638292-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse – ACORD CADRU DE FURNIZARE CARNE ȘI PRODUSE DIN CARNE 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU DE FURNIZARE CARNE ȘI PRODUSE DIN CARNE 2026
Beschreibung: Acord-cadru de Furnizare Produse de origine animală, produse din carne vidate, carne și organe din porc, carne de vită, carne de pasăre, carne de miel refrigerată Centre Copii, Centre Adulţi cu dizabilități. Acestea se vor livra cu caracteristicile şi în condiţiile solicitate în Caietul de sarcini. Plata se va face prin OP in termen de 30 de zile calendaristice de la data validării facturii electronice în sistemul național privind factura electronică RO e-Factura şi prin excepţie în termen de maxim 60 de zile calendaristice de la data înregistrării acesteia în conformitate cu prevederile art. 7 alin. 1 din Legea nr. 72/2013 actualizată. Operatorii economici vor putea solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari in legatura cu documentatia de atribuire conform obligatiei prevazute la art. 160 alin. 2 din legea 98/2016, în a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Cantitatile minime/maxime ale acordului-cadru si a celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia in cadrul derularii acordului se regasesc in caietul de sarcini. VALOAREA ESTIMATA FARA TVA ACORD-CADRU: LOT 1: minim 20.138,50 lei si maxim 243.109,00 lei LOT 2: minim 171.580,00 lei si maxim 2.095.527,00 lei LOT 3: minim 79.705,00 lei si maxim 961.872,00 lei LOT 4: minim 27.380,00 lei si maxim 347.910,00 lei LOT 5: minim 111.058,00 lei si maxim 1.345.872,00 lei LOT 6: minim 31.742,00lei si maxim 386.588,00 lei LOT 7: minim 2.035,00 lei si maxim 25.575,00 lei Valoarea estimată fără TVA acord cadru: minim 443.638,50 lei si maxim 5.406.453,00 lei VALOAREA ESTIMATA FARA TVA CEL MARE CONTRACT SUBSECVENT: LOT 1: minim 20.138,50 lei si maxim 121.554,50 lei LOT 2: minim 171.580,00 lei si maxim 1.047.767,00 lei LOT 3: minim 79.705,00 lei si maxim 480.954,00 lei LOT 4: minim 27.380,00 lei si maxim 173.955,00 lei LOT 5: minim 111.058,00 lei si maxim 672.946,00 lei LOT 6: minim 31.742,00lei si maxim 193.294,00 lei LOT 7: minim 2.035,00 lei si maxim 12.815,00 lei Valoarea total estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: minim 443.638,50 lei si maxim 2.703.285,50 lei
Interne Kennung: 9899076_2026_PAAPD1626290
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CONSERVE DIN CARNE
Beschreibung: CANTITATILE MINIME SI MAXIME CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PREPARATE DIN CARNE - PRODUSE VIDATE
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: CARNE SI ORGANE DE PORC
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: CARNE DE VITA
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CARNE DE PUI
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: CARNE DE CURCAN
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CARNE DE MIEL
Interne Kennung: 7