See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea de echipamente medicale, mobilier medical și materiale sanitare pentru implementarea proiectului Hep Test
Beschreibung: Prezenta procedură de achiziție publică are ca obiect „Furnizarea de echipamente medicale, mobilier medical și materiale sanitare pentru implementarea proiectului Hep Test, în cadrul proiectului ‘’HepTest – Program de testare populațională, diagnostic și direcționare către tratament a pacienților cu boli hepatice cronice din regiunea Centru” și are ca scop asigurarea resurselor materiale necesare pentru realizarea în condiții corespunzătoare a activităților prevăzute în cadrul proiectului. În urma procedurii de atribuire se vor încheia contracte de furnizare cu 1 operatori economici pentru următoarele loturi: Lot 1 Carucior Urgente Lot 2 Aparat EKG Lot 3 Scaune asteptare pacienti Lot 4 Sistem Videoendoscopie Lot 5 Birouri Lot 6 Pat Examinare Pacient-cu Motor Lot 7 Centrifuga serologica de masa Lot 8 Masa procesare probe Lot 9 Scaun ergonomic de laborator Lot 10 Defibrilator Lot 11 Ecograf mobil Lot 12 Dulapuri pastrare documente Lot 13 Scaun recoltare sange Lot 14 Monitor functii vitale Lot 15 Scaune personal medical Lot 16 Fibroscan cu cap cu imprimanta Lot 17 Aparat tensiune Lot 18 Frigider de laborator Lot 19 Masa de laborator Lot 20 Masuta Recoltare cu polite si sertare Lot 21 Manusi examinare nepudrate din nitril colorate Lot 22 Manusi examinare latex nepudrate Lot 23 Masca protectie simpla Lot 24 Ac de recoltare 21 G Lot 25 Holder Lot 26 Alcool sanitar, 500 ml Lot 27 Tampoane alcool Lot 28 Plasturi Lot 29 Vacutainer galben - biochimie Lot 30 Vacutainer mov - hemograma Lot 31 Varfuri cu pipete Lot 32 Criotuburi Capp EXpell, 2 ml, sterile Lot 33 Tub recoltare sange Lot 34 Cutii de stocare criotuburi, 2 mL Lot 35 Geanta de transport probe Lot 36 Teste rapide pentru depistare Lot 37 Stativ plastic ( autoclavabil) pentru eprubete Lot 38 Recipient polipropilena pentru deseuri intepatoare Lot 39 Pungă pentru transport probe biologice Lot 40 Imprimanta multifunctionala Lot 41 Laptop cu licenta de sistem Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4245305_2026_PAAPD1638215
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Carucior Urgente
Beschreibung: Lot 1 Carucior Urgente 1 buc
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42141410 Winden
Los: LOT-0002
Titel: Aparat EKG
Beschreibung: Lot 2 Aparat EKG 1 buc
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0003
Titel: Scaune asteptare pacienti
Beschreibung: Lot 3 Scaune asteptare pacienti 3 buc
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39113000 Verschiedene Sitze und Stühle
Los: LOT-0004
Titel: Sistem Videoendoscopie
Beschreibung: Lot 4 Sistem Videoendoscopie 1 buc
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Los: LOT-0005
Titel: Birouri
Beschreibung: Lot 5 Birouri 2 buc
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121100 Schreibtische
Los: LOT-0006
Titel: Pat Examinare Pacient cu Motor
Beschreibung: Lot 6 Pat Examinare Pacient cu Motor 1 buc
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192210 Untersuchungstische
Los: LOT-0007
Titel: Centrifuga serologica de masa
Beschreibung: Lot 7 Centrifuga serologica de masa 1 buc
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42931100 Laborzentrifugen und Zubehör
Los: LOT-0008
Titel: Masa procesare probe
Beschreibung: Lot 8 Masa procesare probe 1 buc
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39180000 Labormöbel
Los: LOT-0009
Titel: Scaun ergonomic de laborator
Beschreibung: Lot 9 Scaun ergonomic de laborator 2 buc
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Defibrilator
Beschreibung: Lot 10 Defibrilator 1 buc
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0011
