639800-2026 - Wettbewerb
Schweden – Bedienung von Luftfahrzeugen – Upphandling av flygtjänster för geofysiska flygmätningar och strålskyddsberedskap
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling av flygtjänster för geofysiska flygmätningar och strålskyddsberedskap
Beschreibung: Sveriges geologiska undersökning genomför upphandling av flygtjänster för geofysiskta flygmätningar och flygmätningar för den nationella strålskyddsberedskapen Syftet med denna upphandling är att säkerställa tillhandahållande av flygtjänst för geofysiska flygmätningar samt flygtjänst för mätningar av gammastrålning inom ramen för den nationella strålskyddsberedskapen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60445000 Bedienung von Luftfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132781:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71354200 Luftbildvermessung, 71351710 Geophysikalische Untersuchungen