63837-2026 - Planung
Dänemark – Transport von Haushaltsabfällen – EU-udbud på afhentning af have- og parkaffald
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud på afhentning af have- og parkaffald
BeschreibungUdbuddet vedrører afhentning af have- og parkaffald for ordregivers affaldshåndteringsenhed, Revas. Fraktionen stammer fra Revas' genbrugsstationer og kommer fra private husholdninger samt erhverv, som er tilmeldt RevasTag. Ordregiver har endvidere option på at få kompost transporteret fra modtageanlægget til genbrugsstationerne. Ved brug af optionen forventes det, at der bliver behov for transport af 3000 tons kompost årligt, svarende til cirka 190 kørsler.
Interne Kennung587027
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0000
Menge14 000 Tonnen