639689-2026 - Wettbewerb
Polen – Event-Organisation – Organizacja wydarzenia pt. Technikon ESA
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Organizacja wydarzenia pt. Technikon ESA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: -wykonanie usługi polegającej na kompleksowej organizacji i obsłudze wydarzenia „Technikon ESA” na terenie budynku Wydziału Informatyki (D17) Akademii Górniczo-Hutniczej (adres: ul. Kawiory 21, 30-055 Kraków) terminie 23 listopada 2026 r. W wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 75 osób – z zastrzeżeniem, że ostateczna liczba zostanie podana Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 5 dni przed wydarzeniem. Wykonawca na trzy dni przed wydarzeniem dostarczy niezbędne meble, na dwa dni przed wydarzeniem zorganizuje pierwszą próbe techniczną. Do zadań wykonawcy należeć będzie m.in.: usługa cateringowa, dostarczenie mebli wraz z aranżacją przestrzeni, oprawa wizualna i dźwiękowa wydarzenia, transmisja wydarzenia on-line, produkcja materiałów brandingowych, zakup, znakowanie i konfekcjonowanie nagród, dokumentacja filmowa i fotograficzna, Zamawiający żąda złożenia jako elementu oferty prezentacji oferowanych przez Wykonawcę określonych elementów przedmiotu zamówienia, tj.: a) Wizualizacja 3D sali (auli) (W)” - jeden projekt/koncepcję sali głównej (prezentacja, przygotowana w formie elektronicznej, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę do tego upoważnioną w formacie *pdf, musi zawierać wizualizację 3D sceny i sali głównej oraz rzut z góry przestrzeni głównej z opisem/oznaczeniem rozplanowania wymaganych elementów sali) oraz aranżacji scenografii, w tym: scenę, umiejscowienie ekranu, scenografię z logotypem ESA oraz opis oświetlenia. Przedstawiona wizualizacja musi posiadać wysoki poziom szczegółowości oraz odzwierciedlać rzeczywiste warunki lokalizacyjne obiektu (tj. uwzględniać wymiary, kolor ścian i podłogi). Zgodnie z zapisami Rozdziału XIV SWZ, a także w celu potwierdzenia, że oferowane usługi spełniają określone przez Zamawiającego wymagania określone w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega, że składana prezentacja na potrzeby oceny w kryterium (W) określonym w lit. a) powyżej nie podlega uzupełnieniu. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Kod CPV: 79952000-2 – usługi w zakresie organizacji imprez 55300000-3 – usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków 79960000-1 – usługi fotograficzne i pomocnicze 92100000-2 – usługi kinematograficzne oraz wideo 92111220-0 – produkcja reklamowych taśm wideo 22462000-6 – materiały reklamowe 39294100-0 – artykuły informacyjne i promocyjne 39153000-9 - meble konferencyjne 79960000-1 – usługi fotograficzne i pomocnicze 4. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2026 r. poz. 20 i 252), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT, lub proces ICT, określone w tej decyzji. Jeżeli Wykonawca zaoferuje rozwiązanie, o którym mowa w pkt 1) lub 2) powyżej, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17) lub pkt 19) ustawy Pzp. 5. Termin realizacji zamówienia: Wydarzenie (Technikon ESA) odbędzie się w 23 listopada 2026 r. Szczegółowe informacje dot. terminów realizacji poszczególnych elementów zamówienia wskazane są w § 3 ust. 2 Załącznika nr 5 do SWZ- Wzoru umowy. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu. 7. Sposób oceny ofert: Zamawiający dokonując wyboru najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu, będzie kierował się kryteriami i ich znaczeniem oraz będzie oceniał oferty w ramach kryteriów oceny ofert. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego Oferta uzyska najwyższą liczbę punktów. 8. Na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zmienionego rozporządzeniem 2022/57 oraz 2025/2033, zwanego dalej „Rozporządzeniem 833/2014”, zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania zamówienia publicznego na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b), w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Interne Kennung: ZZOSE.2611.30.2026.435.PKK[OSE2026]
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia na usługi społeczne i inne szczególne usługi, w którym wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów art. 359 pkt 1) w zw. z art. 132 (przetarg nieograniczony) przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. 2. Postępowanie jest prowadzone w języku polskim. 3. Na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że łączna kwota, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi: 245 000,00 zł brutto. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania oferty wariantowej. 5. Zamówienie zostanie współfinansowane ze środków umowy dotacji OSE2026, udzielonej przez Ministra Cyfryzacji. 6. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Na podstawie z art. 7 ust. 6-7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.), zwana dalej „ustawa sankcyjna”, osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 tej ustawy, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego podlegają karze pieniężnej. Karę pieniężną, o której mowa w ust. 6 tej ustawy, nakłada Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, w drodze decyzji, w wysokości do 20 000 000 zł. 9. Na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy sankcyjnej przez ubieganie się o udzielenie zamówienia publicznego rozumie się, złożenie oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 79960000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes und zugehörige Leistungen, 92100000 Dienstleistungen im Bereich Film und Videofilm, 92111220 Herstellung von Werbevideofilmen, 22462000 Werbeschriften, 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse, 39153000 Möbel für Konferenzräume, 79960000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes und zugehörige Leistungen
5. Los
Los: LOT-0001