Titel: Ecograf mobil
Beschreibung: Lot 11 Ecograf mobil 1 buc
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0012
Titel: Dulapuri pastrare documente
Beschreibung: Lot 12 Dulapuri pastrare documente 2 buc
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke
Los: LOT-0013
Titel: Scaun recoltare sange
Beschreibung: Lot 13 Scaun recoltare sange 1 buc
Interne Kennung: 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192150 Therapie-Betten
Los: LOT-0014
Titel: Monitor functii vitale
Beschreibung: Lot 14 Monitor functii vitale 1 buc
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33195100 Monitoren
Los: LOT-0015
Titel: Scaune personal medical
Beschreibung: Lot 15 Scaune personal medical 2 buc
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Fibroscan cu cap cu imprimanta
Beschreibung: Lot 16 Fibroscan cu cap cu imprimanta 1 buc
Interne Kennung: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0017
Titel: Aparat tensiune
Beschreibung: Lot 17 Aparat tensiune 1 buc
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123100 Tonometer
Los: LOT-0018
Titel: Frigider de laborator
Beschreibung: Lot 18 Frigider de laborator 1 buc
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711130 Kühlschränke
Los: LOT-0019
Titel: Masa de laborator
Beschreibung: Lot 19 Masa de laborator 1 buc
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Masuta Recoltare cu polite si sertare
Beschreibung: Lot 20 Masuta Recoltare cu polite si sertare 2 buc
Interne Kennung: 20
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192200 Medizinische Tische
Los: LOT-0021
Titel: Manusi examinare nepudrate din nitril colorate
Beschreibung: Lot 21 Manusi examinare nepudrate din nitril colorate 8,304 pereche
Interne Kennung: 21
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141420 Operationshandschuhe
Los: LOT-0022
Titel: Manusi examinare latex nepudrate
Beschreibung: Lot 22 Manusi examinare latex nepudrate 8,650 pereche
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Masca protectie simpla
Beschreibung: Lot 23 Masca protectie simpla 8,650 buc
Interne Kennung: 23
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0024
Titel: Ac de recoltare 21G
Beschreibung: Lot 24 Ac de recoltare 21G 12,000 buc
Interne Kennung: 24
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194120 Infusionsbesteck
Los: LOT-0025
Titel: Holder
Beschreibung: Lot 25 Holder 12,000 buc
Interne Kennung: 25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Los: LOT-0026
Titel: Alcool sanitar, 500 ml
Beschreibung: Lot 26 Alcool sanitar, 500 ml 23 buc
Interne Kennung: 26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24322000 Alkohole, Phenole, Phenolalkohole und ihre halogenisierten, sulfonierten, nitrierten oder Nitrosoderivate; technische Fettalkohole
Los: LOT-0027
Titel: Tampoane alcool
Beschreibung: Lot 27 Tampoane alcool 24,000 buc
Interne Kennung: 27
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141116 Verpackte Kompressen
Los: LOT-0028
Titel: Plasturi
Beschreibung: Lot 28 Plasturi 12,000 buc
Interne Kennung: 28
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141112 Heftpflaster
Los: LOT-0029
Titel: Vacutainer galben - biochimie
Beschreibung: Lot 29 Vacutainer galben - biochimie 12,000 buc
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Vacutainer mov - hemograma
Beschreibung: Lot 30 Vacutainer mov - hemograma 12,000 buc
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Varfuri cu pipete
Beschreibung: Lot 31 Varfuri cu pipete 31.1 Varfuri pipete cu filtru, 10µl, XL, sterile 576 buc 31.2 Varfuri pipetecu filtru, 100µl, sterile 576 buc 31.3 Varfuri pipete cu filtru, 200µl 576 buc 31.4 Varfuri pipete cu filtru, 1000µl, XL 576 buc
Interne Kennung: 31
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38437110 Pipettenspitzen
