See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DIVERSE MATERIALE SANITARE II
Beschreibung: ACORD CADRU DE FURNIZARE " DIVERSE MATERIALE SANITARE II" -AC 24 luni - 24 loturi detaliate in caietul de sarcini .Atribuirea se va face pe loturi. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta in anuntul de participare si fisa de date a achizitiei - Sectiunea I.3), respectiv numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4701320/2025/20
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BRANULE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 1 = 42.750,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 1.1 Branule 18G verzi : cantități minime 1 buc, cantități maxime 25000 buc ;1.2 Branule G20 roz :cantități minime 1buc, cantități maxime 22.500 buc, 1.3 Branule 22G albastre: cantitati minime: 1 buc, cantitati maxime: 23.750 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: CANULA RECTALA CH 30 ADULTI
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 2 = 6.400,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1 BUC, cantități maxime 8000 BUC .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: HARTIE ECOGRAF UPP 110 HG
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 3 = 44.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1 ROLA, cantități maxime 2500 ROLE .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: HARTIE PENTRU CARDIOTOCOGRAF BIOCARE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot4 = 1.447,50 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1top, cantități maxime 1000 topuri .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ROLE CEARCEAF
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 5= 111.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 15000 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: SERINGI 3 PARTI 1ML
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 6 = 3.500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1 buc, cantități maxime 62.500 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: SET PERFUZIE CU REGULATOR DEBIT
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 7 = 56.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1 buc, cantități maxime 70.000 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: FURTUN SILICON PENTRU ADMINISTRARE OXIGEN
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 8 = 15.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 1500 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: GAROU
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot=9 = 250,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 125 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: PLASTURI STERILI FIXATORI BRANULA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 10 = 52.500,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 10.1 PLASTURI STERILI FIXATORI BRANULA 4/5CM =cantități minime 1buc, cantități maxime 7500 buc, 10.2 PLASTURI STERILI FIXATORI BRANULA 6-7/8-9 CM =cantități minime 1buc, cantități maxime 37.500 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: SONDA/CANULA RECTALA CH 10NN
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 11 = 48.000,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 30.000 buc, .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: MANUSI STERILE FARA TALC CU DUBLA PROTECTIE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 12 = 6.150,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 12.1 MANUSI STERILE FARA TALC CU DUBLA PROTECTIE 6,5 =cantități minime 1pereche. cantități maxime 1250 perechi, 12.2 MANUSI STERILE FARA TALC CU DUBLA PROTECTIE 7 =cantități minime 1pereche, cantități maxime 2500 perechi, 12.3 MANUSI STERILE FARA TALC CU DUBLA PROTECTIE 7,5=cantități minime 1pereche, cantități maxime 1250 perechi, 12.4 MANUSI STERILE FARA TALC CU DUBLA PROTECTIE 8 =cantități minime 1pereche, cantități maxime 125 perechi .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: MASTI CHIRURGICALE CU TREI STRATURI, CU ELASTIC
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 13 = 4.000,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 50.000 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CONSUMABILE COMPATIBILE CU POMPA DE SAN "SYMPHONY"
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 14 = 50.500,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 14.1 BIBERON 120 ML=cantități minime 1buc, cantități maxime 3.750 buc, 14.2 BIBERON 240ML=cantități minime 1buc, cantități maxime 1250 buc, 14.3 TETINA SILICON COMPATIBILA CU BIBERON 120ML SI 240ML = cantități minime 1buc, cantități maxime 5.000 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: TESTE GLICEMIE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 15 = 10.000,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 25000 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: VATA 200GR MEDICINALA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 10 = 40.000,00lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: =cantități minime 1buc, cantități maxime 20.000 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: HARTIE TERMICA 57*30
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 17= 500,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru:cantități minime 1buc, cantități maxime 250 buc. .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 18 = 13.800,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 18.1 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 1,20X58mm, G5 =cantități minime 1buc, cantități maxime 600 buc, 18.2 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 1,10X54mm, G6 =cantități minime 1buc, cantități maxime 900 buc, 18.3 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 1,10X50mm, G7 =cantități minime 1buc, cantități maxime 1200 buc , 18.4 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 1,00X46mm, G8 =cantități minime 1buc, cantități maxime 1200 buc, 18.5 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 1,00X42mm, G9 =cantități minime 1buc, cantități maxime 1200 buc, 18.6 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 0,90X38mm, G10 =cantități minime 1buc, cantități maxime 1200 buc, 18.7 ACE CHIRURGICALE CU VARF TRIUNGHIULAR 0,80X34mm, G11 =cantități minime 1buc, cantități maxime 1050 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: ACHE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 19 = 672,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 19.1 ACE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND 1,20X58mm, G5 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc, 19.2 ACE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND 1,10X54mm, G6 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc, 19.3 ACE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND 1,10X50mm, G7 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc , 19.4 ACE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND 1,00X46mm, G8 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc, 19.5 ACE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND 1,00X42mm, G9 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc, 19.6 ACE CHIRURGICALE CU VARFROTUND 0,90X38mm, G10 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc, 19.7 ACE CHIRURGICALE CU VARF ROTUND 0,80X34mm, G11 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: ACE CHIRURGICALE DREPTE
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 20 = 384,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 20.1 ACE CHIRURGICALE DREPTE 60 mm, N4 =cantități minime 1buc, cantități maxime 30buc, 20.2 ACE CHIRURGICALE DREPTE 45mm, N8 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc, 20.3 ACE CHIRURGICALE DREPTE 40mm, N9 =cantități minime 1buc, cantități maxime 90 buc , 20.4 ACE CHIRURGICALE DREPTE 35mm, N10 =cantități minime 1buc, cantități maxime 60 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: CHILOTI DE UNICA FOLOSINTA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 21 = 1.200,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 750 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LEUCOPLAST DIN PANZA 2.5CMX5M
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 22 = 2.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 2500 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: LEUCOPLAST PLASTIC TRANSPARENT 2.5CM X 9.14M
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 23= 3000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: 1cantități minime 1buc, cantități maxime 1250 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: SUZETA
Beschreibung: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru Lot 24 = 3.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: cantități minime 1buc, cantități maxime 500 buc .Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): Se vor incheia contracte subsecvente in cascada in functie de necesitati si prevederile financiare alocate in acest scop: lunar/semestrial/trimestrial. În situaţia în care operatorul economic semnatar al prezentului acord cadru clasat pe locul 1, nu are capacitatea de a răspunde în totalitate solicitării (imposibilitatea asigurării întregii cantităţi solicitate, nerespectarea condiţiilor asumate referitoare la calitate, termen de livrare, preţ, valabilitate etc), autoritatea contractantă va transmite solicitări către ocupantul locului 2, iar în caz de negație/ lipsă răspuns și din partea acestuia, către ocupantul locului 3 (când acordul cadru este semnat cu 3 operatori economici), urmând ca operatorul/operatorii economic/economici clasaţi pe locul 1, 2 și/ sau 3 să suporte pentru neîndeplinirea obligaţiilor asumate în sarcina sa/lor, prevederile art.111 alin. (2) şi (3) din H.G. 395/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Interne Kennung: 24