See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2-24 villamos infrastruktúra fejlesztés tervezése
Beschreibung: A budapesti közösségi közlekedés bővíteni kívánja járműparkját 2024-től további 46 db CAF 3/5 és 5 db CAF 3/9 típusú modern alacsonypadlós jármű beszerzésével. Az utasok kényelmének és a szolgáltatás minőségének javítása érdekében olyan fejlesztéseket kell végrehajtani, amelyek biztosítják, hogy ezek a járművek biztonságosan és megbízhatóan közlekedhessenek az érintett vonalakon. Nyertes ajánlattevő feladata a 2-24-es villamos infrastruktúra fejlesztés tervezése, melynek keretében a tervezési feladatok két részben kerülnek kiírásra: 1. rész esetében: „Festetics Gy. utcai végállomás fejlesztése” 2. rész esetében: „Közvágóhíd végállomás fejlesztése”
Vorherige Bekanntmachung: 156476-2026
Interne Kennung: EKR001184822025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Festetics Gy. utcai végállomás fejlesztése
Beschreibung: A budapesti közösségi közlekedés bővíteni kívánja járműparkját 2024-től további 46 db CAF 3/5 és 5 db CAF 3/9 típusú modern alacsonypadlós jármű beszerzésével. Az utasok kényelmének és a szolgáltatás minőségének javítása érdekében olyan fejlesztéseket kell végrehajtani, amelyek biztosítják, hogy ezek a járművek biztonságosan és megbízhatóan közlekedhessenek az érintett vonalakon. A tervezéssel érintett Festetics Gy. utcában elhelyezkedő végállomás a 23-as és 24-es villamosok jelenlegi végállomása, pályás vonali számozás alapján a 36. vonalon található, a jobb vágány szerinti 41+49,20 és 42+50,06 szelvények között. Tervező feladata a bemutatott részfeladatok teljeskörű tervezési feladatainak megvalósítása. A következő tervezési feladatok elvégzése szükséges: • Engedélyezési és kiviteli tervek készítése a Festetics György utcai villamosvégállomás és környezetében végzendő feladatok elvégzéséhez. • Pályageometriai terv és forgalomtechnikai vázlatterv tervezése a vonalszakaszra. • A villamosforgalmi kapcsolat megfelelő kialakításához szükséges átépítések, helybiztosítások szükségességének vizsgálata a tervezési határok térségében és az összes érintett köztes útkeresztezés esetében. • Talajmechanikai feltárás és terv, valamint feltárt közműhálózati terv készítése. • Tervezői vizsgálat, hogy a sínkenőberendezéseknél alkalmazott kenőanyag filmrétege befolyásolja-e negatívan a járműérzékelők söntérzékenységét, valamint hordoz-e balesetveszélyt a jármű esetleges megcsúszása. Amennyiben negatív hatás várható, akkor annak kiküszöbölésére műszaki megoldás kidolgozása a Tervező részéről. • Előzetes régészeti dokumentáció a 2001. évi LXIV. törvény szerinti tartalommal. • Környezeti Előzetes Vizsgálati Dokumentáció (EVD); elvárt tartalmi elemeit a 314/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet ismerteti • Zajmérési dokumentáció szükséges. • A szabályozási tervi összhang vizsgálata és ennek alapján a későbbi tervfázisokban az esetleges eltérések estén a településrendezési eszközök szükséges módosítása. • A tervezés során be kell tartani a Közúti Vasúti Infrastruktúra Tervezési Irányelvek előírásait. • DeBo tervtanúsítási eljárás lefolytatás, tervekre vonatkozó tanúsítványok megszerzése, a tervek engedélyező hatóságok részére történő benyújtása. A sebességekre vonatkozóan a Hatóság hivatalos véleményének/állásfoglalásának kikérése szükséges, melyet a Megrendelő felé is meg kell küldeni a tanúsítási eljárás véglegesítése előtt és ez alapján kell elkészíteni a tanúsításokat. • A tervekben a kitérőkre vonatkozó sebességértékeknél az érvényben lévő „F.1 – F.2 számú jelzési és forgalmi utasítás a közúti vasutak számára” című utasítás 1. mellékletében megadott sebességértékeket kell feltüntetni. • Összes jogerős hatósági engedély megszerzése - beleértve minden hozzájárulást és jóváhagyást – valamint építési engedélyek megszerzése, ezek költségeinek viselése. TKÜ elkészítése és jóváhagyatása/aláíratása. Kezelői, üzemeltetői, tulajdonosi hozzájárulások teljes körű megszerzése. Tervezőnek tekintettel a határidőre az ehhez szükséges előzetes egyeztetéseket -ütemezetten -írásos formátumban le kell folytatni a Felekkel (műszaki, ingatlan