2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa budynku biurowego poprzez wyeksponowanie zespolenia dawnych i współczesnych elementów architektury w ramach rewitalizacji przestrzeni Dolnego Miasta Gdańska wraz z wyposażeniem oraz wykonaniem dokumentacji projektowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. „Budowa budynku biurowego poprzez wyeksponowanie zespolenia dawnych i współczesnych elementów architektury w ramach rewitalizacji przestrzeni Dolnego Miasta Gdańska wraz z wyposażeniem oraz wykonaniem dokumentacji projektowej”, obejmujące: 1) Zadanie nr 1- „Budowa stanu surowego miejsca ukrycia U-1 w celu ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych”. Zadanie finansowane w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”). 2) Zadanie nr 2 - „Budowa miejsca ukrycia U-1 w celu ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych” 3) Zadanie nr 3 - „Budowa budynku biurowego poprzez wyeksponowanie zespolenia dawnych i współczesnych elementów architektury w ramach rewitalizacji przestrzeni Dolnego Miasta Gdańska”. 2. Przedmiot umowy, o którym w ust. 1, będzie realizowany przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku na dz. nr 214/7, 214/9 i 214/3 obręb 0099, zgodnie z Dokumentacją projektową. 3. Opis przedmiotu zamówienia został określony w: • załącznikach nr 1.1- 1.3 do SWZ; • projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamawiający nie żąda złożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie: Zadanie nr 1 (I przedmiot odbioru), zwane dalej Zadanie nr 1 – wykonanie Przedmiotu Umowy do dnia 10 grudnia 2026 roku z uwagi na fakt, że środki finansowe zostały zabezpieczone w ramach bieżącego roku budżetowego i nie mogą być przeniesione na kolejny rok (zadanie jest finansowane w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”). Zadanie nr 2 (II przedmiot odbioru), zwane dalej Zadanie nr 2 – wykonanie Przedmiotu Umowy w terminie 23 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego Zadania nr 1. Zadanie nr 3 (III przedmiot odbioru), zwane dalej Zadanie nr 3 – wykonanie Przedmiotu Umowy w terminie 26 miesięcy od dnia podpisania umowy. 6. 1. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego. 2. Zamawiający wymaga spełnienia warunku udziału w postępowaniu, w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawcy, Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli: 1) Wykonawca wykaże, że w okresie 5 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert w niniejszym postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – należycie wykonał co najmniej dwie roboty budowlane, w tym co najmniej jedną dotyczącą budynku biurowego, mieszkalnego wielorodzinnego, hotelowego lub administracyjnego, z których każda robota dotyczyła budowy lub przebudowy budynku wraz z kondygnacją podziemną: a) o wartości robót minimum 10.000.000,00 zł brutto; b) o powierzchni użytkowej kondygnacji podziemnej min. 800 m2 (przez kondygnacje podziemną należy rozumieć kondygnację zagłębioną poniżej poziomu przylegającego do niej terenu co najmniej w połowie jej wysokości w świetle, a także każdą usytuowana pod nią kondygnację); c) która obejmowała wykonanie robót w branżach co najmniej: konstrukcyjno-budowlanej, sanitarnej, elektrycznej i telekomunikacyjnej; d) roboty wykonywane były w złożonych warunkach gruntowych (wg kategorii geotechnicznych gruntu złożone warunki gruntowe — charakteryzuje występowanie warstw gruntów niejednorodnych. Złożone warunki geotechniczne gruntu oznaczają, że jest on zmienny pod względem genetycznym i litologicznym. Ta grupa obejmuje grunty słabonośne, nasypy niekontrolowane oraz grunty organiczne. Złożone warunki występują także, gdy woda gruntowa znajduje się powyżej projektowanego poziomu posadowienia). UWAGA: - Przez dwie roboty budowlane rozumie się roboty wykonane na podstawie dwóch różnych umów. - Dla potrzeb oceny spełniania warunków określonych powyżej, jeśli wartości zostaną podane w walutach innych niż złoty, Zamawiający przyjmie średni kurs złotego do tej waluty podawany przez Narodowy Bank Polski na dzień opublikowania ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. W przypadku publikacji ogłoszenia w sobotę, Zamawiający dokona przeliczenia tej waluty na PLN według średniego bieżącego kursu wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski z pierwszego dnia roboczego następującego po dniu opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 2) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że skieruje do realizacji niniejszego zamówienia publicznego następujące osoby: a) Kierownika Budowy, posiadającego: uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniejszych lub innych obowiązujących przepisów prawa w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia oraz doświadczenie zawodowe nabyte przez łączny okres co najmniej 5 lat w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót, w tym przy realizacji co najmniej 1 inwestycji dot. budowy lub przebudowy budynku wraz z kondygnacją podziemną (przez kondygnacje podziemną należy rozumieć kondygnację zagłębioną poniżej poziomu przylegającego do niej terenu co najmniej w połowie jej wysokości w świetle, a także każdą usytuowana pod nią kondygnację) o powierzchni użytkowej kondygnacji podziemnej min. 800 m2; dalej zapisy w sekcji Informacje dodatkowe (BT-728-Procedure)
