639693-2026 - Wettbewerb
Polen – Berufsausbildung – Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
Beschreibung: Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży motoryzacyjnej, mechanicznej i teleinformatycznej dla uczniów - uczestników projektu pn. „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. POSTĘPOWANIE ZOSTAŁO PODZIELONE NA SZEŚĆ CZĘŚCI: Część I Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży motoryzacyjnej: Kursu obsługi klimatyzacji; Część II Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kursu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135); Część III Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC; Część IV Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu grafiki 3D; Część V Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu ECDL B2; Część VI Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu tworzenia stron WWW. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY: 1. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, sporządzoną, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. Razem z ofertą wykonawca składa: pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeśli umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie wynika z innych dokumentów (patrz pkt X ppkt 8 SWZ), sporządzone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na każdą część zamówienia.
Interne Kennung: ZP.272.31.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793, ze zmianami/, zwanej w dalszej części SWZ „ustawą Pzp”. Ze względu na charakter zamówienia - zamówienie na usługi społeczne, zgodnie z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp przy udzieleniu zamówienia zamawiający stosuje przepisy art. 360 pkt 2) – pkt 4) ustawy Pzp. W związku z czym zamawiający nie stosuje przepisów ustawy dotyczących: 1) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu; 2) minimalnych terminów składania ofert; 3) obowiązku żądania dokumentów jako podmiotowego środka dowodowego. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie zostało podzielone na sześć części. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę: wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia lub część/części zamówienia dowolnie przez siebie wybraną/wybrane. Maksymalna liczba części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy: sześć. Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak. UWAGA: Certyfikat wykonawcy Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. Szczegóły dot. certyfikatu wykonawcy zawiera pkt VII ppkt 3 lit. e) SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży motoryzacyjnej: Kursu obsługi klimatyzacji
Beschreibung: Część I Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży motoryzacyjnej: Kursu obsługi klimatyzacji Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 6 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 10 osób. Kurs obejmuje 8 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 2 godziny zajęć teoretycznych oraz 6 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć teoretycznych i praktycznych: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, ul. Armii Krajowej 19, 33-330 Grybów. Zamówienie należy wykonać w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 6 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 10 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 6, a maksymalnie 10 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 10 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 6, a maksymalnie 10 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część II Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kursu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135)
Beschreibung: Część II Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kursu spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG (135) Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie minimum trzech grup uczniów wg poniższego zestawienia: Grupa 1: 10 uczniów z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku; Grupa 2: 10 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Grupa 3: 10 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób. Kurs spawacza będący przedmiotem niniejszego zamówienia obejmuje: wykłady (zajęcia) teoretyczne – 16 godzin (1 godzina = 45 min.), instruktaż wstępny – 1 godzina (1 godzina = 45 min.), ćwiczenia praktyczne – 63 godziny ( 1 godzina = 60 min.), co daje łącznie 80 godzin na każdą grupę, przy założeniu, że każdy uczestnik ma do dyspozycji odrębne stanowisko szkoleniowe (dotyczy zajęć praktycznych – ćwiczeń). Na jedno stanowisko szkoleniowe może przypadać maksymalnie dwóch uczestników, w takiej sytuacji liczba godzin ćwiczeń powinna zostać zwiększona o 50%. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia muszą odbywać się w Nowym Sączu lub na terenie powiatu nowosądeckiego. W przypadku organizacji kursu na terenie miejscowości innej niż miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu uczestników kursu z danej szkoły do miejsca prowadzenia zajęć i z powrotem. Miejsce przeprowadzenia zajęć Wykonawca zobowiązany jest podać w formie pisemnej (e-mail) do wiadomości Zamawiającego w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamówienie należy wykonać w terminie do 250 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część II
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Planowane rozpoczęcie kursu przewiduje się na rok 2027. Przewiduje się utworzenie minimum trzech grup uczniów wg poniższego zestawienia: Grupa 1: 10 uczniów z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku; Grupa 2: 10 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Grupa 3: 10 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listy uczestników kursu pomiędzy 14 - 18.01.2027 roku. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 30, a maksymalnie 45 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnie liczby 45 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów oraz liczby utworzonych grup, z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 30, a maksymalnie 45 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0003
Titel: Część III Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
Beschreibung: Część III Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży mechanicznej: Kursu operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 80 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 16 godzin zajęć teoretycznych oraz 64 godziny zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: a) teoretycznych: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz, b) praktycznych: sala warsztatowo-produkcyjna, wyposażona w maszyny szkoleniowe i produkcyjne. Zajęcia muszą odbywać się w Nowym Sączu lub na terenie powiatu nowosądeckiego. W przypadku organizacji kursu na terenie miejscowości innej niż miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu uczestników kursu z danej szkoły do miejsca prowadzenia zajęć i z powrotem. Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych Wykonawca zobowiązany jest podać w formie pisemnej (e-mail) do wiadomości Zamawiającego w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Zamówienie należy wykonać w terminie do 120 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 21 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część III
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy 8 uczniów z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0004
Titel: Część IV Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu grafiki 3D
Beschreibung: Część IV Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu grafiki 3D. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część IV
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 8 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 8, a maksymalnie 15 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0005
Titel: Część V Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu ECDL B2
Beschreibung: Część V Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu ECDL B2. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 6 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 10 osób. Kurs obejmuje 40 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część V
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 6 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 10 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 6, a maksymalnie 10 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 10 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 6, a maksymalnie 10 osób. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0006
Titel: Część VI Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu tworzenia stron WWW
Beschreibung: Część VI Organizacja i przeprowadzenie kursu z branży teleinformatycznej: Kursu tworzenia stron WWW. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 6 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 10 osób. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut). Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część VI
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 6 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 10 osób. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 6, a maksymalnie 10 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 10 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 6, a maksymalnie 10 osób.Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.