639102-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE PROGRAME NATIONALE 3
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE PROGRAME NATIONALE 3
Beschreibung: Obiectul procedurii de achiziţie publica îl constituie achizitia de medicamente necesare pacienti beneficiari programe nationale , precum si pacienti ai SJUR – conform necesarelor estimative ale Sectiilor HDR, Diabet, Hemofilie si Oncologie din cadrul SJUR. Aceste produse sunt necesare pentru desfasurarea in bune conditii a activitatii medicale specifice Spitalului Judetean de Urgenta Resita. Medicamentele au fost cuprinse in proceduri de licitatie anterioare si acordurile cadru expira in iunie 2024 Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).
Interne Kennung: 1061626_2024_PAAPD1473755
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: COMPLEX DE ANTIINHIBITORI AI COAGULARII - 25 U / ML -pulb.+solv.pt sol.perf.
Beschreibung: conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND - 250 UI / 190 UI -pulb.+solv.pt sol.inj.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND - 500 UI /1200 UI -pulb.+solv.pt sol.inj./ perf.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND - 500 UI / 375 UI -pulb.+solv.pt sol.inj.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND - 500 UI / 500 UI -pulb.+solv.pt sol.inj.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND - 1000 UI / 750 UI -pulb.+solv.pt sol.inj.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE SI FACTOR VON WILLEBRAND - 1000 UI / 1000 UI -pulb.+solv.pt sol.inj.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: FACTOR IX DE COAGULARE- 600UI -pulb.+solv.pt sol.inj./ perf.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: FACTOR IX DE COAGULARE- 1200 UI -pulb.+solv.pt sol.inj./ perf.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: OCTOCOG ALFA -500UI-pulb.+solv.pt sol.inj.- flacon
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: OCTOCOG ALFA -1000UI - pulb.+solv.pt sol.inj.- flacon
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: IFOSFAMIDUM -1gr -pulb.pt sol.perf. - flacon 30ml ce contine 1 gr pulb.pt sol perf.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: PEMETREXEDUM -500mg -pulb pt conc pt sol perf. - flacon
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: HEPARINUM -5000 UI /ml -sol.inj -flacon 5 ml
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: DARBEPOETINUM ALFA -20μg -sol.inj. -seringa preumpluta 1 ml x 0,5 ml
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: DARBEPOETINUM ALFA -40μg -sol.inj. -seringa preumpluta 1 ml x 0,4 ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: INSULINUM ASPART (TIP FIASP/ ECHIVALENT) -100UI/ ml-sol.inj. -stilou injector (pen) preumplut x 3 ml sol
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: INSULINUM UMANE (TIP INSUMAN RAPID /ECHIVALENT) -100UI/ ml-sol.inj. -flacon 5 ml
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: INSULINUM UMANE (TIP HUMULIN R / ECHIVALENT) - 100UI/ ml-sol.inj. -cartus x 3ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: INSULINUM UMANE (TIP HUMULIN R KwikPen/ ECHIVALENT)-100UI/ ml-sol.inj. -stilou preumplut x 3 ml sol inj
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: INSULINUM DEGLUDEC (TIP TRESIBA/ ECHIVALENT)- 100UI/ ml-sol.inj. -stilou preumplut x 3 ml sol inj
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: INSULINUM LISPRO (TIP HUMALOG kwikpen/ ECHIVALENT) -100UI/ ml-sol.inj. -stilou preumplut x 3 ml sol inj
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: INSULINUM ASPART (TIP NOVORAPID flexpen/ ECHIVALENT) - 100UI/ ml-sol.inj. -stilou preumplut x 3 ml sol inj
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: INSULINUM ASPART (TIP NOVOMIX 30 flexpen/ ECHIVALENT) -100UI/ ml-sol.inj. -stilou preumplut x 3 ml sol inj
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: INSULINUM GLARGINE ( TIP ABASAGLAR/ ECHIVALENT ) - 100UI/ ml-sol.inj. -stilou preumplut x 3 ml sol inj
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Gliquidonum-30mg-compr
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Combinatii (Metforminum+ Glibenclamidum) -500mg/ 5mg -compr. filmate
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Empagliflozinum -10mg-compr. filmate
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Dapagliflozinum-10mg -compr. filmate
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Sitagliptinum -100mg - compr. filmate
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Gliclazidum-60mg -compr cu elib modif
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Glimepiridum -3mg- compr.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Glimepiridum -2mg -compr
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Dulaglutidum -1,5mg/0,5ml- pen preumplut cu 0,5ml sol ( 1,5mg dulaglutid)
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Semaglutidum -0,25mg-sol.inj. in stilou injector (pen) preumplut
Interne Kennung: 35