See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Győr településterv készítése
Beschreibung: Méptv. 229. § (3) bekezdése értelmében a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 314 Kr.) tartalmi követelményei alapján készült településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát, a kerületi építési szabályzatot és a településkép védelméről szóló rendeletet felváltó új településfejlesztési tervet és településrendezési tervet kell készítenie Győr városának.
Vorherige Bekanntmachung: 368157-2026
Interne Kennung: EKR000758952026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Az értékelési szempontokat lásd a hirdetmény BT-540 mezőiben Értékelési szempontok: ár szempont fordított arányosítás, minőségi szempontok egyenes arányosítás Az értékelés során adható pontszám alsó és felső határa: 0-10
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71410000 Stadtplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény (a továbbiakban: Méptv.) alapján a településeknek településtervet kell készíteniük, amely a településfejlesztési terv és a településrendezési terv együttes megnevezése. A településfejlesztési terv váltja fel a hosszú távú fejlesztési koncepciót és az integrált településfejlesztési stratégiát. A településrendezési terv a helyi építési szabályzat és a településképi rendelet gyűjtőfogalma. Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata 2016. évben hozott döntés a felülvizsgálat szükségességéről, megkezdte az új tervek (fejlesztési terv és rendezési terv) elkészítésének előkészítését. A tervezettel kapcsolatban meghatározott tematika mentén előzetes szakmai egyeztetésekre került sor. A Méptv. 229. § (3) bekezdése értelmében a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 314 Kr.) tartalmi követelményei alapján készült településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát, a kerületi építési szabályzatot és a településkép védelméről szóló rendeletet felváltó új településfejlesztési tervet és településrendezési tervet legkésőbb 2027. július 1-jéig hatályba kell léptetni. Továbbá az új tervezési dokumentumokra tekintettel a nyertes ajánlattevő feladatát képezi műemlékvédelmi hatástanulmány és a környezeti vizsgálati munkarész elkészítése is. A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Korm rendelet (a továbbiakban: 419 Kr.) 4. § (1) bekezdése alapján „a településterv a jogfolytonosság biztosításával, a korábbi településfejlesztési koncepcióra, integrált településfejlesztési stratégiára és településrendezési eszközre, valamint a korábbi településtervre alapozva, a település földrajzi adottságainak és lakosságszámának, egyedi történeti sajátosságainak és a településhálózatban betöltött szerepének figyelembevételével készül. Tervezési terület (Győr) teljes közigazgatási területe:cca 17462 ha, azaz a 175 km2. Teljes népesség: 120 121 fő (2025. január) Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata jelenleg a Közbeszerzési Dokumentáció részeként kiadásra kerülő műszaki leírásban részletezett , a 314 Kr. tartalmi követelményei alapján készített fejlesztési és rendezési dokumentumokkal rendelkezik.
Interne Kennung: EKR000758952026/1