639980-2026 - Wettbewerb
Schweden – Bauarbeiten – Forskarparken och Scheelevägen etapp 1
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Forskarparken och Scheelevägen etapp 1
Beschreibung: Utförandeentreprenad: Ombyggnad av korsning och gata Shared space Ombyggnad av park med aktivitets- och planteringsytor Anläggning av gång- och cykelvägar Planteringsarbeten Belysning gata, i park och på torg Ombyggnad av befintligt öppet dagvattenmagasin i parken. En del blir rörmagasin under mark och en del magasin ovan mark. Anläggning av in- och utloppsledningar för anslutning till ledningsnätet. Anläggning av spill- och dricksvattenledningar ca 240 m och dagvattenledning ca. 160 meter.
Interne Kennung: TN24/514
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000