See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,REABILITAREA SI MODERNIZAREA DRUMULUI JUDETEAN DJ 679”
Beschreibung: Drumul judetean DJ 679 se afla ampalasat in judetul Olt. Drumul judetean DJ 679 se va moderniza de la KM 48+082, inainte de comuna Tufeni, judetul Olt pana la KM 86+697, dupa satul Busca, comuna Mihaesti, judetul Olt, pe o lungime totala de 37,896 KM. Drumul Judetean DJ 679 se suprapune, pe lungimea de 440 m., cu Drumul Judetean DJ 546 A, de la KM 67+815 pana la KM 68+225. Drumul Judetean DJ 679 este intrerupt, pe o lungime de 279 m, de Drumul National DN 6, de la KM 81+958 pana la KM 82+237. Pe teritoriul Comunei Mihaesti, DJ 679 trece printr-un pasaj inferior, pe sub infrastructura feroviara publica CF si se suprapune, pe lungimea de 213 m, cu zona de protectie a infrastructurii feroviare de la KM 82+237 pana la KM 82+450. Astfel, drumul investigat DJ 679, strabate urmatoarele U.A.T.-uri: - Tufeni (intravilan si extravilan); - Ghimpeteni (intravilan si extravilan); - Valeni (intravilan si extravilan); - Seaca (intravilan si extravilan); - Mihaesti (intravilan si extravilan). Drumul judetean DJ 679 din cadrul obiectivului de investitii, respectiv din prezenta documentatie tehnica se inscrie in reteaua de drumuri judetene de pe teritoriul administrativ al judetului Olt. Acesta face legatura intre comuna Tufeni si satul Busca, comuna Mihaesti. Suprafata ocupata, din sectorul de drum judetean unde se propun a se realiza lucrari de modernizare, apartine domeniului public al judetului Olt. In situatia actuala, segmentul de drum judetean propus pentru modernizare are lungimea de 37896 m. Lucrarile din prezentul proiect au fost concepute astfel incat sa pastreze traseele actuale amplasate integral pe domeniul public, nefiind afectate proprietati particulare. Terenurile vor fi eliberate de orice sarcini de catre beneficiar si puse la dispozitia constructorului inainte de inceperea executiei. Obiectivul contractului constă în executarea lucrărilor pe baza proiectului aferent obiectivului de investiții, inclusiv în perioada de garanție până la recepția finală a obiectivului de investiții. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, în conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare. Termenul limită pentru transmiterea solicitărilor de clarificări de către operatorii economici este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet la solicitările de clarificări/informații suplimentare adresate de operatorii economici este în a 12-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. În măsura în care solicitările de clarificări/informații suplimentare au fost transmise în termenul prevăzut anterior, răspunsurile autorității contractante însoţite de întrebările aferente vor fi publicate în SICAP, în conformitate cu prevederile art. 160 alin. (3) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare. Autoritatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări/informații suplimentare adresate de operatorii economici care vor fi transmise prin altă modalitate de comunicare sau alt termen decât cel stabilit.
Interne Kennung: 4394706/2024/
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Scopul achiziţiei publice este contractarea execuţiei lucrărilor în cadrul proiectului REABILITAREA SI MODERNIZAREA DRUMULUI JUDETEAN DJ 679 Contractul se va realiza, astfel: Execuția lucrărilor se va face în conformitate cu documentaţia PT avizata și pe baza documentației aferentă Proiectului Tehnic. Valoarea estimată a prezentei achiziții nu cuprinde suma aferenta cheltuielilor diverse şi neprevăzute precizate în bugetul proiectului (devizul general). Execuția lucrărilor va dura 26 de luni.
Interne Kennung: 1