638797-2025 - Ergebnis
Dänemark – Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen) – EU-udbud vedr. levering af affaldssystemer til nedgravning
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud vedr. levering af affaldssystemer til nedgravning
Beschreibung: Disse udbudsbetingelser omfatter de krav, der stilles til tilbudsgivere, som ønsker at komme i betragtning som leverandør til Kredsløb inden for området: Levering af komplette nedgravede affaldssystemer til følgende fraktioner: • Restaffald • Madaffald • Glas og metal • <Papir og pap og tekstil • Plast, mad- og drikkevarekartoner Med nedgravet affaldssystem menes et system bestående af to dele; en underjordisk del og en synlig del over terræn. Den underjordiske del består overordnet af en betonkasse, en bundramme, en juster-bar topramme, et sikkerhedshegn samt en udskiftelig container til opsamling af affald. Den synlige del over terræn består primært af en dækplade samt et tårn med indkast. Betegnelsen ’komplet nedgravet affaldssystem’ dækker over samtlige dele af et nedgravet affaldssystem, herunder bl.a. tårn, dækplade, container, sikkerhedshegn, betonkasse, justerbar topramme, bundramme mv.
Interne Kennung: 2024/22
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til Udbudsloven. Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud, jf. udbudslovens §§ 58 – 60. De til enhver tid gældende love, bekendtgørelser, myndighedskrav og regler finder desuden anvendelse for nærværende udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 44613700 Abfallsammelbehälter, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen