See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elektronikkomponenter
Beschreibung: Målet med denna upphandling är att teckna ramavtal avseende elektronikkomponenter, elektronikutrustning och enklare mätutrustning. Syftet med upphandlingen är att RISE ska kunna avropa produkter ur ett omfattande sortiment, från flera leverantörer, på ett enkelt och effektivt sätt med god kundservice, brett sortiment, korta beställnings- och leveranstider, samt att det möjliggör anskaffningar till fördelaktiga villkor i enligt med gällande lagar och förordningar.
Interne Kennung: 26/39
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31680000 Elektrische Bedarfsartikel und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31700000 Elektronischer, elektromechanischer und elektrotechnischer Bedarf
5. Los
Los: LOT-0000