Vorherige Bekanntmachung: 513421-2026
Interne Kennung: DAZ-Z.272.40.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn. „Budowa budynku biurowego poprzez wyeksponowanie zespolenia dawnych i współczesnych elementów architektury w ramach rewitalizacji przestrzeni Dolnego Miasta Gdańska wraz z wyposażeniem oraz wykonaniem dokumentacji projektowej”, obejmujące: 1) Zadanie nr 1- „Budowa stanu surowego miejsca ukrycia U-1 w celu ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych” 2) Zadanie nr 2 - „Budowa miejsca ukrycia U-1 w celu ochrony ludności w sytuacjach kryzysowych” 3) Zadanie nr 3 - „Budowa budynku biurowego poprzez wyeksponowanie zespolenia dawnych i współczesnych elementów architektury w ramach rewitalizacji przestrzeni Dolnego Miasta Gdańska”. 2. Przedmiot umowy, o którym w ust. 1, będzie realizowany przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku na dz. nr 214/7, 214/9 i 214/3 obręb 0099, zgodnie z Dokumentacją projektową. 3. Opis przedmiotu zamówienia został określony w: • załącznikach nr 1.1- 1.3 do SWZ; • projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 4. Minimalny, wymagany przez Zamawiającego termin gwarancji jakości na roboty budowlane i zamontowane urządzenia wynosi 60 miesięcy. Niezależnie od udzielonej gwarancji jakości na roboty budowlane, która stanowi kryterium oceny ofert, Wykonawca ponosi wobec Zamawiającego odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady, na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym, tj. Wykonawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia odbioru końcowego. 5. Wykonawca jest zobowiązany do analizy rozwiązań przedstawionych w dokumentacji przetargowej, pod kątem przyjętych rozwiązań technicznych i optymalizacji systemu. 6. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 8. W przypadku gdy w załącznikach stanowiących opis przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 9. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 11. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 5) Wykonawca może zmienić w trakcie trwania umowy podwykonawców w zakresie wskazanym w ofercie - zmiana taka nie może mieć wpływu na realizację umowy. 6) W przypadku jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powołał się zgodnie z art. 118 ust. 1 Pzp w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca zobowiązany jest wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby się powoływał w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 7) W przypadku braku płatności dla Podwykonawców Zamawiający zastrzega sobie prawo do wstrzymania zapłaty dla Wykonawcy do czasu uregulowania przez niego zobowiązań finansowych. 8) Wykonawca zamierzający zawrzeć umowę z podwykonawcą, zgodnie z treścią art. 464 ust. 8 ustawy Pzp zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu zaparafowanego przez Wykonawcę i Podwykonawcę projektu tej umowy wraz ze wszystkimi załącznikami do niej. Postanowienie to stosuje się również do zmiany umowy z podwykonawcą (aneksu do umowy podwykonawczej). 12. Zamawiający przewiduje również możliwość złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawców wizji lokalnej, która odbędzie się 07.07.2026 r. o godz. 10.00 miejsce spotkania: przed wejściem głównym do budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku. Osoba do kontaktu: Aneta Laskowska tel. +48 (58) 32-68-558. Udział Wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, ale jest zalecany. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. dalsze informacje dot. Opisu w zakładce Informacje dodatkowe (BT-300-Lot)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45442100 Anstricharbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45313100 Installation von Aufzügen, 45223210 Bauarbeiten für Stahlkonstruktionen, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45330000 Installateurarbeiten, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421141 Einbau von Trennwänden, 45443000 Fassadenarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45261300 Klempnerarbeiten, 45261400 Verschalungsarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 44100000 Baustoffe und Zubehör, 45262500 Maurerarbeiten, 45261211 Ziegeldachdeckarbeiten