638912-2026 - Wettbewerb
Schweden – Einrichtungen für Schwimmbecken – Utbildning för bassängdrift och utrustning för underhåll av badvattenrening
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utbildning för bassängdrift och utrustning för underhåll av badvattenrening
Beschreibung: Upphandlingen omfattar:​ ​-utrustning för badvattenrening och badbassängdrift, ​ ​-service av badvattenanläggningar, ​ -​utbildning för driftpersonal inom bassängdrift.​​
Interne Kennung: SBF 2026/586
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43324100 Einrichtungen für Schwimmbecken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80500000 Ausbildung, 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Utbildning för bassängdrift och utrustning för underhåll av badvattenrening
2. Förfarande
Förfarande
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: -utrustning för badvattenrening och badbassängdrift, -service av badvattenanläggningar, -utbildning för driftpersonal inom bassängdrift.
Intern identifierare: SBF 2026/586
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 43324100 Utrustning till simbassänger
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001