nyilvántartási és aláíratási ütemezés vonatkozásában), hogy a jóváhagyott terv az kivitelezési tenderdokumentáció részeként határidőben átadható legyen. • Közreműködés a jelen Ajánlatkérési Dokumentációban meghatározott lakossági tájékoztatásra és bevonásra irányuló feladatok ellátásában. • Vezetői tájékoztatást szolgáló anyagok elkészítése. • Megvalósításhoz szükséges, kivitelezésre vonatkozó tenderdokumentációk elkészítése. • Amennyiben az engedélyek végrehajthatóságától számított két éven belül megindításra kerül a tervezett munkálatok építésének vállalkozásba adása, az építési közbeszerzési eljárás során az Ajánlattevők által feltett kérdések megválaszolásakor a Tervező közreműködni köteles a Megrendelő felhívására. • Tervező feladata a Kivitelezési dokumentáció: tenderdokumentáció része, tekintettel a 191/2009. (IX.15.) Korm. Rendeletben foglaltakra különösen az 1. számú mellékletben foglalt tartalmi felépítésre is, az Ábtv.12. fejezet 41.§-ban meghatározottakkal, valamint az Méptv. 34. fejezetében leírtakkal (nem azonos a fenti dokumentációval). Az engedélyezési és kiviteli tervek 4 nyomtatott és 1 példány kereshető, elektronikus úton rögzítve szerkeszthető és nem szerkeszthető formátumban (.dwg, .docx, .xlsx és .pdf) készítendők, valamennyi szakág vonatkozásában. A Költségbecslést 2 pld. papír alapú, 2 pld. digitálisan nem szerkeszthető (.pdf) és 2. pld. digitálisan szerkeszthető (Excel) formátumban. Tervező feladata a tervezési munka helyszínének és környékének felmérése és a nyilvánosan hozzáférhető kapcsolódó dokumentumok beszerzése, valamint felülvizsgálata (pl. településrendezési tervek), egyeztetések lefolytatása. A Tervező feladata, hogy saját maga, saját felelősségére szerezzen be minden olyan információt, amely ajánlata elkészítéséhez és a szerződéses kötelezettségének elvállalásához és teljesítéséhez szükségesek. Mindez a Tervező saját költségére történik. A 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 8. §-a és 45.-a § értelmében jelen vállalkozási szerződés opciós részét képezi a tervezői művezetés: • átalános feladatok, • egyedi feladatok (max. 20 mérnöknap). Főbb mennyiségek az alapfeladatok esetében: 450 méter hosszban vágánytervezési munka 1 db villamosmegállóhely végállomás tervezés Nyertes Ajánlattevő köteles kölcsönösen együttműködni a további eljárási részt képező kapcsolódó beruházás tekintetében azok megrendelőivel, illetve szerződtetett vállalkozóival. További részletek a műszaki leírásban.
Interne Kennung: EKR001184822025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71246000 Festlegung und Aufstellung der für den Bau benötigten Mengen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71322100 Baukostenberechnung im Tief- und Hochbau
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A 25/2024. (VIII.8.) ÉKM rendelet 8.§ és 45.§ értelmében Ajánlatkérő a Műszaki leírás 9. fejezetében szereplő feladat - Tervezői művezetési feladat -, mint Opciós feladat tekintetében fenntartja magának a jogot annak lehívására. Az Opciós feladat kettő (2) részfeladatból áll, amelyek az alábbiak: - Tervezői művezetési általános feladatok elvégzése (Kivitelezési és egyéb kooperációkon való folyamatos részvétel; A záradékolt építészeti-műszaki dokumentációtól vagy a kivitelezési dokumentációtól való eltéréshez a tervezői nyilatkozat szükségességének megállapítása, annak dokumentálása és az e-építési naplóban történő rögzítése; Tervezői nyilatkozatok kiadása a munkaterület átadásnál, műszaki átadás-átvételnél, majd a forgalombahelyezési/használatbavételi/üzemeltetési engedélyek kapcsán; 6 alkalommal (6 db mérnöknap) helyszíni tervezői művezetés elvégzése a kivitelezési dokumentáció szerinti tartalom ellenőrzésére) - Tervezői művezetési egyedi feladatok elvégzése (műszaki egyenértékűség felmerülésekor a BKK Zrt. által kiadott Változtatáskezelési útmutatónak való megfelelés vizsgálata, majd ezzel összefüggésben tervezői nyilatkozat kiadása helyszíni vizsgálatot/művezetést is beleértve; munkaterületen való helyszíni művezetés elvégzése (6 alkalmon felül) megrendelői utasításra) (max 20 mérnöknap). Az opciós feladat becsült értéke összesen nem haladja meg a közbeszerzési eljárás teljes becsült értékének 30%-át. Az opcióként megjelölt feladat lehívására Ajánlatkérő az Alapfeladat teljesítésének elismerésétől (teljesítésigazolás kiállításától) számított legkésőbb három (3) éven belül jogosult. Az opcionális munkarészek megrendelésének és teljesítésének feltételeit a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
