639650-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Furnizare si instalare echipamente medicale
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare si instalare echipamente medicale
Beschreibung: Furnizare si instalare echipamente medicale Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data de depunere a ofertelor 18.
Interne Kennung: 4547125/2026/64
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sistem de transfer și transport pacienți cu pernă de aer pentru brahiterapie compatibil RMN
Beschreibung: Cant min AC Cant max AC Val min AC Val max AC Cant min ctr subs Cant max ctr subs Val min ctr subs Val max ctr subs 3 4 1004132.25 1338843.00 1 2 334710.75 669421.50
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51400000 Installation von medizinischen und chirurgischen Einrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Aparat de anestezie generala
Beschreibung: Cant min AC Cant max AC Val min AC Val max AC Cant min ctr subs Cant max ctr subs Val min ctr subs Val max ctr subs 8 10 3280000.00 4100000.00 1 2 410000.00 820000.00
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Platforma electrochirurgicala cu functii monopolare , bipolare si sigilare vasculara
Beschreibung: Cant min AC Cant max AC Val min AC Val max AC Cant min ctr subs Cant max ctr subs Val min ctr subs Val max ctr subs 3 4 300000.00 400000.00 1 2 100000.00 200000.00
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4- Iradiator al produselor sanguine cu raze X ,dispozitiv independent
Beschreibung: Cant min AC Cant max AC Val min AC Val max AC Cant min ctr subs Cant max ctr subs Val min ctr subs Val max ctr subs 3 4 3322314.06 4429752.08 1 2 1107438.02 2214876.04
Interne Kennung: 4
639650-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4547125/2026/64
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51400000 Installation services of medical and surgical equipment
LotLOT-0002
TitleAparat de anestezie generala
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
Internal identifier4