638158-2026 - Ergebnis
Rumänien – Anstrichfarben, Lacke und Mastixharze – FURNIZARE EMAILURI LACURI GRUNDURI ULEIURI SI CHITURI SAIFI 2026-2028
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE EMAILURI LACURI GRUNDURI ULEIURI SI CHITURI SAIFI 2026-2028
Beschreibung: FURNIZARE EMAILURI LACURI GRUNDURI ULEIURI SI CHITURI SAIFI 2026-2028 conform caietului de sarcini nr. 11171/25.05.2026 CPV: 44800000-8 Vopsele lacuri si masticuri cu o valoare estimată de: 957.613 lei din care: Valoarea estimată minimă și maximă a acordului - cadru este de: min. 698,50 lei max. 957.613 lei Valoarea estimată a celui mai mic și celui mai mare contract subsecvent este de: min. 663,50 lei max. 478.806,50 lei. Autoritatea contractantă va încheia, un acord-cadru cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni, începând cu data incheierii procedurii. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 15 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: RO2351555/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44800000 Anstrichfarben, Lacke und Mastixharze
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: FURNIZARE EMAILURI LACURI GRUNDURI ULEIURI SI CHITURI – 957.613 lei / 24 luni Valoarea estimată minimă și maximă a acordului - cadru este de: - min. 698,50 lei max. 957.613 lei Valoarea estimată a celui mai mic și celui mai mare contract subsecvent este de: - min. 663,50 lei max. 478.806,50 lei. Frecvenţa şi valoarea contractelor care urmează să fie atribuite: incheierea contractelor subsecvente se va face numai in funcţie de necesităţile efective ale autorităţii contractante, cantităţile minime şi maxime fiind estimative. Cantitati minime si maxime ale acordului-cadru: Se va achizitiona: minim un produs/UM si cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona mentionata detaliat in Anexa Caietului de Sarcini. Calendar estimat: - anual in funcție de resursele bugetare. Estimari cantitati minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata acordului-cadru: Vor face obiectul unui singur contract subsecvent minim un produs/UM pentru fiecare pozitie in parte inscrisa in Anexa Caietului de sarcini si 1/2 din cantitatea maxima de produse posibil a se achizitiona cantitatea mentionata in Anexa Caietului de Sarcini, avand in vedere faptul ca este estimata cantitatea maxima necesara a se achizitiona pentru o perioada de 24 de luni, respectiv cantitatea impartita la 2 ani. Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 15 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1