638060-2026 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w kwocie 7 000 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w kwocie 3 526 375,00 zł i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek w kwocie 3 473 625,00 zł stosownie do art. 89 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1483 ze zm.). 2. Termin spłaty kredytu: lata 2027-2035. 3. Spłata kapitału następować będzie w 9 ratach w wysokości ustalonej w harmonogramie spłaty kredytu, począwszy od dnia 31.05.2027 roku. 4. Zabezpieczenie kredytu stanowi weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 5. Uruchomienie kredytu nastąpi w oparciu o pisemną dyspozycję, która zostanie złożona Wykonawcy. Dopuszcza się możliwość złożenia dyspozycji drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w umowie. 6. Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego nastąpi niezwłoczne, nie później niż w ciągu 3 dni roboczych następujących po dniu, w którym zostanie złożona dyspozycja o uruchomienie kredytu. Postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego nastąpi poprzez przekazanie środków pieniężnych przez Wykonawcę na rachunek Zamawiającego wskazany w umowie. Jeżeli dniem wolnym od pracy dla Wykonawcy będzie sobota niebędąca dniem uznawanym ustawowo za wolny od pracy, dzień ten nie będzie się wliczał do czasu wyznaczonego Wykonawcy na postawienie kredytu do dyspozycji Zamawiającego. Kredyt zostanie uruchomiony jednorazowo na podstawie pisemnej dyspozycji z ostatecznym wykorzystaniem do 30 listopada 2026r. 7. Zamawiający zobowiązany jest do spłaty wykorzystanego kredytu do dnia 31 maja 2035 r. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 9. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.18.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001