See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka – Sektor II w 2025 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka – sektor II sołectwa gminy Wieliczka: 1. Odbiór i transport, do wskazanej przez Zamawiającego instalacji komunalnej, odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wieliczka w Sektorze II w szacowanej ilości odpadów: 10 750,000 Mg. 2. Celem Zamawiającego jest realizacja racjonalnej gospodarki odpadami ze szczególnym naciskiem na osiągnięcie efektywnych wyników w segregacji. 3. Informacje niezbędne dla wykonania zamówienia dla Sektora II – granice administracyjne sołectwa, zasady gromadzenia, odbioru odpadów komunalnych oraz obowiązki Wykonawcy zawarte są w standardach wykonywania usług i ich szczegółowym zakresie stanowiącym załącznik nr 5 do nin. zaproszenia. Dokument ten będzie stanowił załącznik nr 1 do umowy. 4. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia w Sektorze II zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów stanowiącym załącznik nr 8 do nin. Zaproszenia. 5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia zgodnie z: - Uchwałą Nr XXIX/399/2013 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie podziału obszaru Gminy Wieliczka na sektory w celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na której zamieszkują mieszkańcy; - Uchwałą Nr XVII/239/2016 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 7 kwietnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów; - Uchwałą Nr XVII/239/2016 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 7 kwietnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w dniach poprzedzających Święta (jeżeli takie wystąpią), Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia stałego monitoringu ilości powstających odpadów komunalnych w szczególności na terenach zabudowy wielorodzinnej (altany śmietnikowe) i do zwiększenia w miarę potrzeb częstotliwości ich odbioru zmienioną; - Uchwałą Nr XXV/334/2020 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 14 grudnia 2020r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliczka; - Uchwałą Nr VIII/100/2024 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 10 października 2024 roku o zmianie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów; - Uchwałą Nr VIII/99/2024 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 10 października 2024 roku o zmianie uchwały w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wieliczka. 6. Rodzaj zamówienia – usługa 7. Wspólny Słownik Zamówień (CPV) 90500000-2 - Usługi związane z odpadami 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów 90512000-9 - Usługi transportu odpadów 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami 8. Zamawiający wymaga, aby usługi odbioru i transportu odpadów odbywały się zgodnie z przepisami prawa, w szczególności Zamawiający wymaga, aby przez cały okres wykonywania zamówienia wykonawca posiadał: 8.1) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej, wymagany przepisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, prowadzonego przez właściwy organ, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia (art. 9b, 9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj.: Dz. U. 2024 r. poz. 399 ze zm.), 8.2) wpis do rejestru zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wymagany przepisami ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, 8.3) aktualne zezwolenie wydane przez właściwy organ na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, wynikające z przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (tekst jednolity: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587, 1597, 1688, 1852, 2029 ze zm.) z zastrzeżeniem art. 233 ust.1-3 tej ustawy. 9. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w postaci zwiększenia zakresu zamówienia do wysokości 40% wynegocjowanej maksymalnej kwoty wynagrodzenia brutto. Szczegółowe uwarunkowania skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały sformułowane w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający zastrzega jednocześnie, że przedmiotem negocjacji jest ilość odpadów objętych zamówieniem podstawowym.
Interne Kennung: WZP.271.40.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 10 750 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, w postaci zwiększenia zakresu zamówienia do wysokości 40% wynegocjowanej maksymalnej kwoty wynagrodzenia brutto. Szczegółowe uwarunkowania skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały sformułowane w projektowanych postanowieniach umowy. Zamawiający zastrzega jednocześnie, że przedmiotem negocjacji jest ilość odpadów objętych zamówieniem podstawowym.