640154-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse – Acord-cadru: Conserve, oua si paine
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru: Conserve, oua si paine
Beschreibung: Achizitia de: Conserve, oua si paine Lot 1 - Oua Lot 2 - Paine feliata alba 400g Lot 3 - Pasta tomate Lot 4 - Ghiveci pebtru gatit Lot 5 - Zarzavat pentru ciorbe Lot 6 - Tocana de legume Lot 7 - Gem de fructe Lot 8 - Castraveti in otet Lot 9 - Gogosari in otet Cantitatile necesare sunt specificate in caietul de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informatii suplimentare in a-11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor conform art. 161 din Legea nr. 98/2016; prevederile art. 8 alin (2) din HG nr. 419/2018.
Interne Kennung: 3551942_2026_PAAPD1621327
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: OUA
Beschreibung: Achizitie Oua de consum calitatea I. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 158400 lei.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0002
Titel: Paine alba feliata 400g
Beschreibung: Achizitie Paine alba feliata 400g. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 369600 lei.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0003
Titel: Pasta de tomate
Beschreibung: Achizitie Pasta de tomate. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 75000 lei.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ghiveci pentru gatit
Beschreibung: Achizitie Ghiveci pentru gatit. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 162000 lei.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Zarzavat pentru ciorbe
Beschreibung: Achizitie Zarzavat pentru ciorbe. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 183600 lei.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Tocana de legume
Beschreibung: Achizitie Tocana de legume. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 55200 lei.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Gem de fructe
Beschreibung: Achizitie Gem de fructe. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 69000 lei.
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15332290 Konfitüren
Los: LOT-0008
Titel: Castraveti in otet
Beschreibung: Achizitie Castraveti in otet. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 96000 lei.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Gogosari in otet
Beschreibung: Achizitie Gogosari in otet. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru si contractului subsecvent sunt cele specificate in caietul de sarcini, valoarea celui mai mare contract subsecvent= 75000 lei.
Interne Kennung: 9