Los: LOT-0002
Titel: Közvágóhíd végállomás fejlesztése
Beschreibung: A budapesti közösségi közlekedés bővíteni kívánja járműparkját 2024-től további 46 db CAF 3/5 és 5 db CAF 3/9 típusú modern alacsonypadlós jármű beszerzésével. Az utasok kényelmének és a szolgáltatás minőségének javítása érdekében olyan fejlesztéseket kell végrehajtani, amelyek biztosítják, hogy ezek a járművek biztonságosan és megbízhatóan közlekedhessenek az érintett vonalakon. A tervezéssel érintett végállomási szakasz a 2-es villamos vonalon található a jobb vágány szelvényezése szerinti 59+37,77 és 60+55, 18 szelvények között. A végállomási kettős vágánykapcsolat (K1414, K1415, K1416, K1417 kitérők és A1403 átszelés) Ph 50/30e rendszerű kitérőkből áll, a K1418 számú kitérő Ph 50/25 rendszerű. A kettős vágánykapcsolat és a K1418 számú kitérő BBA/Bebetonozott ágyazatú. A kettős vágánykapcsolatot és a K1418-as kitérőt kivéve RAFS I. típusú felépítmény található a szakaszon. A vágánykapcsolat előtti szükségmegállóhely használható hossza 28 m, az I. vágány használható hossza 61 m, a II. vágányé 40 m, a III. vágányé 51 m; a peronmagasság: sínkoronaszint+13 cm. A III. vágány végén elhelyezkedő vágányvég-lezárás Villamos-1 típusú ütközőbakkal lett kialakítva. A jelenlegi vágánygeometria a közlekedtetni kívánt CAF Urbos 3/5 típusú villamosok számára nem megfelelő, ezért a végállomás áttervezése szükséges. Tervező feladata a bemutatott részfeladatok teljeskörű tervezési feladatainak megvalósítása. A következő tervezési feladatok elvégzése szükséges: • Engedélyezési és kiviteli tervek készítése a Közvágóhídi villamosvégállomás és környezetében végzendő feladatok elvégzéséhez. • Pályageometriai terv és forgalomtechnikai vázlatterv tervezése a vonalszakaszra. • A villamosforgalmi kapcsolat megfelelő kialakításához szükséges átépítések, helybiztosítások szükségességének vizsgálata a tervezési határok térségében és az összes érintett köztes útkeresztezés esetében. • Talajmechanikai feltárás és terv, valamint feltárt közműhálózati terv készítése. • Előzetes régészeti dokumentáció a 2001. évi LXIV. törvény szerinti tartalommal. • Környezeti Előzetes Vizsgálati Dokumentáció (EVD); elvárt tartalmi elemeit a 314/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet ismerteti • Zajmérési dokumentáció szükséges. • A szabályozási tervi összhang vizsgálata és ennek alapján a későbbi tervfázisokban az esetleges eltérések estén a településrendezési eszközök szükséges módosítása. • A tervezés során be kell tartani a Közúti Vasúti Infrastruktúra Tervezési Irányelvek előírásait. • DeBo tervtanúsítási eljárás lefolytatás, tervekre vonatkozó tanúsítványok megszerzése, a tervek engedélyező hatóságok részére történő benyújtása. A sebességekre vonatkozóan a Hatóság hivatalos véleményének/állásfoglalásának kikérése szükséges, melyet a Megrendelő felé is meg kell küldeni a tanúsítási eljárás véglegesítése előtt és ez alapján kell elkészíteni a tanúsításokat. • A tervekben a kitérőkre vonatkozó sebességértékeknél az érvényben lévő „F.1 – F.2 számú jelzési és forgalmi utasítás a közúti vasutak számára” című utasítás 1. mellékletében megadott sebességértékeket kell feltüntetni. • Összes jogerős hatósági engedély megszerzése - beleértve minden hozzájárulást és jóváhagyást – valamint építési engedélyek megszerzése, ezek költségeinek viselése. TKÜ elkészítése és jóváhagyatása/aláíratása. Kezelői, üzemeltetői, tulajdonosi hozzájárulások teljes körű megszerzése. Tervezőnek tekintettel a határidőre az ehhez szükséges előzetes egyeztetéseket -ütemezetten -írásos formátumban le kell folytatni a Felekkel (műszaki, ingatlan nyilvántartási és aláíratási ütemezés vonatkozásában), hogy a jóváhagyott terv az kivitelezési tenderdokumentáció részeként határidőben