639359-2026 - Planung
Slowakei – Softwarepaket und Informationssysteme – Prípravné trhové konzultácie: Dodanie eshopovej platformy
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung nur zu Informationszwecken
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prípravné trhové konzultácie: Dodanie eshopovej platformy
Beschreibung: Verejný obstarávateľ pripravuje zákazku na dodanie eshopovej platformy pre potreby rozvoja centrálneho verejného obstarávania. Zámerom je dodanie nového softvérového systému, ktorý je navrhnutý ako modulárna platforma na riadenie nákupných procesov, správu dodávateľských reťazcov a monitoring čerpania zmluvných rozpočtov. Systém primárne slúži na prepojenie organizácií (odberateľov) s víťaznými dodávateľmi z verejných obstarávaní v rámci definovaných regiónov. V tomto štádiu (príprava súťaže) považujeme za nevyhnutné oboznámiť potenciálnych záujemcov s tým: a) čo sa obstaráva, teda s požiadavkami na predmet zákazky a b) ako sa obstaráva, teda s metódou BVA ako inovatívnym spôsobom obstarávania eShopu, ktorá je bližšie popísaná v druhej časti materiálu. Metóda BVA (Best Value Approach) bola vyvinutá v USA a čoraz viac sa používa aj v štátoch EÚ vo verejných obstarávaniach, v ktorých je mimoriadne dôležitá kvalita. Zákonnosť metódy je potvrdená viacerými súdnymi rozhodnutiami (napr. v ČR) a školí ju aj slovenský Úrad pre verejné obstarávanie v snahe posilniť súťaženie v kvalite v SR. Ďalšie podrobnosti sú uvedené v oznámení o začatí prípravných trhových konzultácií a jeho prílohách na internetovej adrese: https://josephine.proebiz.com/sk/tender/81813/summary
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme