See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tietoliikennepalvelut - Porkkalankadun WLAN lähiverkko ja Internet liittymät
Beschreibung: Asiakas (Business Finland Oy ja Innovaatiorahoituskeskus Business Finland) pyytää tarjoustanne tietoliikennepalveluista Porkkalankadun WLAN lähiverkosta ja Internet liittymistä tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinnan kohteena on Team Finland -talon (Porkkalankatu 1, Helsinki) langattoman lähiverkon (WLAN) suunnittelu, toteutus, ylläpito ja hallinta sekä siihen liittyvät palvelut, kaikki ratkaisuun tarvittavat laitteet, internet-liittymät, erillinen tulostinverkko sekä palvelua täydentävät asiantuntijapalvelut. Hankinnan tavoitteena on tarjota henkilöstölle ja vierailijoille luotettava, tietoturvallinen ja hallinnoitu langaton verkkopalvelu toimitiloissa. Tämä tarjouspyyntö perustuu Hansel Oy:n (jäljempänä Hansel) Tietoliikennepalvelut 2023–2028 (DPS) -dynaamiseen hankintajärjestelmään (jäljempänä ”DPS”). Tarjouskilpailussa noudatetaan julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016) 52 §:ssä tarkoitettua dynaamisen hankintajärjestelmän sisäistä kilpailutusta koskevaa menettelyä. Asiakas valitsee sisäisen kilpailutuksen perusteella yhden toimittajan ja tekee voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Tarjoaja sitoutuu tarjouksen jättämällä tämän tarjouspyynnön liitteenä oleviin sopimusehtoihin sellaisenaan. Hankinnan ennakoitu arvo sopimuskaudella on 150 000 euroa (alv 0 %). Sopimuskauden kesto on arviolta 7.9.2026-30.09.2029. Hankinnan kohde ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnön liitteessä 1.
Vorherige Bekanntmachung: 333366-2023
Interne Kennung: BFOY/116/27/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64200000 Fernmeldedienste
5. Los
Los: LOT-0000