átadható legyen. • Közreműködés a jelen Ajánlatkérési Dokumentációban meghatározott lakossági tájékoztatásra és bevonásra irányuló feladatok ellátásában. • Vezetői tájékoztatást szolgáló anyagok elkészítése. • Megvalósításhoz szükséges, kivitelezésre vonatkozó tenderdokumentációk elkészítése. • Amennyiben az engedélyek végrehajthatóságától számított két éven belül megindításra kerül a tervezett munkálatok építésének vállalkozásba adása, az építési közbeszerzési eljárás során az Ajánlattevők által feltett kérdések megválaszolásakor a Tervező közreműködni köteles a Megrendelő felhívására. • Tervező feladata a Kivitelezési dokumentáció: tenderdokumentáció része, tekintettel a 191/2009. (IX.15.) Korm. Rendeletben foglaltakra különösen az 1. számú mellékletben foglalt tartalmi felépítésre is, az Ábtv.12. fejezet 41.§-ban meghatározottakkal, valamint az Méptv. 34. fejezetében leírtakkal (nem azonos a fenti dokumentációval). Az engedélyezési és kiviteli tervek 4 nyomtatott és 1 példány kereshető, elektronikus úton rögzítve szerkeszthető és nem szerkeszthető formátumban (.dwg, .docx, .xlsx és .pdf) készítendők, valamennyi szakág vonatkozásában. A Költségbecslést 2 pld. papír alapú, 2 pld. digitálisan nem szerkeszthető (.pdf) és 2. pld. digitálisan szerkeszthető (Excel) formátumban. Tervező feladata a tervezési munka helyszínének és környékének felmérése és a nyilvánosan hozzáférhető kapcsolódó dokumentumok beszerzése, valamint felülvizsgálata (pl. településrendezési tervek), egyeztetések lefolytatása. A Tervező feladata, hogy saját maga, saját felelősségére szerezzen be minden olyan információt, amely ajánlata elkészítéséhez és a szerződéses kötelezettségének elvállalásához és teljesítéséhez szükségesek. Mindez a Tervező saját költségére történik. A 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 8. §-a és 45.-a § értelmében jelen vállalkozási szerződés opciós részét képezi a tervezői művezetés: • átalános feladatok, • egyedi feladatok (max. 20 mérnöknap). Főbb mennyiségek az alapfeladatok esetében: 350 méter hosszban vágánytervezési munka 1 db villamosmegállóhely végállomás tervezés Nyertes Ajánlattevő köteles kölcsönösen együttműködni a további eljárási részt képező kapcsolódó beruházás tekintetében azok megrendelőivel, illetve szerződtetett vállalkozóival. További részletek a műszaki leírásban.
Interne Kennung: EKR001184822025/2
Beschreibung der Optionen: A 25/2024. (VIII.8.) ÉKM rendelet 8.§ és 45.§ értelmében Ajánlatkérő a Műszaki leírás 8. fejezetében szereplő feladat - Tervezői művezetési feladat -, mint Opciós feladat tekintetében fenntartja magának a jogot annak lehívására. Az Opciós feladat kettő (2) részfeladatból áll, amelyek az alábbiak: - Tervezői művezetési általános feladatok elvégzése (Kivitelezési és egyéb kooperációkon való folyamatos részvétel; A záradékolt építészeti-műszaki dokumentációtól vagy a kivitelezési dokumentációtól való eltéréshez a tervezői nyilatkozat szükségességének megállapítása, annak dokumentálása és az e-építési naplóban történő rögzítése; Tervezői nyilatkozatok kiadása a munkaterület átadásnál, műszaki átadás-átvételnél, majd a forgalombahelyezési/használatbavételi/üzemeltetési engedélyek kapcsán; 6 alkalommal (6 db mérnöknap) helyszíni tervezői művezetés elvégzése a kivitelezési dokumentáció szerinti tartalom ellenőrzésére) - Tervezői művezetési egyedi feladatok elvégzése (műszaki egyenértékűség felmerülésekor a BKK Zrt. által kiadott Változtatáskezelési útmutatónak való megfelelés vizsgálata, majd ezzel összefüggésben tervezői nyilatkozat kiadása helyszíni vizsgálatot/művezetést is beleértve; munkaterületen való helyszíni művezetés elvégzése (6 alkalmon felül) megrendelői utasításra) (max 20 mérnöknap). Az opciós feladat becsült értéke összesen nem haladja meg a közbeszerzési eljárás teljes becsült értékének 30%-át. Az opcióként megjelölt feladat lehívására Ajánlatkérő az Alapfeladat teljesítésének elismerésétől (teljesítésigazolás kiállításától) számított legkésőbb három (3) éven belül jogosult. Az opcionális munkarészek megrendelésének és teljesítésének feltételeit a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.