638997-2026 - Ergebnis
Finnland – Bauarbeiten – Eläinlääkäritilojen muutostyö
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Eläinlääkäritilojen muutostyö
Beschreibung: Hanke käsittää eläinlääkäritilojen muutostyöt. Kohderakennus on vuonna 1990 rakennettu päiväkotirakennus, joka on rakennettu yhteen kerrokseen. Kiinteistö on puurunkoinen pienelementtirakenteinen rakennus. Eläinlääkäritilojen muutostyöt kohdistuvat osaan koko rakennuksen pinta-alasta. Muutos ja korjaustöiden laajuus määritellään tarkemmin urakka-asiakirjoissa. Uudet talotekniset järjestelmät tulevat palvelemaan pääsääntöisesti vain eläinlääkäritilojen muutosaluetta. Korjattavia/muutettavia toimenpiteitä on hankkeessa myös sisätilojen ulkopuolella. Tuleviin eläinlääkäritiloihin on ennen tätä hankintaa tehty purkutoimenpiteitä. Tämän takia on ehdottoman tärkeää tarjoajan tutustua urakka-alueeseen, ennen tarjouksen jättämistä.
Interne Kennung: 598813
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Vaihtoehtoisia tarjouksia ei hyväksytä, tarjouksia voi jättää vain yhden tarjouksen osa-aluetta kohden.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rakennusurakka
Beschreibung: Eläinlääkäritilojen muutostyö hanke toteutetaan jaettuna urakkana. Rakennusurakoitsija toimii pääurakoitsijana ja päätoteuttajana, sivu-urakat ( PU (putkiurakka), IV (ilmanvaihtourakka), SU (sähköurakka)) alistetaan pääurakkaan.
Interne Kennung: 4300/9102/9140/9185a-0
Los: LOT-0002
Titel: Putkiurakka
Interne Kennung: 4300/9102/9140/9185b-1
Los: LOT-0003
Titel: Ilmanvaihtourakka
Interne Kennung: 4300/9102/9140/9185c-2
Los: LOT-0004
Titel: Sähköurakka
Interne Kennung: 4300/9102/9140/9185d-3