See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționareade materiale/ echipamente didactice specifice pentru dotarea sălilor de clasă/grupă a laboratoarelor de științe/ a cabinetelor școlare/ a atelierelor de practică IPT și materiale didactice, echipamente/ aparatură pentru sălile de sport / a sălilor de clasă/sălilor de grupă/ a cabinetelor de asistență psihopedagogică/ a cabinetelor școlare.
Beschreibung: Obiectul prezentei achizitii il reprezinta semnarea unui Contract de furnizare, pentru fiecare Lot în parte, care sa stabileasca termenii, conditiile precum si cadrul legal, financiar, tehnic si administrativ, in vederea furnizarii produselor descrise prin caietul de sarcini materiale/ echipamente didactice specifice pentru dotarea sălilor de clasă/grupă a laboratoarelor de științe/ a cabinetelor școlare/ a atelierelor de practică IPT și materiale didactice, echipamente/ aparatură pentru sălile de sport / a sălilor de clasă/sălilor de grupă/ a cabinetelor de asistență psihopedagogică/ a cabinetelor școlare pentru Achizitor. Autoriatatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare cel puțin în a 11-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. Operatorii economici pot adresa întrebări sau solicitări de clarificări 19 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4245763_2024_A02
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162200 Lehrmittel und -geräte
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Lotul nr. 2 „Materiale didactice specifice pentru laboratoare de științe (fizică, chimie, biologie/multidisciplinare)”;
Beschreibung: Obiectul prezentei achizitii il reprezinta semnarea unui Contract de furnizare, pentru fiecare Lot în parte, care sa stabileasca termenii, conditiile precum si cadrul legal, financiar, tehnic si administrativ, in vederea furnizarii produselor descrise prin caietul de sarcini, respectiv de materiale/ echipamente didactice/ echipamente/ aparatură sportive specifice pentru dotarea a laboratoarelor de științe/ a atelierelor de practică IPT/ a sălilor de sport/ a sălilor de clasă/sălilor de grupă/ a cabinetelor școlare de asistență psihopedagogică/ a cabinetelor școlare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul nr. 3 „Materiale didactice specifice pentru laboratoare de științe (fizică, chimie, biologie/multidisciplinare)”
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul nr. 4 „Materiale didactice pentru dotarea sălilor de clasă/sălilor de grupă din unitățile de învățământ preuniversitar/unitățile conexe ”
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lotul nr. 5 „Materiale didactice specifice pentru dotarea cabinetelor școlare de asistență psihopedagogică”;
Interne Kennung: 5