See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa części zamiennych do samochodów służbowych marki TOYOTA dla KWP w Łodzi
Beschreibung: Dostawa części zamiennych do samochodów służbowych marki TOYOTA dla KWP w Łodzi Opis: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki TOYOTA. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. procedura odwrócona). 3. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Jeżeli wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt. 4.3 SWZ, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Na podstawie art. 257 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień w trybie art. 214 ust. 1 uPzp. 8. Zamawiający nie przeprowadza wstępnych konsultacji rynkowych
Vorherige Bekanntmachung: 425591-2026
Interne Kennung: ZP-2380/23/26/ET
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy części zamiennych do samochodów służbowych marki TOYOTA. CPV 34300000-0 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich 2. Szczegółowy opis warunków zamówienia został określony we wzorze umowy – Załącznik nr 8 do SWZ. 3. Wykaz części zamiennych będących przedmiotem zamówienia określony został w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Określone w formularzu asortymentowo-cenowym ilości nie mogą stanowić podstawy roszczeń ze strony Wykonawcy w razie mniejszych potrzeb Zamawiającego. 4. Zamawiający gwarantuje realizację umowy w wysokości nie niższej niż 50 % wartości umowy. 5. Miejscem dostawy są magazyny Zamawiającego znajdujące się w następujących lokalizacjach: • w Łodzi, ul. Stokowska 21/25 • w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Szkolna 30/38 • w Sieradzu, ul. Sikorskiego 2. 6. Magazyny są czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku godzinach 8:00 –15:00. 7. Wszelkie koszty dostarczenia części zamiennych do miejsca przeznaczenia, w tym koszty ubezpieczenia i transportu ponosi Wykonawca. 8. Zamawiający dopuszcza również zakup części zamiennych nie wymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym dla następujących modeli pojazdów TOYOTA z przykładowymi numerami VIN: -TOYOTA AURIS rocznik 2011przykładowy VIN NMTKE56EX0R079134 -TOYOTA AURIS rocznik 2018 przykładowy VIN SB1ME3JE30E115505 -TOYOTA CAMRY rocznik 2020 przykładowy VIN JTNB23HK403081203 -TOYOTA CAMRY (Hybrid) 2012 przykładowy VIN JTNB23HK403130125 -TOYOTA COROLLA rocznik 2007 przykładowy VIN NMTER16R30R123794 -TOYOTA COROLLA roczniki 2017-2020 przykładowy VIN NMTBE3BE80R074332 -TOYOTA COROLLA rocznik 2021 przykładowy VIN SB1K53BE80E088596 -TOYOTA COROLLA rocznik 2022 przykładowy VIN NMTBA3BE40R062951 -TOYOTA COROLLA HYBRYD rocznik 2021 przykładowy VIN SB1Z93BE60E227692 -TOYOTA LAND CRUISER roczniki 2019-2021 przykładowy VIN JTEBR3FJ50K144773 -TOYOTA RAV-4 rocznik 2022 przykładowy VIN JTMW43FV80D128921 -TOYOTA YARIS rocznik 2008 przykładowy VIN VNKKL98320A240056 9. Zakup części zamiennych niewymienionych w formularzu asortymentowo-cenowym może stanowić nie więcej niż 40 % wartości umowy, pod warunkiem, że cena zaoferowana przez wykonawcę nie będzie wyższa niż średnia cena takiej części tożsamego producenta u innych dystrybutorów. 10. Składanie zamówień odbywać się będzie sukcesywnie za pomocą poczty elektronicznej na adres podany przez Wykonawcę. 11. Wielkość zamawianych partii wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego. 12. Termin realizacji zamówienia od chwili zgłoszenia nie może być dłuższy niż 2 dni robocze. 13. Zamawiający dopuszcza zarówno części oryginalne jak i alternatywne, ale wymaga, aby były fabrycznie nowe, kompletne, wolne od wad technicznych i prawnych, dopuszczone do obrotu i będą posiadały gwarancję producenta. 14. Wykonawca oświadcza, że dostarczane części zamienne zarówno oryginalne jak i alternatywne będą zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 461/2010 z dnia 27 maja 2010 r. w sprawie stosowania art. 101 ust.3 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do kategorii porozumień wertykalnych i praktyk uzgodnionych w sektorze pojazdów. 15. Numery katalogowe widniejące w formularzu asortymentowo-cenowym zostały podane w celu określenia przedmiotu zamówienia i nie oznacza, że Zamawiający żąda wyłącznie części zamiennych o wskazanych numerach katalogowych, ale dopuszcza również zamienniki. 16. Przez części oryginalne (OE i OEM) Zamawiający rozumie części zamienne wprowadzone na rynek przez producenta pojazdu, które są zapakowane w opakowania koncernu samochodowego z trwałym oznaczeniem jego logo i o numerach katalogowych wpisanych przez Zamawiającego do formularza asortymentowo-cenowego. 17. Przez części alternatywne Zamawiający rozumie części, które jakością odpowiadają jakości elementów stosowanych w montażu fabrycznym. 18. W przypadku zaproponowania części alternatywnej, co do której Zamawiający ma wątpliwości, że została wyprodukowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami ustalonymi przez producenta pojazdu, na Wykonawcy spoczywa obowiązek potwierdzenia powyższego. 19. Jeżeli nazwa przedmiotu zamówienia budzi wątpliwości (ze względu na różną terminologię) to zawsze należy odnosić się do numeru katalogowego. 20. Numery katalogowe i producenci wpisani przez Wykonawcę do formularza asortymentowo-cenowego muszą odpowiadać numerom i producentom, które widnieją na opakowaniach produktów dostarczanych do magazynów i muszą być tożsame z danymi występującymi na fakturze. 21. Oryginalne części zamienne wprowadzone na rynek przez producenta pojazdu winny być zapakowane w opakowania koncernu samochodowego i tam, gdzie jest to stosowane z trwałym oznaczeniem jego logo, a wprowadzone na rynek przez producenta części winny być zapakowane w opakowania producenta danej części. 22. Na części, dla których producent określa termin gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest udzielić takiego samego terminu gwarancji liczonego od daty dostawy do Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych części, jeśli takich udzielił producent. 23. Na części, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przyjmuje Wykonawca przez okres minimum 12 miesięcy od dnia dostarczenia. 24. W trakcie realizacji umowy Wykonawca nie może dostarczyć zamawiającemu produktów równoważnych innego producenta niż wskazany w ofercie. Dopuszczalne jest zastąpienie produktów równoważnych produktem oryginalnym, pod warunkiem zachowania niezmiennej ceny w stosunku do ceny wskazanej w ofercie. 25. Wykonawca, najpóźniej w dniu podpisania umowy dostarczy nieodpłatnie Zamawiającemu elektroniczny katalog części zamiennych służący do ustalania numerów katalogowych zamawianych części oraz cennik części zamiennych celem użytkowania w okresie obowiązywania umowy.