2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dystrybucja energii cieplnej dla obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Targówek
Beschreibung: Obiekt nr 1 – pływalnia Polonez przy ul. Łabiszyńskiej 20 - Typ węzła cieplnego: szeregowo – równoległy - Grupa taryfowa: A3/B1/C3 Zamawiający będzie wymagał aby dostawa mocy w funkcji temperatury zewnętrznej odbywała się zgodnie z poniższą tabelą Tab. Zależność zapotrzebowania na ciepło w stosunku do temperatury zewnętrznej powietrza. Temperatura zewnętrzna powietrza Zapotrzebowanie na ciepło [°C] [kW] 30 300 8 432 -20 600 W związku z zmienną temperaturą czynnika, zależnie od temperatury zewnętrznej, należy zapewnić wydajność przepływu czynnika grzewczego w ilości umożliwiającej realizację dostawy energii cieplnej zgodnie z powyższym wymaganiem. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wymóg największego przepływu czynnika grzewczego wystąpi w okresie przejściowym, tj. przy tz = +8stC. W obiekcie funkcjonował będzie system optymalizacji zużycia ciepła, którego zadaniem będzie między innymi uśrednienie poboru mocy grzewczej i eliminacja krótkotrwałego jednoczesnego wstępowania poboru szczytowej mocy grzewczej przez wiele odbiorów. Do tego celu służyć będzie między innymi duża pojemność cieplna niecek basenowych, traktowana przez system jako magazyn ciepła. Dlatego nie podajemy mocy zainstalowanej z podziałem na poszczególne odbiory (ct, cwu, co), tylko powyższą tabelę. Planowane zużycie energii cieplnej – 8000 GJ/rok Warunki techniczne: Węzeł cieplny - własność Zamawiającego Układ pomiarowo-rozliczeniowy mierzący: Całkowite ciepło dostarczane do węzła – własność Wykonawcy Ciepło na potrzeby ogrzewania (c.o.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby ciepłej wody (c.w.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby c.t. – nie dotyczy Regulator Δp/V – własność Wykonawcy (własność właściwego operatora systemu ciepłowniczego (OSD)) Regulator pogodowy – własność Zamawiającego Charakterystyka budynku • Rok budowy - 2003 • Rok przyłączenia do m.s.c- 2003 • Powierzchnia całkowita budynku- jednostka m2- 4097,6 • Kubatura budynku-jednostka m3- 28886 Obiekt nr 2 – Pawilon sportowo-administracyjny przy ul. Łabiszyńskiej 20 A Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciepła sieciowego do pawilonu sportowego przy ul. Łabiszyńskiej 20A w Warszawie, na potrzeby centralnego ogrzewania (CO), ciepła technologicznego (CT) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU). Parametry techniczne: • moc zamówiona: 186 kW, • moc cieplna na potrzeby CO: 92 kW, • moc cieplna na potrzeby CT: 71 kW, • maksymalna moc cieplna na potrzeby CWU: 85 kW, • średnia moc CWU przyjęta do określenia mocy zamówionej: 23 kW, • przepływ nośnika ciepła w okresie zimowym: 2,3 m³/h, • przepływ nośnika ciepła w okresie letnim: 1,8 m³/h, • parametry instalacji centralnego ogrzewania: 70/50°C, • powierzchnia całkowita obiektu: 1 916,87 m², • kubatura obiektu: 7 206 m³. Dostawa ciepła będzie realizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami, warunkami technicznymi dostawy, taryfą właściwego przedsiębiorstwa energetycznego oraz postanowieniami umowy. Rozliczenie dostarczonego ciepła będzie następowało na podstawie wskazań układu pomiarowo-rozliczeniowego oraz zasad określonych w umowie i obowiązującej taryfie. Wartość maksymalnej mocy CWU wynosząca 85 kW stanowi parametr techniczny instalacji, natomiast moc zamówiona dla obiektu wynosi 186 kW, zgodnie z aktualnym zleceniem na dostawę ciepła. Planowane zużycie energii cieplnej- 700 GJ/ rok Obiekt nr 3 – pływalnia Muszelka przy ul. Balkonowej 2 - Typ węzła cieplnego: szeregowo – równoległy - Grupa taryfowa: A3/B1/C3 Zamawiający będzie wymagał aby dostawa mocy w funkcji temperatury zewnętrznej odbywała się zgodnie z poniższą tabelą Tab. Zależność zapotrzebowania na ciepło w stosunku do temperatury zewnętrznej powietrza. Temperatura zewnętrzna powietrza Zapotrzebowanie na ciepło [°C] [kW] 30 300 8 432 -20 747 W związku z zmienną temperaturą czynnika, zależną od temperatury zewnętrznej, należy zapewnić wydajność przepływu czynnika grzewczego w ilości umożliwiającej realizację dostawy energii cieplnej zgodnie z powyższym wymaganiem. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wymóg największego przepływu czynnika grzewczego wystąpi w okresie przejściowym, tj. przy tz = +8stC. W obiekcie funkcjonował będzie system optymalizacji zużycia ciepła, którego zadaniem będzie między innymi uśrednienie poboru mocy grzewczej i eliminacja krótkotrwałego jednoczesnego wstępowania poboru szczytowej mocy grzewczej przez wiele odbiorów. Do tego celu służyć będzie między innymi duża pojemność cieplna niecek basenowych, traktowana przez system jako magazyn ciepła. Dlatego nie podajemy mocy zainstalowanej z podziałem na poszczególne odbiory (ct, cwu, co), tylko powyższą tabelę. Planowane zużycie energii cieplnej – 8000 GJ/rok Warunki techniczne: Węzeł cieplny - własność Zamawiającego Układ pomiarowo-rozliczeniowy mierzący: Całkowite ciepło dostarczane do węzła – własność Wykonawcy Ciepło na potrzeby ogrzewania (c.o.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby ciepłej wody (c.w.) – nie dotyczy Ciepło na potrzeby c.t. – nie dotyczy Regulator Δp/V – własność Wykonawcy (własność właściwego operatora systemu ciepłowniczego (OSD)) Regulator pogodowy – własność Zamawiającego Charakterystyka budynku 1. Rok budowy - 2007 2. Rok przyłączenia do m.s.c- 2007 3. Powierzchnia całkowita budynku- jednostka m2- 3837 4. Kubatura budynku-jednostka m3- 16648
Interne Kennung: 13/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09320000 Dampf, Warmwasser und zugehörige Produkte
5. Los
Los: LOT-0001