali szerelvényeket, ezért a primer és szekunder oldali keringtető szivattyúkat, szűrőket és egyéb szerelvényeket a kapcsolódó csővezetékben kell elhelyezni. A hőtermelő időjárás és fűtési program függvényében szabályozott fűtővizet állít elő és 2 db 3m3/db térfogatúfűtési pufferen keresztül szolgálja ki a fűtési illetve hűtésirendszert. A melegvíz termelést továbbra is a telep távhőhálózat látja el. A kútszondák, dupla „U” csöves kialakítású, DN32/KPE csőanyagú, 100 méter mélységű szondák, melyek az épületen kívül tervezett aknában található geotermikus osztó-gyűjtő egységre csatlakoznak, szondánként egy-egy DN40/PE méretű csőpárral. Az aknákból 5db DN125/PE méretű csőpár halad az épület felé, terepszint alatt lép be az épületbe, a közmű csatornába. Majd innen csatlakozik a gépészeti helyiségbe elhelyezett szondaköri osztó-gyűjtőhöz. A talajszondás primer rendszer fűtési/hűtési üzemben kiszolgálja a hőszivattyút. A visszatérő ág pufferen keresztül kerül vissza a szondamezőbe, így fűtési idényben mindig fent áll a megfelelő minőségű hűtővíz az épület esetleges hűtési igényeinek kiszolgálására. Az fűtési illetve hűtési üzemek váltását a hőszivattyú automatikája vezérli. A talajszondás primer hálózat épületen belüli szakaszát párazáró csőhéj-szigeteléssel kell ellátni. A beépítendő 2db talajszondás hőszivattyú és az épület általános energia igénye a meglévő 2 betápláló kábelen biztonsággal nem szolgálható ki, ezért új betápláló kábelek fektetését tervezzük. A C jelü transzformátorállomás kisfeszültségű elosztó terében tartalék leágazás már nincs, ezért új leágazás kialakítása szükséges az épületet ellátó erősáramú kábelek számára. A leágazás, az IN VITRO leágazás mellett alakítható ki biztonsággal. Az IN VITRO leágazás mellett lévő 200A-es leágazást meg kell szüntetni, majd műhelyben előre gyártott acél szerkezeten kialakított 185mm-es sínrendszerre szerelt függőleges szakaszolható biztosítókkal ellátott szerkezetet kell a helyére telepíteni, és a 185mm-es sínrendszert a főgyűjtősínről kábelesen megtáplálni. Az épületeken kívüli részeken – kültéren – az elektromos kábelezés alapvetően földárokba helyezett erősáramú kábelekkel történik, az épület becsatlakozásoknál és utak alatti nyomvonalon, valamint közmű keresztezésénél védőcsőbe húzva telepítendő. A beruházás során létrejövő létesítménnyel kapcsolatos fő fizikai paraméterek: Elméleti Tömb épület bruttó (beépített) alapterülete: 4140 m2 Elméleti Tömb épületének nettó (hasznos) alapterülete: 10530 m2 A beruházáshoz kapcsolható főbb tételek és mennyiségek: Hőszivattyú telepítése: 2 db Szonda furat készítése: 110 db ø 40 KPE SDR 11 PE 100 cső lefektetése: 4200 m Fal és födém áttörések: 1132 db Fűtési vezetékek, horganyzott szénacél cső szerelése különböző méretben: 8878 m Fűtési hálózat átöblítése: 9902 m Szigetelt elektromos (MBCU) vezeték elhelyezése védőcsőbe: 6500 m A megvalósítandó beruházás további részletezését a közbeszerzési dokumentumok (műszaki leírás, tervek és árazatlan költségvetések) tartalmazzák. A közbeszerzési dokumentumokban esetlegesen nevesített típusnév, márkanév stb. csupán a pontos behatárolást szolgálja. Az ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdésében foglalt rendelkezések alapján az azzal egyenértékű teljesítést elfogadja.
Interne Kennung: EKR000465072025/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45214400 Bauarbeiten für Universitätsgebäude, 45120000 Versuchs- und Aufschlussbohrungen, 45315000 Heizungs- und sonstige Elektroinstallationen in Gebäuden, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen