See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zawarcie umowy ramowej na dostawę samochodów typu PICK-UP do przewozu psów służbowych w wersji nieoznakowanej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zawarcie umowy ramowej na dostawę samochodów typu PICK-UP do przewozu psów służbowych w wersji nieoznakowanej. Postępowanie nie zostało podzielone na części. Umowa ramowa obejmuje dostawy pojazdów maksymalnie do 60 sztuk w okresie 36 miesięcy obowiązywania umowy ramowej. Zam. wymaga, aby oferowane i dostarczane przez Wyk. pojazdy spełniały warunki określone w załącznikach nr 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ oraz w ofercie Wyk. złożonej w postępowaniu na zawarcie umowy ramowej, stanowiącej załącznik do umowy ramowej. Zam. wymaga, aby oferowane i dostarczane przez Wyk. pojazdy były wyprodukowane w roku ich dostawy lub były wyprodukowane w roku poprzedzającym ich dostawę oraz: a) posiadały świadectwa homologacji odpowiednie dla danego typu pojazdu, wystawione zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 kwietnia 2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz.U. z 2023 poz. 919) lub świadectwo zgodności WE dla kompletnego pojazdu; b) były wolne od wad, c) pochodziły z legalnego źródła i były przeznaczone do użytkowania w Unii Europejskiej oraz na terytorium RP d) stanowiły wyłączną własność Wyk., nie były obciążone zastawem, zastawem rejestrowym, ani innymi prawami osób trzecich e) nie toczyło się żadne postępowanie, którego przedmiotem są pojazdy Zam. przewiduje zawarcie umowy ramowej z pięcioma Wyk., których oferty okażą się najkorzystniejsze spośród wszystkich złożonych ofert, po przyznaniu punktów zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w Rozdziale XVII SWZ. Zasady udzielania zamówień wykonawczych wskazano w §2 Projektowanych postanowień umowy ramowej oraz w Rozdziale V ust. 11 SWZ. Wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. W odniesieniu do warunku określonego w art. 100 ustawy Pzp dotyczącego dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych (Dz.U.UE.L Nr 94, s. 65), realizacja przewozu tych osób realizowana będzie innymi pojazdami przystosowanymi do takich przewozów w ramach posiadanego w Policji sprzętu lub poprzez uprawnioną do transportu osób niepełnosprawnych pomoc medyczną. Zamawiający uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy produktu (pojazdu), w tym dostosowanie do potrzeb wszystkich użytkowników. Pracownicy Zamawiającego, którzy będą użytkować pojazd nie są osobami niepełnosprawnymi. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Brak jest czynności związanych z realizacją zamówienia, polegających na wykonywaniu pacy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (Dz.U. z 2025 r. poz. 277). Oferty równoważne. Ilekroć w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia i załącznikach, przedmiot zamówienia lub jego część został określony poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, ocen technicznych o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeśli mogłoby to prowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, intencją Zamawiającego było przedstawienie „typu” materiału bądź technologii, źródła lub szczególnego procesu. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych jednocześnie wskazując w opisie przedmiotu zamówienia wyrażenie „lub równoważne” oraz kryteria stosowane w celu oceny równoważności. W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia należy przyjąć, że określono wymagania minimalne (wzorzec techniczny, jakościowy lub funkcjonalny) i jednocześnie dopuszczono przyjęcie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych opisywanym a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Dopuszczalność udziału podwykonawców: Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie. Postępowanie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. Zam. nie dopuszcza składania ofert wariantowych. Zam. nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. Zam. nie przewiduje ani nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Zam. nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zam. nie przewiduje zastosowania prawa opcji. Zam. nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zam. nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zam. przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia wg zasad określonych w § 2 ust. 8 projektu umowy wykonawczej. Zam. nie przewiduje zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”. Klauzula informacyjna RODO Rozdział I SWZ. Wyk. będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych, tj. do dnia 28.01.2026 r. Zmiany umowy Rozdział XXI SWZ. Zam. wymaga wniesienia wadium - Rozdział XII SWZ. Zam. nie wymaga wniesienia zabezpieczenie należytego wykonania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 641993-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Zawarcie umowy ramowej na dostawę samochodów typu PICK – UP do przewozu psów służbowych w wersji nieoznakowanej w ilości 60 sztuk. Termin obowiązywania umowy ramowej: 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Terminy realizacji umów wykonawczych w ramach poszczególnych zaproszeń wskazane będą postępowaniach wykonawczych. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH: Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do składanej oferty niżej wskazane przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, cechy i kryteria. 1. Wykaz przedmiotowych środków dowodowych, które należy dołączyć do składanej oferty. 1.1. Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE dla kompletnych pojazdów, potwierdzające parametry pojazdu stanowiące podstawę do obliczenia punktów w kryteriach poza cenowych. Zamawiający wymagając załączenia do oferty: "Dokumentu potwierdzającego spełnienie wymogu (świadectwo zgodności WE pojazdu bazowego) (.......) rozumie pod tym pojęciem przedstawienie wzoru takiego dokumentu dla pojazdu, który jest taki sam (ta sama marka i typ oraz posiadający te same parametry techniczne, w tym te podlegające ocenie w ramach kryteriów poza cenowych) jak oferowany. Dokument stanowi przedmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że zaoferowane pojazdy spełniają minimalne wymagania Zamawiającego dotyczące: - rodzaju silnika, - rozstawu osi pojazdu, - długości całkowitej pojazdu, - wysokości pojazdu, - pojemności skokowej silnika - maksymalnej mocy netto silnika , - technicznie dopuszczalna maksymalna masa przyczepy z osią centralną ciągnięta przez pojazd - prędkość maksymalna pojazdu, czyli parametrów opisanych w pkt 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 załącznika nr 1.1 do SWZ oraz będzie podstawą do przyznania punktów w poza cenowych kryteriach oceny ofert dotyczących mocy silnika i wysokości emisji spalin. Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE stanowi potwierdzenie, że oferowany pojazd spełnia minimalne parametry opisane w SWZ (załącznik nr 1.1 do SWZ) oraz jest podstawą do przyznania punktów w poza cenowych kryteriach oceny ofert, dokument ten nie podlega uzupełnieniu (jest treścią oferty), a oferta złożona bez tego dokumentu podlega odrzuceniu. 1.2. Oświadczenie potwierdzające spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określonych w załącznikach nr 1, 1.1, 1.2, 1.3 wraz z załącznikiem 2ŁN oraz 1.4 do SWZ wykonane poprzez wypełnienie i podpisanie załączników numer 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ. Forma przedmiotowych środków dowodowych, wyjaśnianie i uzupełnianie Rozdział VI ust. 2 i 3 SWZ. W szczególności za omyłkę pisarską Zamawiający uzna nieprawidłowe przepisanie do treści formularza ofertowego parametru, który wskazany jest w przedstawionym przez Wykonawcę świadectwie zgodności WE. W takim przypadku Zamawiający uznaje, że Wykonawca popełnił omyłkę przepisując parametr do treści formularza ofertowego. Za prawidłowy uznaje się wówczas parametr wpisany w świadectwie zgodności WE i zgodnie z nim nastąpi poprawa omyłki pisarskiej w ofercie Wykonawcy.