2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na potrzeby Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o.
Beschreibung: Zakup energii elektrycznej na potrzeby Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o.
Interne Kennung: 10/ZZO/2026/ZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja dostaw pn.: „Zakup energii elektrycznej na potrzeby Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o.” w przewidywanej ilości 2 000,00 MWh dla wskazanego punktu poboru, w okresie od 01.01.2027 do 31.12.2027 przy czym zgłoszenie zmiany sprzedawcy nastąpi nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy Zamawiającego z Wykonawcą i otrzymania stosownych pełnomocnictw. 2. Sprzedaż energii elektrycznej należy rozpocząć od dnia 1 stycznia 2027 r. 3. Zamawiający informuje, iż prognoza zużycia energii wskazana powyżej oraz w Załączniku nr 3 do SWZ (Formularz oferty) i we wzorze umowy stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania umowy Zamawiającego może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Zamawiający w chwili obecnej nie jest w stanie przewidzieć dokładnego rocznego zużycia energii elektrycznej. Faktyczne zużycie energii uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb odbiorcy końcowego, z tym że niezależnie od ilości zużycia Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny energii. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej od prognozowanej, wskazanej w SWZ w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem przewidywanego poboru energii dla odbiorcy końcowego, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych Punktu Poboru Energii, faktycznym poborem energii w Punkcie Poboru Energii. 4. Sprzedaż energii elektrycznej czynnej winna odbywać się na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne, zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do w/w ustawy oraz przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny, zasadami określonymi w koncesjach oraz w oparciu o ustawę z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 5.Wykonawca będzie zobowiązany do złożenia skutecznego wniosku w imieniu Zamawiającego o zawarcie umowy o świadczenie usług dystrybucji z wytwórcą. Zamawiający informuje, że właściwym operatorem jest: Energa-Operator S.A. 6. Winno to być równolegle w tym samym czasookresie co umowa na zakup energii elektrycznej 7. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zgłoszenia wskazanemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy sprzedaży energii elektrycznej, składania oświadczeń woli oraz ustalania w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych czynności objętych przepisami prawa w zakresie realizacji obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji tak, by zapewniona była ciągłość dostaw energii. 8. Zamawiający przekaże Wykonawcy wyłonionemu w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dokumenty oraz informacje niezbędne do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy. 9. Wykonawca w ramach niniejszego zamówienia zobowiązany jest do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe dla energii elektrycznej. Koszty wynikające z dokonywania bilansowania winny zostać uwzględnione przez Wykonawcę w cenie energii elektrycznej podanej w formularzu oferty.