2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Echipamente destinate cercetării fundamentale în domeniul automotive – partea I”
Beschreibung: Furnizare Echipamente destinate cercetării fundamentale în domeniul automotive – partea I necesare în cadrul proiectului „SENTHICOM - UTCN (SENse, THInk and COMmunicate), Cod 10.PI/I4/C9’’. Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, Pilonul III. Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricare sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu are ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse, aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea ”sau echivalent” cu excepția situației unde se specifică altceva. Se vor achizitiona urmatoarele produse: Lot 1.Sistem integrat pentru generarea, emularea și analiza semnalelor radar auto și RF/mmWave -1 buc Lot 2. Sistem de calcul de performanță înaltă - 1 buc Lot 3.Sistem automatizat de achiziții de date si măsurători în timp real RT NI PXIe + Module RT NI PXIe -1 buc Lot 4. Osciloscop pentru analiza semnalelor: 8 canale, 2 GHz, actualizare software, 8 sonde pasive (RT- ZP11), 8 sonde pasive (RT-ZP1X), 8 sonde pasive 8 GHz (RT-ZZ80), 2 xLogic probes (RT-ZL04) -1buc Lot 5. Sistem programabil și evaluare Sis-tem on Chip, de tipul AMD Zynq 7000 SoC ZC702 sau echivalent -5 buc Lot 6. Modele de calcul Large Language Models -1 buc Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere ale ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere ale ofertelor este de 18 zile.
Interne Kennung: 4288306_2026_PAAPD1637732
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Sistem integrat pentru generarea, emularea și analiza semnalelor radar auto și RF/mmWave
Beschreibung: Lot 1 – Sistem integrat pentru generarea, emularea și analiza semnalelor radar auto și RF/mmWave – 1 buc, conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Sistem de calcul de performanță înaltă
Beschreibung: Lot 2 – Sistem de calcul de performanță înaltă – 1 buc. conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware)
Los: LOT-0003
Titel: -Sistem automatizat de achiziții de date si măsurători în timp real RT NI PXIe + Module RT NI PXIe
Beschreibung: Se va achizitiona: Lot 3 – Sistem automatizat de achiziții de date si măsurători în timp real RT NI PXIe + Module RT NI PXIe , conform caietului de sarcini – 1 buc
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Osciloscop pentru analiza semnalelor: 8 canale, 2 GHz, actualizare software, 8 sonde pasive (RT- ZP11), 8 sonde pasive (RT-ZP1X), 8 sonde pasive 8 GHz (RT-ZZ80), 2 xLogic probes (RT-ZL04)
Beschreibung: Se va achizitiona: Lot 4 – Osciloscop pentru analiza semnalelor: 8 canale, 2 GHz, actualizare software, 8 sonde pasive (RT- ZP11), 8 sonde pasive (RT-ZP1X), 8 sonde pasive 8 GHz (RT-ZZ80), 2 xLogic probes (RT-ZL04) conform caietului de sarcini - buc
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38342000 Oszilloskope
Los: LOT-0005
Titel: Sistem programabil și evaluare Sis-tem on Chip, de tipul AMD Zynq 7000 SoC ZC702 sau echivalent
Beschreibung: Se va achizitiona: Lot 5 – Sistem programabil și evaluare Sis-tem on Chip, de tipul AMD Zynq 7000 SoC ZC702 sau echivalent – 5 buc conform caietuli de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: -Modele de calcul Large Language Models
Beschreibung: Se va achizitiona: Lot 6 – Modele de calcul Large Language Models 1 buc conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4288306_2026_PAAPD1637732
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38500000 Checking and testing apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 30210000 Data-processing machines (hardware)
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 38342000 Oscilloscopes
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 48900000 Miscellaneous software package and computer systems