638800-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung – ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE PROGRAME NATIONALE 4
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE PROGRAME NATIONALE 4
Beschreibung: Obiectul procedurii de achiziţie publica îl constituie achizitia de medicamente necesare pacienti beneficiari programe nationale , precum si pacienti ai SJUR – conform necesarelor estimative ale Sectiilor HIV, Diabet, Hemofilie si Oncologie din cadrul SJUR. Aceste produse sunt necesare pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii medicale specifice Spitalului Judetean de Urgenta Resita.. Medicamentele sunt, unele dintre ele, produse noi iar altele, au fost cuprinse in proceduri de licitatie anterioare pentru care acordurile cadru expira in 2024 . Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
Interne Kennung: 1061626_2024_PAAPD1489332
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dolutegravirum 5mg compr.disp.
Beschreibung: conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Dolutegravirum 10mg compr.film.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Dolutegravirum 25mg compr.film.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Bictegravirum+ emtricitabinum+ tenofovirum 30mg/ 120mg/ 15mg compr.film.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Emtricitabinum 200mg caps
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Nivolumabum 10mg/ml conc.pt sol perf flacon 10ml (100mg conc.)
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0007
Titel: Nivolumabum 10mg/ml conc.pt sol perf flacon 4ml (40mg conc.)
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Caplacizumabum 10mg pulb+solv pt sol inj flacon
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0009
Titel: Factor VIII de coagulare si Factor Von Willebrand 500 UI / 500 UI pulb.+solv.pt sol.inj. flacon
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0010
Titel: Factor VIII de coagulare si Factor Von Willebrand 1000 UI / 1000 UI pulb.+solv.pt sol.inj. flacon
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Insulinum umane (Tip INSUMAN RAPID / echivalent) 100UI/ ml sol.inj flacon 5 ml
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33615100 Insulin
Los: LOT-0012
Titel: Gliquidonum 30mg compr
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33615000 Antidiabetika
Los: LOT-0013
Titel: Combinatii (Metforminum+ Glibenclamidum) 500mg/ 5mg compr. filmate
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Dapagliflozinum 10mg compr. filmate
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Gliclazidum 60mg compr cu elib modif
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Glimepiridum 3mg compr
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Glimepiridum 2mg compr
Interne Kennung: 17