Los: LOT-0032
Titel: Criotuburi Capp EXpell, 2 ml, sterile
Beschreibung: Lot 32 Criotuburi Capp EXpell, 2 ml, sterile 2,500 buc
Interne Kennung: 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser
Los: LOT-0033
Titel: Tub recoltare sange
Beschreibung: Lot 33 Tub recoltare sange 33.1 Vacutainer dop albastru coagulare 1.8 ml 600 buc 33.2 Vacutainer Biochimie Fara Aditivi 9 ml 4,000 buc
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Cutii de stocare criotuburi , 2 ml
Beschreibung: Lot 34 Cutii de stocare criotuburi , 2 ml 720 buc
Interne Kennung: 34
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44617000 Kästen
Los: LOT-0035
Titel: Geanta de transport probe
Beschreibung: Lot 35 Geanta de transport probe 5 buc
Interne Kennung: 35
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33194220 Ausstattung für Bluttransfusion
Los: LOT-0036
Titel: Teste rapide pentru depistare
Beschreibung: Lot 36 Teste rapide pentru depistare 36.1 Teste rapide anti HCV - plus caseta 7,800 buc 36.2 Teste rapide HBS - plus caseta 7,800 buc
Interne Kennung: 36
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0037
Titel: Stativ plastic ( autoclavabil) pentru eprubete
Beschreibung: Lot 37 Stativ plastic ( autoclavabil) pentru eprubete 37.1 Stativ plastic (autoclavabil) pentru eprubete 60 locuri 8 buc 37.2 Stativ plastic (autoclavabil) pentru eprubete 50 locuri 8 buc
Interne Kennung: 37
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38436160 Reagenzglasständer für Rüttler
Los: LOT-0038
Titel: Recipient polipropilena pentru deseuri intepatoare
Beschreibung: Lot 38 Recipient polipropilena pentru deseuri intepatoare 38.1 Recipient polipropilena pentru deseuri intepatoare cu capacitate de 3 litri 20 buc 38.2 Recipient polipropilena pentru deseuri intepatoare cu capacitate de 6 litri 30 buc
Interne Kennung: 38
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39226220 Flakons
Los: LOT-0039
Titel: Punga pentru transport probe biologice
Beschreibung: Lot 39 Punga pentru transport probe biologice 6,000 buc
Interne Kennung: 39
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung
Los: LOT-0040
Titel: Imprimanta multifunctionala
Beschreibung: Lot 10 Imprimanta multifunctionala 1 buc
Interne Kennung: 40
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0041
Titel: Laptop cu licenta de sistem
Beschreibung: Lot 41 Laptop cu licenta de sistem 2 buc
Interne Kennung: 41
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
637997-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4245305_2026_PAAPD1638215
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Carucior Urgente
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 42141410 Winches
Lot: LOT-0002
Title: Aparat EKG
Description: Lot 2 Aparat EKG 1 buc
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 33123210 Cardiac-monitoring devices
Lot: LOT-0003
Title: Scaune asteptare pacienti
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 39113000 Miscellaneous seats and chairs
Lot: LOT-0004
Title: Sistem Videoendoscopie
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
Lot: LOT-0005
Title: Birouri
Description: Lot 5 Birouri 2 buc
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 39121100 Desks
Lot: LOT-0006
Title: Pat Examinare Pacient cu Motor
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 33192210 Examination tables
Lot: LOT-0007
Title: Centrifuga serologica de masa
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 42931100 Laboratory centrifuges and accessories
Lot: LOT-0008
Title: Masa procesare probe
Internal identifier: 8
Additional classification (cpv): 39180000 Laboratory furniture
Lot: LOT-0009
Title: Scaun ergonomic de laborator
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Defibrilator
Description: Lot 10 Defibrilator 1 buc
Internal identifier: 10
Additional classification (cpv): 33182100 Defibrillator
Lot: LOT-0011
Title: Ecograf mobil
Description: Lot 11 Ecograf mobil 1 buc
Internal identifier: 11
Additional classification (cpv): 33112200 Ultrasonic unit
Lot: LOT-0012
Title: Dulapuri pastrare documente
Internal identifier: 12
Additional classification (cpv): 39141300 Cabinets
Lot: LOT-0013
Title: Scaun recoltare sange
Internal identifier: 13
Additional classification (cpv): 33192150 Therapy beds
Lot: LOT-0014
Title: Monitor functii vitale
Internal identifier: 14
Additional classification (cpv): 33195100 Monitors
Lot: LOT-0015
Title: Scaune personal medical
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Fibroscan cu cap cu imprimanta
Internal identifier: 16
Additional classification (cpv): 33124100 Diagnostic devices
Lot: LOT-0017
Title: Aparat tensiune
Internal identifier: 17
Additional classification (cpv): 33123100 Tensiometer
Lot: LOT-0018
Title: Frigider de laborator
Internal identifier: 18
Additional classification (cpv): 39711130 Refrigerators
Lot: LOT-0019
Title: Masa de laborator
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Internal identifier: 20
Additional classification (cpv): 33192200 Medical tables
Lot: LOT-0021
Internal identifier: 21
Additional classification (cpv): 33141420 Surgical gloves
Lot: LOT-0022
Title: Manusi examinare latex nepudrate
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Masca protectie simpla
Internal identifier: 23
Additional classification (cpv): 18143000 Protective gear
Lot: LOT-0024
Title: Ac de recoltare 21G
Internal identifier: 24
Additional classification (cpv): 33194120 Infusion supplies
Lot: LOT-0025
Title: Holder
Description: Lot 25 Holder 12,000 buc
Internal identifier: 25
Additional classification (cpv): 33141300 Venepuncture, blood sampling devices
Lot: LOT-0026
Title: Alcool sanitar, 500 ml
Internal identifier: 26
Additional classification (cpv): 24322000 Alcohols, phenols, phenol-alcohols and their halogenated, sulphonated, nitrated or nitrosated derivatives; industrial fatty alcohols
Lot: LOT-0027
Title: Tampoane alcool
Internal identifier: 27
Additional classification (cpv): 33141116 Dressing packs
Lot: LOT-0028
Title: Plasturi
Description: Lot 28 Plasturi 12,000 buc
Internal identifier: 28
Additional classification (cpv): 33141112 Plasters
Lot: LOT-0029
Title: Vacutainer galben - biochimie
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Vacutainer mov - hemograma
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Varfuri cu pipete
Internal identifier: 31
Additional classification (cpv): 38437110 Pipette tips
Lot: LOT-0032
Internal identifier: 32
Additional classification (cpv): 33192500 Test tubes
Lot: LOT-0033
Title: Tub recoltare sange
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Internal identifier: 34
Additional classification (cpv): 44617000 Boxes
Lot: LOT-0035
Title: Geanta de transport probe
Internal identifier: 35
Additional classification (cpv): 33194220 Blood-transfusion supplies
Lot: LOT-0036
Title: Teste rapide pentru depistare
Internal identifier: 36
Additional classification (cpv): 33141625 Diagnostic kits
Lot: LOT-0037
Internal identifier: 37
Additional classification (cpv): 38436160 Test tube stand for shakers
Lot: LOT-0038
Internal identifier: 38
Additional classification (cpv): 39226220 Flasks
Lot: LOT-0039
Internal identifier: 39
Additional classification (cpv): 33141600 Collector and collection bags, drainage and kits
Lot: LOT-0040
Title: Imprimanta multifunctionala
Internal identifier: 40
Additional classification (cpv): 30232110 Laser printers
Lot: LOT-0041
Title: Laptop cu licenta de sistem
Internal identifier: 41
Additional classification (cpv): 30213100 Portable computers