See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente de laborator I, 17 loturi , în cadrul proiectului " Proiect 5CoEx/2026"
Beschreibung: Universitatea din București intenționează achiziția de echipamente de laborator. Achiziția se va face în cadrul proiectului 5CoEx/02.06.2026 pentru toate loturile (1-17), lotul 17 parțial prin Proiect 94PCE/2025 Lotul 17 Proiectul 5CoEx/2026 este finanțat prin PLANUL NAŢIONAL DE CERCETARE, DEZVOLTARE ŞI INOVARE PENTRU PERIOADA 2022-2027, PNCDI IV, Programul Provocări, Subprogramul Parteneriate pentru Agenda Strategică. Obiectivul general al proiectului 5CoEx/2026 îl reprezintă crearea unui Centru de Excelență pentru implementarea unui concept de economie circulară vizand reciclarea deșeurilor industriale și reducerea consumului de energie. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4505502_2026_PAAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cuve sub presiune/autoclavă
Beschreibung: Cuve sub presiune/autoclavă 2 buc, Adaptor pentru inserție 2 buc și Transport (CIP) 2 buc.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport), 63110000 Frachtumschlag und -lagerung, 66514100 Transportversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Etuve (cu vid)
Beschreibung: Etuva cu vid 1 bucată
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Fotoreactor
Beschreibung: Fotoreactor 1 bucată
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Evaporator rotativ
Beschreibung: Evaporator rotativ 1 bucată
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pompă de vid cu membrana
Beschreibung: Pompa de vid cu membrana 1 bucată
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Centrifuga pentru tuburi de 15mL
Beschreibung: Centrifuga pentru tuburi de 15mL 1 bucată
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Thermoshaker
Beschreibung: Thermoshaker 1 bucată
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Agitator magnetic cu incalzire cu 4 pozitii
Beschreibung: Agitator magnetic cu incalzire cu 4 pozitii - 2 bucăți
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Microcentrifuge
Beschreibung: Microcentrifugă 1 bucată
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Agitator magnetic cu incalzire
Beschreibung: Agitator magnetic cu încălzire - 1 bucată
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Etuve (de laborator)
Beschreibung: Etuve (de laborator) 1 bucată
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Balanta analitica cu 4 zecimale
Beschreibung: Balanta analitica cu 4 zecimale - 2 bucăti
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Balanta cu 4 zecimale
Beschreibung: Balanta cu 4 zecimale - 1 bucată
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Centrifuga universala de masa
Beschreibung: Centrifuga universala de masa 1 bucată
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Sistem paralel automatizat pentru reacții la presiune cu 4 reactoare independente
Beschreibung: Sistem paralel automatizat pentru reacții la presiune cu 4 reactoare independente 1 BUCATĂ Transport (CIP) 1 BUCATĂ
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0016
Titel: Sistem cu microunde
Beschreibung: Sistem cu microunde 1 bucată
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Upgrade sistem Raman
Beschreibung: Upgrade sistem Raman 1 bucată
Interne Kennung: 17