See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie terenów zieleni: część 1 „rondo ul. Polna/Legionów” część 2 „rondo ul. Przy Skarpie/Konstytucji 3 Maja”, część 3 „skwer przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego/Matejki”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zadanie Zagospodarowanie terenów zieleni: część 1 „rondo ul. Polna/Legionów” część 2 „rondo ul. Przy Skarpie/Konstytucji 3 Maja”, część 3 „skwer przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego/Matejki”
Vorherige Bekanntmachung: 432707-2026
Interne Kennung: 33/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Joannę Nosewicz-Lewandowską za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247). Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1: Zagospodarowanie zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego w obrębie ronda przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Legionów
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego w obrębie ronda przy skrzyżowaniu ulic Polnej i Legionów (część działki o nr ewid. 758 z obrębu 32 oraz część działki o nr ewid. 23/12 z obrębu 33, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń). 2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do umowy: 1) Zał. nr 1 – Zagospodarowanie ronda przy ul. Polnej i Legionów (Jar), 2) Zał. nr 2 – Rondo Jar-pzt (zbiorczy), 3) Zał. nr 3 – Rondo Jar-plan nasadzeń (zbiorczy), 4) Zał. nr 4-12 – Rondo Jar-plan nasadzeń 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8, 9 i 10, 11, 5) Zał. nr 13-20 – Rondo Jar-wymiarowanie 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9 i 10, 11. 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania i kształtowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej oraz według dokumentacji, o której mowa w § 1 ust. 2. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich z 2018 r. (lub nowsze). Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej, 3) wykonania prac wykończeniowych (ściółkowanie żwirem głównej wyspy ronda na szerokości 1 m od krawędzi zewnętrznej, ściółkowanie 5 cm warstwą przekompostowanych zrębek pozostałych powierzchni, podlanie roślin, itp.), 4) usunięcia i utylizacji odpadów. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne Kennung: LOT-0001
Los: LOT-0002
Titel: część 2: Zagospodarowanie zielenią głównej wyspy ronda przy skrzyżowaniu ulic Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią głównej wyspy ronda przy skrzyżowaniu ulic Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja (część działek o nr ewid. 30/2 i 35/62 z obrębu 58, stanowiących własność Gminy Miasta Toruń). 2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do umowy: 1) Zał. nr 1 – Zagospodarowanie ronda przy ul. Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja, 2) Zał. nr 2 – Rondo Skarpa-plan nasadzeń, 3) Zał. nr 3 – Rondo Skarpa-wymiarowanie. 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: 1) przygotowania i kształtowania wyznaczonej powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 2) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej oraz według dokumentacji, o której mowa w § 1 ust. 2. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich z 2018 r. (lub nowsze). Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej, 3) wykonania prac wykończeniowych (ściółkowanie, podlanie roślin, itp.), 4) usunięcia i utylizacji odpadów. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne Kennung: LOT-0002
Los: LOT-0003
Titel: część 3: Zagospodarowanie skweru przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Matejki (część działek o nr ewid. 375/1, 376 i 379/1 z obrębu 8, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń).
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu skweru przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Matejki (część działek o nr ewid. 375/1, 376 i 379/1 z obrębu 8, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń). 2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do umowy: 1) Zał. nr 1 – Zagospodarowanie skweru przy skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Matejki, 2) Zał. nr 2 – Skwer-pzt, 3) Zał. nr 3 – Skwer-plan nasadzeń, 4) Zał. nr 4 – Skwer-wymiarowanie, 5) Zał. nr 5 – zdjęcie poglądowe kosza na odpady (Toruński Katalog Mebli Miejskich). 3. Wykonując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do: Wykonując przedmiot umowy Wykonawca zobowiązuje się do: 1) wykonania prac rozbiórkowych – demontaż kostki brukowej/płyt chodnikowych, 2) wykonania alejki o nawierzchni przepuszczalnej z obrzeżem betonowym, 3) montażu elementów małej architektury (kosz na odpady, 2 ławeczki, pergola), 4) przygotowania wyznaczonych powierzchni pod nasadzenia roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej, 5) wykonania nasadzeń roślin zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej. Materiał sadzeniowy powinien być zgodny z „Zaleceniami jakościowymi dla ozdobnego materiału szkółkarskiego” – opracowanie Związku Szkółkarzy Polskich. Wady niedopuszczalne: uszkodzenia mechaniczne roślin, objawy będące skutkiem niewłaściwego nawożenia i agrotechniki, ślady żerowania szkodników, oznaki chorobowe, uszkodzenia lub przesuszenia bryły korzeniowej. Rośliny po posadzeniu należy obficie podlać. 6) wykonania prac wykończeniowych (ściółkowanie przekompostowanymi zrębkami, podlanie roślin, opalikowanie drzew, montaż osłon na szyje korzeniowe drzew owocowych, montaż worków do podlewania kropelkowego itp.), 7) usunięcia i utylizacji odpadów. 4. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określone zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Interne Kennung: LOT-0003