638751-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Reparatur und Wartung von Zentralheizungen – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură
Beschreibung: Încheierea unui acord - cadru având ca obiect prestare servicii de mentenanta la echipamentele care produc apă caldă și căldură, după cum urmează: Lot 1 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în municipiul București și județul Ilfov; Lot 2 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Prahova; Lot 3 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Giurgiu; Lot 4 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Brașov; Lot 5 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Constanța; Lot 6 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Bihor; Lot 7 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Gorj; Lot 8 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Tulcea; Lot 9 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Vâlcea; Lot 10 – Servicii de mentenanță la echipamentele care produc apă caldă și căldură în județul Mureș; Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 10000
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50720000 Reparatur und Wartung von Zentralheizungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de mentenanta la echipamentele care produc apă caldă și căldură în municipiul București și județul Ilfov
Beschreibung: Servicii de mentenanta la echipamentele care produc apă caldă și căldură în municipiul București și județul Ilfov conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1.354.706,29 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1 si 2 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția beneficiarului - plătitor, nu un angajament ferm din partea beneficiarului - plătitor cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1