2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kredyt długoterminowy przeznaczony na finansowanie planowanego deficytu budżetu 2025 roku oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i emisji obligacji.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa bankowa polegająca na udzieleniu zamawiającemu kredytu długoterminowego zgodnie z poniższymi warunkami: 1) Kredyt długoterminowy do kwoty 38.700.000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści osiem milionów siedemset tysięcy 00/100). 2) Cel kredytowania – na finansowanie planowanego deficytu budżetu 2025 roku oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i emisji obligacji. 3) Okres kredytowania do 31.12.2039 r. 4) Uruchomienie kredytu w transzach maksymalnie w ciągu 3 dni roboczych od dnia złożenia wniosku przez Zamawiającego, w miarę zaistniałych potrzeb płatniczych nie później niż do dnia 31.12.2025 r. 5) Transze kredytu zostaną przekazane na rachunek Zamawiającego prowadzony przez ING Bank Śląski SA o numerze 82 1050 1461 1000 0023 6464 4274. 6) Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnej kwoty kredytu. Minimalna kwota kredytu jaką Zamawiający zobowiązuje się wykorzystać to kwota 8.000.000,00 zł (słownie złotych: osiem milionów 00/100). 7) Kwota przekazanych środków na konto Zamawiającego do 31.12.2025 r. stanowić będzie faktyczną kwotę udzielonego kredytu. 8) Od niewykorzystanej części kredytu postawionego do dyspozycji Zamawiającego Wykonawcy nie przysługuje odrębna prowizja. 9) Odsetki będą naliczane tylko od kwoty faktycznego zadłużenia. 10) Oprocentowanie - stawka depozytów międzybankowych WIBOR - 1M plus marża Banku. 11) Spłata odsetek następować będzie w okresach miesięcznych tj. w ostatnim dniu roboczym miesiąca po uruchomieniu pierwszej transzy kredytu. 12) Spłata rat kapitału będzie następować w okresach miesięcznych w ostatnim dniu roboczym, począwszy od miesiąca stycznia 2026 r. do grudnia 2039 r. w sposób następujący: Rok Wysokość raty Ilość rat Spłata roczna kapitału 2026 130 000,00 12 1 560 000,00 2027 130 000,00 12 1 560 000,00 2028 215 000,00 12 2 580 000,00 2029 250 000,00 12 3 000 000,00 2030 250 000,00 12 3 000 000,00 2031 250 000,00 12 3 000 000,00 2032 250 000,00 12 3 000 000,00 2033 250 000,00 12 3 000 000,00 2034 250 000,00 12 3 000 000,00 2035 250 000,00 12 3 000 000,00 2036 250 000,00 12 3 000 000,00 2037 250 000,00 12 3 000 000,00 2038 250 000,00 12 3 000 000,00 2039 250 000,00 12 3 000 000,00 Razem 38 700 000,00 13) Zamawiający zastrzega możliwość spłaty kapitału przed upływem okresu kredytowania tj. przed końcem 31.12.2039 r., jak również możliwość spłaty kapitału w ratach i terminach innych niż przedstawione w harmonogramie spłaty. Zmiana harmonogramu spłaty kapitału wymaga uprzedniego poinformowania Wykonawcy. Za powyższe czynności Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji. 14) Wszelkie zmiany w umowie będą wprowadzane w formie aneksu akceptowanego przez obie strony. 15) Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z wcześniejszą spłatą całości lub części kredytu. 16) Poza oprocentowaniem kredytu wykonawca nie będzie pobierał żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielonego zamówienia. 17) Zabezpieczeniem kredytu wraz z odsetkami wynikającymi z oprocentowania kredytu, w okresie kredytowania będzie weksel własny in blanco wystawiony przez Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową. 18) W okresie spłaty kredytu stawka WIBOR 1M ustalona będzie dla każdego okresu obrachunkowego według notowań na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego. W przypadku braku notowań stawki WIBOR 1M na dwa dni kalendarzowe poprzedzające rozpoczęcie danego okresu obrachunkowego do wyliczenia stopy procentowej stosowane będą odpowiednio notowania z ostatniego dnia poprzedzającego rozpoczęcie okresu obrachunkowego, w którym było prowadzone notowanie stawki WIBOR 1M. 19) Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia do umowy kredytowej klauzuli określającej sposób postępowania w przypadku likwidacji stawki WIBOR wskazanej w umowie - zmianę stawki WIBOR na stawkę, która jako wskaźnik referencyjny zastąpi stawkę WIBOR albo na stawkę najbardziej zbliżoną wielkością i charakterem do stawki WIBOR, bez dodatkowych kosztów obciążających Zamawiającego. Wszystkie ww. zmiany będą możliwe w trakcie realizacji umowy przy zachowaniu pozostałych postanowień, określonych w ofercie i treści umowy, w trybie określonym w umowie. 20) Uruchomienie kredytu spowoduje uwolnienie środków własnych Zamawiającego zaangażowanych na spłatę zobowiązań z tytułu kredytów i emisji obligacji objętych przedmiotem zamówienia.
Interne Kennung: WRI.271.1.19.2025.ZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001