63962-2024 - Wettbewerb
Polen – Notfallwagen – Zakup ambulansów typu C wraz z wyposażeniem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup ambulansów typu C wraz z wyposażeniem
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup ambulansów typu C – 3 szt. wraz z wyposażeniem zgodnym z wymaganiami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Szczegółowy opis zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający wymaga zaoferowania fabrycznie nowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w roku 2024 ambulansu drogowego typu C z zabudową części medycznej, spełniających wymogi normy PN-EN 1789 lub równoważnej, PN-EN 1865-2 lub równoważnej, PN-EN 1865-3 lub równoważnej, PN-EN 1865-5 lub równoważnej. 3. Ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022 z póz. zm.), obowiązujących norm PN-EN 1789 lub równoważnych dla środka transportu drogowego typu C oraz PN-EN 1865 lub równoważnych (wymagania dotyczące noszy i systemu załadunku do przemieszczania pacjenta stosowanego w ambulansach drogowych) lub norm równoważnych. 4. Ambulans musi posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego (samochód bazowy wraz z zabudową medyczną), wydane zgodnie z Ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (t.j. Dz.U. 2023 poz. 919 z późn. zm.), Podsumowanie Badań oraz Certyfikat Zgodności zgodnie z PN-EN 1789 lub równoważnej. Homologacja oferowanego ambulansu musi umożliwiać rejestrację w Polsce. 5. Oferowane wyroby medyczne objęte przedmiotem zamówienia muszą spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2022 poz. 974 z późn. zm.). 6. Wymagania dotyczące gwarancji: Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił gwarancji na cały przedmiot zamówienia. Wymagane są następujące minimalne okresy gwarancji liczone od daty podpisania przez strony protokołu zdawczo-odbiorczego: 1. gwarancja mechaniczna na pojazd bazowy - min. 24 miesiące bez limitu kilometrów; 2. gwarancja na powłoki lakiernicze – minimum 36 miesięcy; 3. gwarancja na zabudowę medyczną - min. 36 miesięcy; 4. gwarancja na wyposażenie medyczne (sprzęt i urządzenia) – 24 miesiące; 5. gwarancja na perforację korozyjną elementów nadwozia - min. 120 miesięcy
Interne Kennung: 3/Zp/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114100 Notfallwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup ambulansów typu C – 3 szt. wraz z wyposażeniem zgodnym z wymaganiami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia. 2. Szczegółowy opis zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający wymaga zaoferowania fabrycznie nowego wyprodukowanego nie wcześniej niż w roku 2024 ambulansu drogowego typu C z zabudową części medycznej, spełniających wymogi normy PN-EN 1789 lub równoważnej, PN-EN 1865-2 lub równoważnej, PN-EN 1865-3 lub równoważnej, PN-EN 1865-5 lub równoważnej. 3. Ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta pojazdu, spełniające wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2023 poz. 1047 ze. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t. j. Dz. U. 2016 poz. 2022 z póz. zm.), obowiązujących norm PN-EN 1789 lub równoważnych dla środka transportu drogowego typu C oraz PN-EN 1865 lub równoważnych (wymagania dotyczące noszy i systemu załadunku do przemieszczania pacjenta stosowanego w ambulansach drogowych) lub norm równoważnych. 4. Ambulans musi posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego (samochód bazowy wraz z zabudową medyczną), wydane zgodnie z Ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (t.j. Dz.U. 2023 poz. 919 z późn. zm.), Podsumowanie Badań oraz Certyfikat Zgodności zgodnie z PN-EN 1789 lub równoważnej. Homologacja oferowanego ambulansu musi umożliwiać rejestrację w Polsce. 5. Oferowane wyroby medyczne objęte przedmiotem zamówienia muszą spełniać wymagania określone w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2022 poz. 974 z późn. zm.). 6. Wymagania dotyczące gwarancji: Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił gwarancji na cały przedmiot zamówienia. Wymagane są następujące minimalne okresy gwarancji liczone od daty podpisania przez strony protokołu zdawczo-odbiorczego: 1. gwarancja mechaniczna na pojazd bazowy - min. 24 miesiące bez limitu kilometrów; 2. gwarancja na powłoki lakiernicze – minimum 36 miesięcy; 3. gwarancja na zabudowę medyczną - min. 36 miesięcy; 4. gwarancja na wyposażenie medyczne (sprzęt i urządzenia) – 24 miesiące; 5. gwarancja na perforację korozyjną elementów nadwozia - min. 120 miesięcy Wszystkie naprawy i przeglądy gwarancyjne dotyczące pojazdu (w tym zabudowa medyczna) oraz pozostałego sprzętu stanowiącego wyposażenie pojazdu w okresie udzielonej gwarancji dokonywane będą na koszt Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania ww. czynności na własny koszt i własnym staraniem w tym również odebrania i dostarczenia pojazdu i wyposażenia do miejsca wykonywania naprawy lub przeglądu i zwrotu do siedziby Zamawiającego. Realizacja zgłoszonych usterek i napraw gwarancyjnych w okresie gwarancji – max w ciągu 72 godzin od zgłoszenia