640396-2026 - Wettbewerb
Polen – Chemische Reagenzien – Dzierżawa analizatora do bezpośredniej identyfikacji drobnoustrojów i genów odporności na antybiotyki z materiału klinicznego metodą multiplex PCR wraz z dostawą zestawów dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddziału w Gliwicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dzierżawa analizatora do bezpośredniej identyfikacji drobnoustrojów i genów odporności na antybiotyki z materiału klinicznego metodą multiplex PCR wraz z dostawą zestawów dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego, Oddziału w Gliwicach
Beschreibung: 1. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Uzasadnienie: Postępowanie na dzierżawę analizatora do bezpośredniej identyfikacji drobnoustrojów i genów odporności na antybiotyki z materiału klinicznego metodą multiplex PCR wraz z dostawą zestawów, Zamawiający zamierza przeprowadzić w ramach jednego zadania, ponieważ dostawca analizatora będzie odpowiedzialny za dostawę odczynników kompatybilnych z oferowanym analizatorem oraz utworzeniem i zaprogramowaniem protokołów dla wymienionych badań. Jednocześnie udzielając zamówienia jednemu wyłonionemu Wykonawcy, Zamawiający będzie mógł bezspornie egzekwować odpowiedzialność za jakość i prawidłowość analiz, które będą wykonywane przy użyciu dostarczanych odczynników. Dodatkowo jeden Wykonawca będzie odpowiadał za sukcesywne dostawy materiałów zużywalnych gwarantujących prawidłową pracę urządzenia. Z uwagi na powyższe, zasadne jest żeby zamówienie było przeprowadzone w jednej części, bez podziału na zadania, a tym samym bez ewentualnego przerzucania odpowiedzialności na innego Wykonawcę. Brak podziału na zadania nie grozi ograniczeniem konkurencji, w tym ograniczeniem udziału sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w rynku zamówień publicznych. 2.Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 2.1. Specyfikacja cenowa – załącznik nr 2.1do SWZ 2.2. Wymagania techniczne -– załącznik nr 2.2 do SWZ 2.3. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych - opis równoważności zawarty został w rozdziale IV SWZ. 4. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej oraz zamówień uzupełniających. 5. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zawarte zostały w rozdziale IX SWZ. 6. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455 ust. 1 pkt. 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ. Zmiana umowy może także nastąpić w przypadkach, o których mowa w art. 455 ust. 1 pkt 2-4 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 7. Klauzulę informacyjną wynikającą z treści art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Zamawiający zamieścił w SWZ. 8. Termin związania ofertą wynosi: 90 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 16.01.2027 r. 11. Szczegółowe informacje dotyczące niniejszego postępowania zawarte są w SWZ.
Interne Kennung: DZ/DZ-381-1-50/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dzierżawa analizatora do bezpośredniej identyfikacji drobnoustrojów i genów odporności na antybiotyki z materiału klinicznego metodą multiplex PCR wraz z dostawą zestawów
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zawarte są w załącznikach: 1. Specyfikacja cenowa – załącznik nr 2.1do SWZ 2. Wymagania techniczne -– załącznik nr 2.2 do SWZ 3. Projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy – załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający w niniejszym postępowaniu przetargowym przy ocenie ofert będzie stosował procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
640396-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: DZ/DZ-381-1-50/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696300 Chemical reagents
Additional classification (cpv): 38434000 Analysers
5. Lot
Lot: LOT-0001